Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2010, 09:11

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Szwecja gromi Polskę, av3k walczy dziś o finał DreamHacka

Poprzedni tydzień na scenie sportów elektronicznych to przede wszystkim DreamHack Summer, największy LAN w Europie, rozgrywany regularnie w Szwecji. Zapowiedziano również start oficjalnych Mistrzostw Polski w Need for Speed Shift.

Poprzedni tydzień na scenie sportów elektronicznych to przede wszystkim DreamHack Summer, największy LAN w Europie, rozgrywany regularnie w Szwecji. Zapowiedziano również start oficjalnych Mistrzostw Polski w Need for Speed Shift.

E-Sport: Szwecja gromi Polskę, av3k walczy dziś o finał DreamHacka - ilustracja #1

Szwedki w przerwie meczu z naszą reprezentacją.

Jak informowaliśmy Was w ubiegłym tygodniu, do Szwecji udał się Maciek ‘av3k’ Krzykowski, by walczyć o trzeci z rzędu triumf w zawodach Quake Live, oraz narodowa reprezentacja naszego kraju w Counter Strike 1.6, by rozegrać pokazowe spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy z gospodarzami imprezy.

Nasz młody gracz Quake Live do tej pory turniej może zaliczyć do udanych. Z ciężkiej grupy awansował na drugim miejscu, odnosząc dwa zwycięstwa i nieznacznie ulegając pochodzącemu z Francji Strenxowi. W ćwierćfinałowym spotkaniu av3k nie dał najmniejszych szans legendzie szwedzkiej sceny Quake, Z4muZowi, wygrywając pewnie 3-0. Na mecz decydujący o awansie do finału przyjdzie nam czekać do godziny 13.00. Wtedy nasz reprezentant zmierzy się kolejny raz ze wspomnianym już Strenxem. Teoretycznie tym razem Maciek ma znacznie większe szanse na wygraną – przede wszystkim w playoffach gra się do trzech zwycięstw, a Francuz często nie wytrzymuje presji w ostatnich minutach ważnych spotkań.

Oba spotkania półfinałowe można będzie śledzić w postaci streamu w tym, tym lub tym miejscu. Tekstowe relacje z imprezy prowadzi również wiele serwisów, między innymi polski cybersport.pl. Finałowe spotkanie, w którym miejmy nadzieję zobaczymy naszego reprezentanta, planowane jest na godzinę 18.30.

Tymczasem wyjazdu do Szwecji na pewno nie zaliczą do udanych polskie reprezentacje w Counter Strike 1.6, zarówno męska jak i żeńska. Dwumecz ze Skandynawami zakończył się ogólnym wynikiem 0-4 dla naszych rywali, oba nasze zespoły solidarnie przegrały po 0-2. Zdecydowanie lepsze wrażenie zostawili jednak gracze męskiej drużyny, tocząc dwa wyrównane pojedynki z gospodarzami turnieju. Złożona z zawodników Frag eXecutors i BENQ DELTAeSPORTS.COM drużyna przegrała 06-16, 13-16, znacznie komplikując sobie przy tym drogę do wyjścia z grupy eliminacji Mistrzostw Europy.

E-Sport: Szwecja gromi Polskę, av3k walczy dziś o finał DreamHacka - ilustracja #2

Znacznie gorzej zagrały jednak dziewczyny z Reprezentacji Polski. W konfrontacją z jedną z najmocniejszych ekip na świecie i murowanym kandydatem do podium Mistrzostw Europy, nasze reprezentantki wypadły delikatnie mówiąc blado. Na obu mapach nie nawiązały w ogóle walki ze Szwedkami, przegrywając 2-16, 3-16. Porażka jednak nie wiele zmienia w sytuacji grupowej Polek, bowiem po wcześniejszych trzech meczach straciły już szansę awansu.

Miłą niespodziankę dla sympatyków gier wyścigowych przygotował serwis centrum-nfs.info wspólnie z polskim oddziałem EA. W ubiegłym tygodniu zapowiedziano Oficjalne Mistrzostwa Polski NFS Shift z finałami pod koniec wakacji, rozgrywanymi w trybie offline w Warszawie. W tej chwili, aż do 14 lipca, trwają zapisy do turnieju. Warto, gdyż obok tytułu Mistrza Polski, można zagarnąć nagrody wartości 2,5 tysięcy złotych. Wszelkie przydatne informacje znajdziecie pod tym adresem.

gry