Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 10 listopada 2022, 13:34

autor: Adrian Werner

Darmowe STALKER Choice of Destiny zyskało nowe przygody

Ukazała się zaktualizowana wersja Choice of Destiny, czyli fanowskiej gry na silniku STALKER: Call of Pripyat oferującej nową kampanię fabularną.

Źródło fot. SZM Team
i

Ukazała się nowa wersja Choice of Destiny, czyli samodzielnego moda zbudowanego na fundamentach STALKER: Call of Pripyat. Status samodzielnej modyfikacji oznacza, że jest to w praktyce darmowa fanowska gra, gdyż do zabawy nie jest wymagane posiadanie Zewu Prypeci. Podobne rozwiązanie uskutecznia m.in. kultowe S.T.A.L.K.E.R. Anomaly.

Choice of Destiny oferuje nową kampanię fabularną i bogaty wybór misji pobocznych. To rzadki przykład modyfikacji do serii STALKER, która kładzie duży nacisk na elementy detektywistyczne. Po przejściu głównego wątku odblokowany zostaje tryb swobodnej eksploracji. Modyfikacja oferuje również trzy nowe, duże lokacje oraz masę dodatkowych modeli i tekstur.

  1. Choice of Destiny – pobierz mod z naszego FTP (autorzy dali nam pozwolenie na mirrora)

Nowa wersja Choice of Destiny oznaczona została numerem 0.2.5. W porównaniu z poprzednim wydaniem zaszło sporo zmian. Wszystkie lokacje zostały gruntownie odświeżone, zyskując mocno na poziomie detali. Wprowadzono dodatkowe cztery misje i niedostępne wcześniej pojazdy. Ponadto na mapach pojawił się nowy gatunek drapieżnika w postaci niewidomych psów.

Ulepszono także silnik (zamiast dalej rozwijać własną wersję technologii X-Ray Engine twórcy przestawili się na lepszy wariant STCoP WP, tworzony przez inną ekipę fanów), co zaowocowało ładniejszym oświetleniem i poprawioną optymalizacją.

Inne godne uwagi samodzielne mody zbudowane na silniku gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci:

  1. S.T.A.L.K.E.R. Anomaly – stawiajacy na sandbokosowy survival projekt, łączacy mapy wszystkich trzech części cyklu.
  2. Anomaly Expeditions – ulepszona graficznie wersja Anomaly, wzbogacona wieloma dodatkami.
  3. Call of The Zone – projekt przenosi starszą modyfikację Call of Chernobyl na silnik Zewu Prypeci i wzbogaca go o sandbokową zawartość, nową kampanię i setki misji pobocznych.
  4. The Journey – to modyfikacja z obszerną kampanią fabularną, która toczy się w mocno odmienionej Zonie, dwie dekady po wydarzeniach z oryginalnej trylogii.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej