Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2009, 11:45

autor: Jiker

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Quake Live, Star Trek Online) 22/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: świąteczna aktualizacja Quake Live, zapowiedź dema pierwszego MMO od NASA, Leonard Nimoy w Star Trek Online, lista Osiągnięć w Mass Effect 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: świąteczna aktualizacja Quake Live, zapowiedź dema pierwszego MMO od NASA, Leonard Nimoy w Star Trek Online, lista Osiągnięć w Mass Effect 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Shattered Horizon

W ramach platformy Steam wprowadzono do sprzedaży specjalny zestaw strzelaniny Shattered Horizon, w skład którego wchodzą cztery egzemplarze dzieła fińskiej firmy Futuremark (producentów Benchmarka). Paczkę o nazwie Clan Pack można nabyć za równowartość 59,99 euro. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że szeregi twórców SH opuścił projektant poziomów Petri Jarvinen – podobno nie on jeden. Zwolnienia są podobno następstwem kiepskiego przyjęcia strzelaniny przez graczy.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Quake Live, Star Trek Online) 22/12/09 - ilustracja #1

Quake Live

Id Software dokonało świątecznej aktualizacji sieciowej strzelaniny Quake Live. W ramach tzw. Holiday Cheer gracze otrzymali dostęp do nowej mapy (Silent Night, stworzona na podstawie klasycznej lokacji Distant Screams), a także kilku skinów postaci, w tym św. Mikołaja.

Astronaut: Mars, Moon, and Beyond

Astronaut: Mars, Moon, and Beyond to pierwsza gra MMO amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Okazuje się, że już na początku przyszłego roku otrzymamy szansę przetestowania jej wersji demonstracyjnej. Fakt ten zwiastuje specjalny teaser zamieszczony na oficjalnej stronie gry. Przypominamy, że Mars, Moon, and Beyond to produkcja, która z perspektywy pierwszej osoby symulować będzie życie astronauty, umożliwiając zwiedzanie najdalszych zakątków układu słonecznego.

Star Trek Online

Leonard Nimoy – aktor znany przede wszystkim z roli Spocka w Star Treku – wziął udział w pracach nad grą MMO Star Trek Online. Nimoy w produkcji studia Cryptic wcielił się w narratora, opisującego kluczowe sceny i wydarzenia. Premiera europejskiej pełnej wersji STO odbędzie się 5 lutego 2010 roku. W styczniu zrealizowane zostaną z kolei otwarte beta-testy.

Heavy Iron Studios

Z informacji pozyskanych przez serwis Kotaku wynika, że pracownicy Heavy Iron Studios, do marca 2009 roku wewnętrznego studia koncernu THQ,będą mieli nieciekawe święta. Blisko 70% z nich, czyli około 70 osób, otrzymało bowiem wypowiedzenia. Firma znana jest z produkcji gier bazujących na popularnych filmach animowanych, w tym Wall-E, Ratatouille, Iniemamocni, Up oraz SpongeBob Squarepants. W ostatnim czasie skupiała się na dewelopingu nowych marek.

Mass Effect 2

Serwis Xbox360Achievements opublikował na swych łamach listę Osiągnięć, które będzie można zdobyć w kolejnym dziele studia BioWare, czyli Mass Effect 2. Produkcja zostanie wydana 29 stycznia w wersjach na PC i Xboksa 360.

Wieści ze świata (Mass Effect 2, Quake Live, Star Trek Online) 22/12/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mass Effect 2 X360

Mass Effect 2 PC

Super Street Fighter IV

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Glutoplazmy 2009 - piękność roku video felieton

Gramy w God of War Collection Gramy!

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - Co-op

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry