Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2010, 11:19

Afery w Infinity Ward ciąg dalszy

Jak już chyba wszyscy wiedzą nad Infinity Ward zbierają się ostatnio czarne chmury. Nie tak dawno pisaliśmy o zwolnieniu dwóch czołowych pracowników firmy. Teraz okazuje się, że sytuacja osób wciąż zatrudnionych nie przedstawia się różowo.

Jak już chyba wszyscy wiedzą nad Infinity Ward zbierają się ostatnio czarne chmury. Nie tak dawno pisaliśmy o zwolnieniu dwóch czołowych pracowników firmy. Teraz okazuje się, że sytuacja osób wciąż zatrudnionych też nie przedstawia się różowo.

 

Afery w Infinity Ward ciąg dalszy - ilustracja #1

 

Najnowsze plotki pochodzą z serwisu Kotaku. Redaktorzy dowiedzieli się z zaufanych źródeł, że Activision zwleka z wypłaceniem należnych premii. Tradycyjnie pensje pracowników Infinity Ward nie należą do wysokich, za to premie są imponujące, wynagradzając z nawiązką niskie comiesięczne wypłaty. Czym kieruje się Activision? To proste, firma używa zaległych bonusów, jako marchewki mającej zatrzymać zatrudnionych ludzi. Atmosfera w studiu nie należy obecnie do przyjemnych, spora część zespołu rozważa opuszczenie firmy i dołączenie do zwolnionych Jasona Westa oraz Vince’a Zampella.

Przypomnijmy, że nie byłby to dla nich pierwszy raz. Infinity Ward założone zostało w końcu przez członków zespołu pracującego nad Medal of Honor: Allied Assault, którzy opuścili szeregi 2015, by stworzyć własną firmę. Jak donosi Los Angeles Times, West oraz Zampella już wkrótce będą reprezentowani przez Creative Artists Agency, największą agencję menadżerską w Hollywood. Panowie ci, mogący się pochwalić stworzeniem jednej z najbardziej dochodowych marek w historii rozrywki (i to nie tylko elektronicznej) na pewno nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem inwestora zainteresowanego ich następnym projektem. Można nawet spokojnie założyć, że wydawcy stoczą prawdziwy bój o to, kto podpisze z Westem i Zampellą stosowną umowę. A biorąc pod uwagę ostatnie poczynania Activision bez wątpienia sporo pracowników Infinity Ward z chęcią zasiliłoby szeregi nowej firmy swoich starych szefów.