Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 29 września 2021, 13:51

STALKER: The Journey - samodzielny mod z nowymi mapami już dostępny

Zadebiutował projekt STALKER: The Journey, czyli samodzielny mod z nowymi mapami i kampanią osadzoną dwie dekady po wydarzeniach z trylogii studia GSC World.

Miłośnicy słowiańskiej postapokalipsy z zapartym tchem wyczekują gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, ale wielu twórczych fanów dalej ochoczo grzebie w starszych odsłonach cyklu, regularnie dostarczając nam godnych uwagi modyfikacji. Najnowszym modem tego typu jest The Journey do S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

Projekt dostępny jest w dwóch wariantach – samodzielnym i jako klasyczna modyfikacja. Pierwszy z nich jest w praktyce darmową grą, która nie wymaga posiadania S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat. To wydanie możecie pobrać m.in. z naszego FTP-a (autor The Journey, czyli el_chupacabra, pozwolił nam na hostowanie mirrora produkcji). Drugi i znacznie mniej popularny wariant wymaga instalacji plików do folderu z pełną wersją Zewu Prypeci.

Akcja The Journey rozpoczyna się dwie dekady po wydarzeniach z trylogii S.T.A.L.K.E.R. Frakcje opuściły Zonę i na jej terenach pozostaje garstka ludzi. Miejsce to zaczęła przejmować natura, ale wcale nie uczyniło go to bardziej bezpiecznym.

Projekt oferuje nową kampanię dla pojedynczego gracza. Użytkownik wciela się w mężczyznę, który musi sobie wywalczyć drogę do najbardziej niebezpiecznego regionu Zony, co wymagać będzie zmierzenia się z zagrożeniami naturalnymi, zwierzętami, mutantami, a nawet roślinami.

The Journey oferuje bardzo dużo świeżych elementów. Podczas zabawy przemierzamy siedem map. Trzy z nich są całkowicie autorskimi kreacjami moderów, a cztery stanowią mocno przerobione stare miejscówki. Projekt może się także pochwalić nowymi potworami, zwierzętami i roślinami.

  1. The Journey – pobierz mod
  2. Oficjalna strona modyfikacji