Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

STALKER Anomaly 1.5 zadebiutował w pełnej wersji

aadamus, 2 lutego 2021, 12:57

Modyfikacja S.T.A.L.K.E.R. Anomaly 1.5 wyszła z fazy otwartej bety i jej pełna wersja jest już dostępna do pobrania. Pozycja ta oferuje całkiem nową kampanię fabularną oraz usprawnienia mechanik rozgrywki.

Ruszyła otwarta beta samodzielnego moda S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

XxX, 27 sierpnia 2019, 14:06

Fani S.T.A.L.K.E.R.-a mają powody do radości. Do otwartej bety trafił właśnie samodzielny, darmowy mod o nazwie Anomaly, oparty na grze S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

Dead Air – mega-mod do gry STALKER: Zew Prypeci już dostępny

Aquma, 6 lipca 2018, 09:33

W sieci pojawił się kolejny rozbudowany mod do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Poprawia on grafikę i wprowadza wiele zmian w rozgrywce, które powinny nieco odświeżyć ten niemal dziewięcioletni tytuł.

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - ukazała się nowa wersja świetnego moda Misery

Góral, 24 września 2017, 11:00

Rozbudowana modyfikacja Misery do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci doczekała się wersji 2.2. Mod zwiększa poziom trudności i realizm rozgrywki, poprawia grafikę i dodaje mnóstwo nowych elementów.

Mutanty w serii S.T.A.L.K.E.R. - o specyficznym środowisku Zony

Qualltin, 26 maja 2014, 19:07

W ramach Tematu Tygodnia "Fantastyczne stworzenia" zebrałem pod jednym szyldem wszystkie stworzenia zmutowane, a przez to także fantastyczne, z serii S.T.A.L.K.E.R.

Twórcy serii S.T.A.L.K.E.R. „zrobią wszystko, aby kontynuować działalność”

Sarge, 13 grudnia 2011, 10:05

Ostatnie doniesienia o zamknięciu ukraińskiego dewelopera GSC Game World nie nastrajały optymistycznie w kontekście wydania gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy przedstawili oficjalne stanowisko w sprawie dalszych losów studia.

Studio GSC Game World zostanie zamknięte? Prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 anulowane [News uaktualniony - 1C potwierdza doniesienia]

Len, 9 grudnia 2011, 19:23

Według niepotwierdzonych doniesień ukraińskie studio GSC Game World zostanie zamknięte, a prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 anulowane. Do sieci wyciekło 30 concept artów z gry.

Fani odświeżają S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci w potężnej modyfikacji

Hed, 8 marca 2011, 10:47

Społeczność miłośników serii S.T.A.L.K.E.R. jest naprawdę spora i od wielu lat bardzo aktywna. Nic dziwnego, bo gry ukraińskiego studia są ambitne i zawsze ciekawe. Normą stało się to, że fani modyfikują kolejne iteracje pierwszej odsłony gry i poprawiają jej grafikę oraz rozgrywkę. Przyszła pora na podrasowanie części o nazwie Zew Prypeci.

Moderzy pracują nad S.T.A.L.K.E.R.-em na silniku CryEngine

Olek, 9 lutego 2011, 13:28

O ciekawym pomyśle grupy ambitnych moderów z Rosji, którzy chcą dokonać konwersji gry studia GSC Game World na silnik graficzny CryEngine 2, doniósł serwis PC Gamer. Prace ekipy World of Stalker są już w zaawansowanym stadium. W Internecie pojawił się nawet blisko 5-minutowy fragment gameplay'a prezentujący możliwości projektu Cryzone – Sector 23.

Twórcy serii S.T.A.L.K.E.R. udostępniają zestaw deweloperski X-Ray 1.6

Sarge, 31 grudnia 2010, 11:15

Studio GSC Game World postanowiło zrobić nam mały prezent na nowy rok, udostępniając zestaw deweloperski dla silnika X-Ray 1.6. Jest to świetna informacja dla domorosłych programistów, którzy poza samą zabawą w oficjalne produkcje lubią również tworzyć coś własnego.

Seria S.T.A.L.K.E.R. zmierza na ekrany telewizorów

Olek, 11 listopada 2010, 15:35

Tunele, promieniowanie i anomalie, czyli wszystko to, co gracze kojarzą z cyklem S.T.A.L.K.E.R., znajdzie się w nowym serialu telewizyjnym. Ukraiński deweloper ujawnił pierwszy zwiastun produkcji, która na srebrny ekran trafi „wkrótce”. Na uruchomionej niedawno stronie projektu znaleźć można także skromną galerię zdjęć.

S.T.A.L.K.E.R. 2 zapowiedziany na 2012 rok

Sarge, 14 sierpnia 2010, 10:45

Pomimo że ukazały się już trzy gry z serii S.T.A.L.K.E.R., żadna tak naprawdę nie została nazwana oficjalną kontynuacją pierwowzoru i nie otrzymała stosownego numerka przy tytule. Okazuje się jednak, że w końcu doczekamy się takiej produkcji.

Najciekawsze modyfikacje (21/06/2010)

Adrian Werner, 21 czerwca 2010, 11:36

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Wieści ze świata (BioShock 2, UFC Undisputed 2010, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat) 28/04/10

Jiker, 28 kwietnia 2010, 13:05

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do BioShock 2, Shattered Horizon, Tropico 3 i Dead to Rights: Retribution, dacie premiery Rocket Knighta, demie UFC Undisputed 2010, a także modyfikacjado S.T.A.L.K.E.R.-a. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Ghost Recon: Future Soldier, Assassin's Creed II, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci) 15/04/10

Jiker, 15 kwietnia 2010, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dużym rozszerzeniu do Pirates of the Burning Sea, darmowym trialu Global Agenda i mapie multiplayer do S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, kolejnych problemach Infinity Ward, a także opóźnieniu premiery iPada. Zapraszamy do lektury.

Batman: Arkham Asylum i S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci w serii Premium Games

Major Doktor Upiorna, 9 kwietnia 2010, 15:34

Już dziś premierę mają dwa kolejne tytuły z serii Premium Games, wydawanej przez firmę Cenega Poland,. Do kolekcji tym razem trafiły dwie uznane produkcje: Batman: Arkham Asylum oraz S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

Najciekawsze modyfikacje (24/02/10)

Adrian Werner, 24 lutego 2010, 10:50

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Poradnik: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Redakcja GRYOnline.pl, 4 grudnia 2009, 20:08

„Poradnik do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci zawiera szczegółowy opis wszystkich zadań, z uwzględnieniem zarówno misji pobocznych jak i głównego wątku fabularnego oraz wszystkich wariantów wyborów, które gracz może podjąć w trakcie przygody."

Premiery gier w Polsce (23-29 listopada)

Vercetti, 30 listopada 2009, 07:15

Ubiegły tydzień minął pod znakiem premier na PC. Do sklepów trafiły m.in.: kolejny S.T.A.L.K.E.R. i strategia Order of War. Szczegółowe zestawienie tytułów, które ukazały się w Polsce w ciągu minionych siedmiu dni, prezentujemy poniżej.

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci trafia do polskich sklepów

Hed, 27 listopada 2009, 12:39

Dzisiaj w Polskich sklepach powinny pojawić się pudełka z grą S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, czyli kolejnym epizodem popularnej serii, opowiadającej o skażonych terenach Zony. Tym razem wycieczkę do tego nieprzystępnego i niebezpiecznego miejsca zafundowano agentowi Ukraińskiej Agencji Ochrony, który postara się wyjaśnić klapę operacji militarnej Fairway.

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci – trzy wersje językowe dialogów w polskim wydaniu

Hed, 19 listopada 2009, 20:20

Właśnie dowiedzieliśmy się, że polski S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci otrzyma trzy wersje językowe, dostępne bezpośrednio podczas instalacji. W grze usłyszmy charakterystycznego lektora, w którego wcielił się oczywiście Mirosław Utta, znany z poprzednich odsłon serii. Wybór wersji językowej dotyczy wyłącznie dialogów, bo w każdej z nich wszystkie teksty w grze pozostaną po polsku.

Specjalne polskie wydanie S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci 27 listopada

Hed, 10 listopada 2009, 18:58

Firma Cenega Poland poinformowała, że polska premiera najnowszego S.T.A.L.K.E.R.’a odbędzie się 27 listopada tego roku. Zer Prypeci zostanie u nas wydany w ekskluzywnym zestawie, zawierającym grę, instrukcję, mapę świata oraz pięć stylizowanych zdjęć z tytułowego miasta. Gra pojawi się w polskiej wersji językowej, w której usłyszymy Mirosława Uttę w roli lektora.

Próbki głosowe z polskiej wersji S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Jiker, 5 listopada 2009, 16:30

Firma Cenega Poland udostępniła pierwsze próbki głosowe z pełnej polskiej wersji językowej gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Według wstępnych zapowiedzi miało się to stać jeszcze w zeszłym tygodniu, lecz w obliczu publikacji opóźnienie nie jest już tak istotne.

Wieści ze świata (God of War III, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, Wallace & Gromit's Grand Adventures) 29/10/09

Jiker, 29 października 2009, 11:45

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demo God of War III w zestawie z filmem Dystrykt 9, darmowe DLC dla nabywców Fairytale Fights, data premiery wszystkich epizodów Wallace & Gromit’s Grand Adventures, koniec prac nad niemieckojęzyczną wersją S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat i inne. Zapraszamy do lektury.

Polska wersja S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci w pełni zlokalizowana

Jiker, 22 października 2009, 12:40

Firma Cenega Poland poinformowała nas o rozpoczęciu procesu lokalizacyjnego gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że produkcja studia GSC Game World zostanie w pełni spolonizowana. W rolę lektora wcieli się znany z poprzednich części serii Mirosław Utta.

Cenega polskim wydawcą S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Jiker, 14 października 2009, 12:30

Wiemy już kto będzie odpowiedzialny za wydanie gry akcji S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat na polskim rynku. Oficjalnym dystrybutorem dzieła ukraińskiego studia GSC Game World została firma Cenega Poland. Kontynuacja popularnej produkcji trafi do rodzimych sklepów pod tytułem S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - porównanie DirectX 10 i DirectX 11

Jiker, 25 września 2009, 10:20

Firma GSC World Publishing oficjalnie potwierdziła informacje dostarczone swego czasu przez koncern AMD, z których wynikało, że pozycja S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, której deweloping został niedawno ukończony, będzie jedną z pierwszych pozycji robiących użytek z bibliotek DirectX 11. Przy okazji w sieci opublikowany został zestaw zrzutów ekranowych z gry działającej w tymże trybie.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat dopiero w 2010 roku; znamy wymagania sprzętowe

Maciej Śliwiński, 23 września 2009, 08:12

Opublikowana trzy dni temu informacja prasowa studia GSC World Publishing, które zakończyło prace nad S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, wywołała sporo zamieszania wśród fanów oczekujących na ten tytuł. Wszystko wskazuje na to, że gracze poza Rosją zagrają w tę grę dopiero w przyszłym roku.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat ozłocony w Rosji

Elrond, 20 września 2009, 13:07

Przedstawiciele firmy GSC World Publishing poinformowali, iż niecierpliwie wyczekiwana przez fanów trzecia część gry S.T.A.L.K.E.R. o podtytule Call of Pripyat uzyskała złoty status i powędrowała do tłoczni. Niestety, wiadomość ta jak na razie ucieszy jedynie rosyjskich graczy, którzy wspomnianą produkcję znajdą na półkach sklepowych już 2 października.

AMD/ATI na temat DirectX 11 i Windowsa 7

Hed, 12 września 2009, 19:21

Ian McNaughton, pracownik firmy AMD, podzielił się swoim zdaniem na temat systemu operacyjnego Windows 7 oraz jedenastej edycji oprogramowania DirectX. McNaughton przekonuje, że tym razem mamy do czynienia z rzeczywistym postępem oraz podaje różne przykłady i rozwiązania. Według niego przejście na nowy system Microsoftu oznacza sporo plusów dla graczy.

Listopad miesiącem premiery S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat

Maciej Śliwiński, 20 sierpnia 2009, 11:00

Kolejna ważna wiadomość dotarła do nas z niemieckich targów gamescom. Samodzielny dodatek do gry S.T.A.L.K.E.R, Call of Pripyat zadebiutuje w listopadzie tego roku, wyłącznie na komputery osobiste. Niestety nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty.

5 szybkich faktów o S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Filip „fsm” Grabski, 31 maja 2009, 14:52

GSC Game World, ukraiński deweloper znany światu głównie z dwóch odsłon nader klimatycznych wycieczek do czarnobylskiej Zony, zainaugurował nową serię ciekawych wiadomości na swojej stronie www. Kolejne zestawy pięciu szybkich faktów o nowym STALKERze będą co jakiś czas pojawiać się pod tym adresem. A co na początek?

Oficjalne wymagania sprzętowe S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

ziooleck, 18 maja 2009, 11:20

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl był z jedną z lepszych pozycji wydanych w 2007 roku. Unikalny klimat oraz bliska wielu odbiorcom otoczka fabularna bez wątpienia wpłynęła na sukces gry. Nic więc dziwnego, że nadchodzący Call of Pripyat wzbudza tak duże emocje wśród graczy. Na ukojenie wzbierającej ciekawości mamy dla was porcję świeżych screenów oraz oficjalne wymagania systemowe.

Do Zony powrócimy jesienią - S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat oficjalnie zapowiedziany!

Jiker, 1 maja 2009, 09:50

Ukraińska firma GSC Game World oficjalnie zapowiedziała kolejna odsłonę cyklu S.T.A.L.K.E.R. – S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (tytuł roboczy). Trzecia już wyprawa do Zony zostanie wydana wyłącznie na komputery osobiste. Produkcja trafi do sklepów na całym świecie jesienią bieżącego roku.

Powstaje drugie rozszerzenie do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czernobyla

Jiker, 11 kwietnia 2009, 10:10

Zachodnie serwisy internetowe donoszą, powołując się na wywiad z prezesem ukraińskiego studia GSC Game World Sergeyem Grigorovitchem, że w zaawansowanych pracach znajduje się drugie rozszerzenie do strzelaniny z elementami RPG S.T.A.L.K.E.R. S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, bo taki nosi ono tytuł, trafi do sprzedaży jesienią 2009 roku.