Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Quake Live

Quake Live porzuca model free-to-play i przechodzi w całości na Steama

Michał Jodłowski, 28 października 2015, 13:55

Quake Live zintegrowało się w pełni z platformą Steam i jest od teraz dostępne wyłącznie z jej poziomu. Zmianie tej towarzyszy niezapowiedziane porzucenie modelu free-to-play. Gra aktualnie kosztuje 9,99 euro.

Quake Live debiutuje na Steamie

Michał Kułakowski, 17 września 2014, 19:40

Sieciowy shooter Quake Live, oparty na pierwszych odsłonach legendarnej serii Quake, debiutuje dziś w serwisie Steam. Gra działa w modelu free-to-play, oferując 100 różnorodnych aren, klasyczny arsenał broni oraz liczne warianty rozgrywki.

Quake Live porzuciło środowisko przeglądarek internetowych

Kamil Zwijacz, 11 stycznia 2014, 16:06

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Quake Live otrzymało stosownego klienta gry, opuszczając tym środowisko przeglądarek internetowych. Zmiana ta nie wpływa na inne aspekty produkcji, w tym na jej model biznesowy - w dalszym ciągu jest to tytuł free-to-play.

Wieści ze świata (Dead Rising 3, Quake Live, Assassin's Creed IV) 19/12/13

Marcin Skierski, 19 grudnia 2013, 14:55

Dziś piszemy m.in. o opóźnieniu wydania dodatku DLC do Dead Rising, premierze rozszerzenia Freedom Cry do pecetowej edycji Assassin's Creed IV: Black Flag, a także udostępnieniu samodzielnej wersji gry Quake Live. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Call of Duty: Ghosts, Quake Live, RIFT) 8/11/13

Marcin Skierski, 8 listopada 2013, 11:35

Dziś piszemy m.in. o weekendzie z podwójnym doświadczeniem w strzelaninie Call of Duty: Ghosts, samodzielnej wersji gry Quake Live, rosnącej popularności RIFT, a także premierze dodatku Age of Empires II HD: The Forgotten. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

DreamHack Winter 2012 – trzecie miejsca Polaków w turniejach StarCraft II i Quake Live

Grzegorz Ferenc, 25 listopada 2012, 11:15

Wczoraj zakończyła się impreza DreamHack Winter 2012, podczas której zorganizowano osiem turniejów w różnorakie tytuły e-sportowe. W dwóch przypadkach Polacy zajęli trzecie miejsce, ex aequo z przedstawicielami innych krajów – Artur „Nerchio” Bloch w StarCrafta II oraz Maciej „av3k” Krzykowski w Quake Live.

E-sport - finały niemieckiego ESL Pro Series XVII

Bartosz Krajewski, 7 grudnia 2010, 11:06

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia na scenie sportów elektronicznych były weekendowe finały niemieckiego ESL Pro Series XVII. Zawodnicy z różnych krajów rywalizowali w siedmiu różnych grach, ale zdecydowanie najważniejsze były rozgrywki w Counter-Strike, Quake Live oraz FIFA 10.

Wieści ze świata (Killzone 3, Warhammer Online, R.U.S.E.) 18/11/10

Piotr Doroń, 18 listopada 2010, 12:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do R.U.S.E., Quake Live i Warhammer Online, wznowieniu klasycznej strzelaniny Yars’ Revenge, premierze Alien Breed 3: Descent, rozszerzeniu dostępu do bety Killzone 3, a także rychłym debiucie platformy do odbioru usługi OnLive. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (F1 2010, Rock Band 3, Quake Live) 27/10/10

Piotr Doroń, 27 października 2010, 12:57

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przyszłości Elemental: War of Magic, premierach gier w Stanach Zjednoczonych, końcu prac nad pierwszą łatką do F1 2010, a także darmowym dodatku dla subskrybentów Quake Live. Zapraszamy do lektury.

E-Sport: Wielka Gala Cybersport zbliża się wielkimi krokami

Maciej Śliwiński, 12 października 2010, 12:16

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego weekendu były z pewnością amerykańskie finały piątego sezonu Intel Extreme Masters, stanowiące przy okazji kwalifikacje do światowych finałów zaplanowanych na początek przyszłego roku. Przez trzy dni mogliśmy oglądać zmagania najlepszych graczy Quake Live, Counter Strike 1.6 i StarCrafta II.

Subskrypcja Quake Live za darmo przez najbliższy tydzień

Marcin Skierski, 18 września 2010, 10:50

Jak wiadomo, na początku sierpnia sieciowa strzelanina Quake Live została „wzbogacona” o systemy płatności, wykorzystujące wszystkie oferowane opcje gry. Podstawowe funkcje wprawdzie pozostały darmowe, ale nie pozwalają nam na zbyt wiele. Twórcy chcąc zachęcić graczy do skorzystania z subskrypcji postanowili przez najbliższe dni zaoferować wszystkie jej atuty bez konieczności uiszczania opłaty.

Wieści ze świata (Quake Live, Interplay, Alien Breed Impact) 2/09/10

Piotr Doroń, 2 września 2010, 13:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Alien Breed Impact debiutującym na PS3, zwolnieniach w LucasArts, aktualizacji Quake Live, ograniczeniach Kinect, powrocie Interplay do roli wydawcy, a także tajemniczej produkcji firmy SEGA. Zapraszamy do lektury.

Zakończona faza beta testów Quake Live i wprowadzenie płatności do gry

Marcin Skierski, 7 sierpnia 2010, 11:30

Faza beta testów sieciowej strzelaniny Quake Live dostępnej w zwykłej przeglądarce internetowej została właśnie zakończona. Przez ostatnie półtora roku gra była dostępna zupełnie za darmo, ale teraz jej twórcy postanowili wprowadzić systemy płatności, które pozwolą nam wykorzystać wszystkie oferowane możliwości.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Lost Planet 2, Marvel vs Capcom 3) 29/07/10

Piotr Doroń, 29 lipca 2010, 13:10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowy dodatku do Lost Planet 2, turniejach na QuakeCon 2010, problemach firmy Playlogic, przenośnej wersji Call of Duty: Black Ops, skasowaniu Metalocalypse, a także wrześniowym wyłączeniu serwerów gry Exteel. Zapraszamy do lektury.

E-Sport: av3k wicemistrzem świata, dobre występy Polaków w Paryżu

Maciej Śliwiński, 5 lipca 2010, 10:37

Mimo wielkich problemów z podróżą do Francji, Polska reprezentacja zanotowała bardzo dobry występ w zakończonych wczoraj Mistrzostwach Świata Electronic Sports World Cup. Największy sukces odniósł Maciej ‘av3k’ Krzykowski, zdobywając srebrny medal w turnieju Quake Live.

W co pograć za darmo - część 6 (Volvo, Quake Live, Trilby, Puddle, JamLegend)

Daniel Kazek, 22 czerwca 2010, 11:02

Targi E3 już za nami. Czas oczekiwania na szumnie zapowiedziane megaprodukcji proponujemy spędzić przy wprawdzie nieco mniejszych, ale za to już dostępnych i oczywiście darmowych grach. W tym tygodniu gramy w wyścigi twórców RACE (Volvo: The Game), przeglądarkowego Quake’a (Quake Live), skradankę w stylu retro (Trilby: The Art of Theft), nowatorską grę logiczną (Puddle) oraz pozycję muzyczną (JamLegend).

E-Sport: Szwecja gromi Polskę, av3k walczy dziś o finał DreamHacka

Maciej Śliwiński, 21 czerwca 2010, 09:11

Poprzedni tydzień na scenie sportów elektronicznych to przede wszystkim DreamHack Summer, największy LAN w Europie, rozgrywany regularnie w Szwecji. Zapowiedziano również start oficjalnych Mistrzostw Polski w Need for Speed Shift.

Duża aktualizacja Quake Live

Szymon Liebert, 3 maja 2010, 12:31

W ostatnich dniach Quake Live, czyli darmowa strzelanka sieciowa oparta na grze id Software (Quake III Arena), doczekała się wartej odnotowania aktualizacji. Łatka oczywiście usunęła wiele pomniejszych błędów oraz dodała kilka ciekawych funkcji, dotyczących między innymi systemu Start a Match, który będzie testowany w najbliższych tygodniach.

E-Sport: Polak trzecim graczem Quake Live na świecie

Maciej Śliwiński, 8 marca 2010, 10:00

Maciej ‘av3k’ Krzykowski brązowym medalistą mistrzostw świata Intel Extreme Masters! Turniej Counter Strike 1.6 sensacyjnie wygrała ukraińska formacja Natus Vincere. W sobotę zakończyła się jedna z najważniejszych imprez dla graczy w tym roku.

Pierwsze urodziny darmowego Quake Live

Szymon Liebert, 25 lutego 2010, 09:20

Quake Live, czyli przeglądarkowa wersja jednej z popularniejszych sieciowych strzelanek (Quake III: Arena), funkcjonuje na rynku już od roku. Z tej okazji twórcy z id Software przygotowali specjalne atrakcje dla graczy. Wszyscy uczestnicy, którzy zagrają w produkcję przez następne kilka dni otrzymają specjalne odznaczenie (Year One) oraz wypróbują jedną nową mapę.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Quake Live, Star Trek Online) 22/12/09

Piotr Doroń, 22 grudnia 2009, 11:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: świąteczna aktualizacja Quake Live, zapowiedź dema pierwszego MMO od NASA, Leonard Nimoy w Star Trek Online, lista Osiągnięć w Mass Effect 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Dragon Age: Początek, Quake Live, Dante's Inferno) 10/12/09

Piotr Doroń, 10 grudnia 2009, 13:48

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: ścieżki dźwiękowe do Dragon Age: Origins i Zeno Clash, aktualizacja Cities XL, opóźnienie premiery filmu Resident Evil: Afterlife i inne. Zapraszamy do lektury.

E-Sport: Złoto dla Polaka na DreamHacku, wraca ESWC!

Maciej Śliwiński, 30 listopada 2009, 10:57

Kolejny wielki turniej przyniósł następny złoty medal dla Polski. Tym razem ze szwedzkiego DreamHacka do kraju w glorii chwały wraca Maciej ‘av3k’ Krzykowski, który zwyciężył w bardzo mocno obsadzonym turnieju Quake Live. Nieźle w Szwecji zaprezentowali się również zawodnicy D-Link PGS w zawodach Counter Strike 1.6.

Prezes id Software o Rage i subskrypcjach w Quake Live

Maciej Śliwiński, 19 sierpnia 2009, 12:40

Serwis Shacknews opublikował ciekawy wywiad z jednym z prezesów id Software, w którym poruszono wiele ciekawych kwestii związanych z produkcjami tej kultowej firmy. Todd Hollenshead podzielił się informacjami dotyczącymi między innymi Rage, płatnych subskrypcji w Quake Live oraz długoterminowych planów firmy.

QuakeCon w obiektywie - najciekawsze galerie

Maciej Śliwiński, 16 sierpnia 2009, 12:30

W Grapevine w Teksasie kończy się dziś QuakeCon 2009, największe święto fanów id Software, serii Quake oraz kilkudniowych imprez związanych z graniem w rozmaite shootery. Aby poczuć klimat tego wydarzenia warto przeglądnąć dostępne w sieci galerie.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Crysis, Motorstorm) 14/08/09

Piotr Doroń, 14 sierpnia 2009, 12:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: darmowe dodatki do Dark Age of Camelot, CCP potwierdza deweloping World of Darkness, daty premiery Beateratora i Mini Ninjas, darmowy tydzień z Crysis Wars, 3,5 miliona egzemplarzy pierwszego Motorstorm, druga część Wilczego Szańca w planie wydawniczym City Interactive i inne. Zapraszamy do lektury.

QuakeCon 2009 - Doom II na XBLA, nowy zwiastun Rage, abonamenty w Quake Live

Piotr Doroń, 14 sierpnia 2009, 10:05

Tegoroczny QuakeCon można uznać za oficjalnie rozpoczęty. Start imprezy zorganizowanej wspólnie przez firmy id Software i Bethesda Softworks (od półtora miesiąca właściciel tej pierwszej) przyniósł nam już kilka ciekawych informacji i publikację nowych materiałów multimedialnych. Zabrakło jednakże wielkich zapowiedzi, na które czekało wielu z nas.

Wieści ze świata (Alan Wake, LittleBigPlanet, Braid) 4/08/09

Piotr Doroń, 4 sierpnia 2009, 12:43

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy zwiastun Monster Hunter Tri, Nintendo DSi z obsługą Facebooka, petycja w sprawie pecetowego Alana Wake’a, LittleBigPlanet na PSP również z płatnymi poziomami, Braid także na PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Quake Live, Cities XL, Peter Molyneux) 16/07/09

Piotr Doroń, 16 lipca 2009, 10:40

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Quake Live, dodatek do Transformers: Revenge of the Fallen, data premier Cities XL, wystąpienie Petera Molynuex w trakcie GDC 2009 i inne. Zapraszamy do lektury.

Twórcy Dooma i Quake'a kupieni przez właściciela Bethesdy

Szymon Liebert, 24 czerwca 2009, 19:27

ZeniMax Media, firma utworzona w 1999 roku przez Chrisa Weavera oraz Robera A. Altmana (założycieli Bethesdy), poinformowała o przejęciu znanego studia id Software, odpowiedzialnego za sporo ponadczasowych hitów. Twórcy Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a dołączyli więc do silnej drużyny, składającej się przede wszystkim z odnoszącego bardzo duże sukcesy wydawcy Bethesda Softworks.

6 nowych map dodanych do Quake Live; koniec akcji id Software

Maciej Śliwiński, 24 czerwca 2009, 08:57

Zakończyła się akcja „6 map w 6 tygodni” organizowana przez id Software. W ciągu poprzednich tygodni gracze otrzymali sześć nowych plansz do najnowszego dzieła tej firmy, gry Quake Live. Ostatnią z dodanych aren jest przeznaczona raczej do zespołowej rozgrywki plansza Quarantine.

Wieści ze świata (Quake Live, Duke Nukem Forever, Ragnarok Online) 18/05/09

Piotr Doroń, 18 maja 2009, 12:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Nowe mapy do Quake Live, plotki o sprzedaży marki Duke Nukem Forever, Rangarok Online zapowiedziany na Nintendo DS i inne. Zapraszamy do lektury.

Prace nad Quake Live trwają – duże uaktualnienie już niedługo

Filip Grabski, 4 maja 2009, 11:35

Szalenie popularna przeglądarkowa wersja jednej z najbardziej znanych sieciowych strzelanin w historii – Quake Live, już wkrótce doczeka się pierwszego poważnego uaktualnienia. O pokaźnym zestawie rzeczy, nad którymi pracują spece z id Software, poinformował za pomocą oficjalnego forum Marty Stratton z id.

Polskie serwery Quake Live ruszyły

Szymon Liebert, 1 maja 2009, 15:30

Ruszyły oficjalnie polskie serwery Quake Live. Dowiedzieliśmy się o tym z dzisiejszego uaktualnienia, w którym wprowadzono również kilka modyfikacji, dotyczących przede wszystkim statystyk. Dla nas najważniejszą informacją są naturalnie maszyny umiejscowione w Warszawie. Jak donoszą polskie źródła ta zmiana korzystnie wpływa na jakość zabawy dla rodzimych graczy. Niestety – nie dla wszystkich.

Polacy czwartą siłą w Quake Live

Maciej Śliwiński, 20 kwietnia 2009, 08:55

Todd Hollenshead, jeden z prezesów id Software, udzielił obszernego wywiadu internetowej stronie magazynu GameInformer. Rozmowa dotyczy głównie najnowszego projektu tej firmy, czyli przeglądarkowej gry Quake Live i można z niej dowiedzieć się kilku ciekawych informacji o tej grze.

id Software aktualizuje Quake Live i zapowiada uruchomienie polskiego serwera

Piotr Doroń, 18 kwietnia 2009, 12:30

Firma id Software przeprowadziła aktualizację przeglądarkowej gry Quake Live, stanowiącej nową wersję kultowej sieciowej strzelaniny Quake III Arena. W jej ramach wprowadzonych zostało kilka zmian w mechanice rozgrywki. Uruchomiono również kolejne serwery.

Quake Live - sukces z problemami w tle

Maciej Śliwiński, 26 lutego 2009, 10:05

Zainteresowanie QuakeLive po rozpoczęciu otwartych beta testów przerasta nawet oczekiwania i plany id Software. W niemal dwa dni po otworzeniu rejestracji, konta do gry założyło ponad 113 000 użytkowników. Niestety, takie zainteresowanie sprawiło id Software poważne problemy.

John Carmack przymierza się do stworzenia gry na Wii?

Szymon Liebert, 25 lutego 2009, 09:10

W sieci pojawiła się wiadomość na temat planów Johna Carmacka dotyczących między innymi stworzenia ekskluzywnej gry na Wii. Słynny twórca, będący autorem brutalnych i bezkompromisowych pozycji jak Wolfenstein oraz Doom, mówi, że po prostu przekonał się do tej platformy mimo wcześniejszej niechęci. Ponadto, id Software naciera z reedycjami Quake’a III, które niedługo będą już praktycznie wszędzie.

Quake Live już dziś w nocy - zapisy do pierwszego turnieju trwają!

Maciej Śliwiński, 24 lutego 2009, 11:00

Już dziś w nocy rozpoczną się otwarte beta testy rewolucyjnego z punktu widzenia e-sportu produktu id Software – gry Quake Live, będącej konwersją Quake III Arena, dostępną przez przeglądarkę internetową.

Otwarta beta Quake Live ruszy 24 lutego

Szymon Liebert, 21 lutego 2009, 12:35

Na oficjalnej stronie Quake Live pojawiła się informacja, że otwarte testy projektu ruszą już 24 lutego, a więc w najbliższy wtorek. Od tego dnia wszyscy chętni użytkownicy będą mogli sprawdzić jak gra się w jednego z najlepszych sieciowych FPS-ów przez przeglądarkę. Tytuł jest przeróbką wielkiego hitu id Software, czyli Quake III: Arena, wydanego jeszcze w ubiegłym wieku (rok 1999).

Quake Live z usługą premium i Wolfenstein Live?

Szymon Liebert, 14 sierpnia 2008, 09:28

John Carmack (id Software), w wywiadzie dla zagranicznego magazynu, ogłosił nowe fakty dotyczące planów związanych z sieciowymi projektami. Dowiedzieliśmy się więc, że w Quake Live, darmowej wersji Quake III Arena, prawdopodobnie otrzymamy możliwość wykupienia usługi premium. Carmack zmienił także zdanie wobec ewentualnego Wolfensteina Live, który w przyszłości mógłby powstać.

Quake Arena 2 powstanie jeśli Quake Live odniesie sukces

Szymon Liebert, 1 sierpnia 2008, 09:00

Na trwającym właśnie QuakeConie 2008 firma id Software poinformowała fanów, że możliwe jest powstanie sequela znanego tytułu – Quake III Arena. Wydanie tej kontynuacji jest jednak uzależnione od sukcesu projektu Quake Live – odświeżonej wersji QIII, zawierającej wbudowane reklamy i dzięki temu darmowej. Quake Live ujawniony został ponad rok temu. John Carmack wyjaśnia także powód zmiany nazwy tego projektu oraz kwestię Wolfenstein: Enemy Territory.

QuakeCon 2008 zapowiedziany

Dorota Drużko, 23 kwietnia 2008, 10:32

QuakeCon to najważniejsza impreza dla wszystkich fanów gier id Software. Promowane są na niej tytuły tego studia oraz produkty firm z nim współpracujących. Odbywa się ona co roku począwszy od 1996, czyli od premiery pierwszego Wstrząsu. Targom zawsze towarzyszy ogromne Lan Party, którego uczestnicy przynoszą swój własny sprzęt i rywalizują ze sobą w turniejach o cenne nagrody.

id Software oficjalnie zapowiada grę Quake Live

Piotr Doroń, 20 lutego 2008, 08:38

Najnowsza odsłona cyklu Quake, znana do tej pory jako Quake Zero, ukaże się na rynku z podtytułem Live. W pełni darmowa, dostępna za pośrednictwem internetu produkcja, trafi na rynek przy wsparciu ze strony firmy IGA Worldwide Inc. – największej, niezależnej agencji zajmującej się organizacją reklam wewnątrzgrowych.