Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2009, 11:45

Wieści ze świata (God of War III, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, Wallace & Gromit's Grand Adventures) 29/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demo God of War III w zestawie z filmem Dystrykt 9, darmowe DLC dla nabywców Fairytale Fights, data premiery wszystkich epizodów Wallace & Gromit’s Grand Adventures, koniec prac nad niemieckojęzyczną wersją S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: demo God of War III w zestawie z filmem Dystrykt 9, darmowe DLC dla nabywców Fairytale Fights, data premiery wszystkich epizodów Wallace & Gromit’s Grand Adventures, koniec prac nad niemieckojęzyczną wersją S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat i inne. Zapraszamy do lektury.

ATI

Redakcja serwisu Hardocp.com sugeruje, że firma ATI zrezygnuje ze wsparcia dla swoich starszych układów graficznych, niezdolnych do współpracy z DirectX 10 i 11 w środowisku Windows 7. Ich posiadaczom pozostanie zatem korzystanie z ostatnich kompatybilnych sterowników – Catalyst 9.8 (wydanych na Vistę, aczkolwiek działających z Windows 7). ATI w dalszym ciagu będzie publikować drivery pod Windowsa XP.

God of War III

Firma Sony poinformowała, że demo God of War III trafi nie tylko do kompilacji God of War Collection na PlayStation 3 (premiera USA 17 listopada). Amerykanie znajdą je również w zestawie DVD z filmem Dystrykt 9, który wejdzie do sprzedaży 29 grudnia. Premiera pełnej wersji nowych przygód Kratosa odbędzie się w marcu przyszłego roku.

Fairytale Fights

Osoby, które w ciągu 90 dni od światowej premiery (23 października) zarejestrują swoją kopię Fairytale Fights na oficjalnej stronie internetowej gry, uzyskają darmowy dostęp do dodatku DLC o wartości 15 dolarów. W jego skład wejdą cztery nowe grywalne postacie oraz trzy areny do walk PvP. Premiera rozszerzenia już wkrótce. Fairytale Fights to bardzo nietypowa gra akcji, w której poruszamy się po fantastycznym i kolorowym świecie. Esencją zabawy jest bezpardonowa walka, w której biorą udział przerysowane postaci znane z bajek i baśni.

Wallace & Gromit’s Grand Adventures

4 listopada do oferty Xbox Live Arcade trafią wreszcie wszystkie epizody gry przygodowej Wallace & Gromit’s Grand Adventures (Fright of the Bumblebees, The Last Resort, Muzzled! oraz The Bogey Man) – mającej zadebiutować w serwisie jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Firma Telltale Games chce w ten sposób uczcić dwudziestolecie powstania pierwszego animowanego odcinka przygód Wallace’a i Gromita.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Wydawca bitComposer ogłosił ukończenie prac nad grą akcji S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat w wersji niemieckojęzycznej. Już 5 listopada dzieło ukraińskiego GSC Game World trafi do sprzedaży w Niemczech, Austrii i Szwajcarii (od kilku tygodni grę można dostać m.in. w Rosji i na Ukrainie). Produkcja będzie tam dostępna w wersji standardowej (29.99 euro) oraz kolekcjonerskiej (39.99 euro). Na polski rynek Call of Pripyat trafi w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Oficjalny dystrybutor, firma Cenega Poland wyda ją w pełni zlokalizowaną.

Warhammer 40,000: Space Marine

W Internecie zamieszczona została petycja, której pomysłodawcy domagają się od Relic Entertainment wydania gry action RPG Warhammer 40,000: Space Marine także na komputery osobiste. Przypominamy, że produkcja została zapowiedziana w maju bieżącego roku.

PSP

Istnieje spora szansa, że nowy model konsoli PSP – PSP-4000 – będzie w dalszym ciągu posiadać napęd UMD. Zasugerowali to deweloperzy podczas zamkniętej dla publiczności i prasy dyskusji zorganizowanej w ramach wrześniowych targów Tokyo Game Show. Podobno platforma ma wejść do sprzedaży w 2010 roku.

Painkiller: Resurrection

Strzelanina Painkiller: Resurrection zadebiutowała w ofercie platformy Steam. Dzieło studia Homegrown Games kosztuje 29,99 euro.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

We Cheer 2

Ben 10: Alien Force - Vilgax Attacks

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Pro Evolution Soccer 2010 Gramy!

Gramy w Dragon Age - zaczynamy przygodę Gramy!

Assassin's Creed II - Lineage #1 - wersja PL

BioShock 2

Borderlands

Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony

gry