Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran PS2 12

W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

Circuit Blasters
Circuit Blasters

Wyścigi 21 lipca 2005

Prosta gra wyścigowa, w której przejmujemy kontrolę między innymi nad autami sportowymi, wozami rajdowymi, czy łodziami podwodnymi. Ścigamy się w wielu różnych typach środowisk.

PS2

MaXXed Out Racing
MaXXed Out Racing

Wyścigi 19 marca 2004

Wyścigi samochodowe z użyciem mocno podrasowanych modeli aut. Tuning obejmuje zarówno modyfikacje podzespołów samochodu, jak i zmiany o charakterze wizualnym.

PS2

Super PickUps
Super PickUps

Wyścigi 15 października 2007

Niskobudżetowa gra wyścigowa, w której bierzemy udział w zawodach z udziałem tytułowych pick-upów. Wybieramy pomiędzy szesnastoma maszynami, ścigając się na dwudziestu profesjonalnych obiektach.

PS2

Drag Racer USA
Drag Racer USA

Wyścigi 27 października 2006

Niskobudżetowa gra wyścigowa, w której przystępujemy do serii zawodów z cyklu drag. Ścigamy się na prostych odcinkach drogi, umiejętnie korzystając ze skrzyni biegów oraz instalacji podtlenku azotu.

PS2

Kawasaki Quad Bikes
Kawasaki Quad Bikes

Wyścigi 23 lutego 2007

Wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli, rozgrywane w trudnym terenie. Do naszej dyspozycji oddano kilka różnych trybów zabawy (m.in. mistrzostwa) oraz ponad 70 tras. Jedną z głównych atrakcji Quad Bikes jest zawarcie kilkunastu licencjonowanych quadów marki Kawasaki. Producent przewidział też opcję tuningowania posiadanych maszyn. Wyposażamy je więc w lepsze komponenty, jak chociażby mocniejszy silnik.

PS2

RTL Biathlon 2008
RTL Biathlon 2008

Sportowe 29 listopada 2007

RTL Biathlon 2008 to gra sportowa studia 49Games GmbH, stworzona we współpracy z koncernem RTL Enterprises. Omawiana produkcja traktuje o popularnej na Zachodzie formie aktywności fizycznej, jaką jest biatlon. W związku z faktem, że tytuł został przygotowany przez programistów zza Odry, skupia się on w szczególności na przedstawieniu sylwetek niemieckich sportowców. Możemy zatem obejrzeć w nim zarówno licencjonowane wizerunki biatlonowych dam (Magdalena Neuner, Kati Wilhelm), jak i uprawiających tę samą dyscyplinę mężczyzn (Michael Greis, Sven Fischer etc.).

PS2

Crescent Suzuki Racing: Superbikes And Super Sidecars
Crescent Suzuki Racing: Superbikes And Super Sidecars

Wyścigi 1 października 2004

Niskobudżetowa gra wyścigowa, w której zasiada się za kierownicami motocykli tytułowego japońskiego wytwórcy. Opisywany produkt jest dziełem firmy Kuju Entertainment.

PS2

WWE Crush Hour
WWE Crush Hour

Zręcznościowe 17 marca 2003

Spin-off serii gier na licencji federacji World Wrestling Entertainment. Zamieniamy ring na ogromną arenę i zasiadamy za kierownicą abstrakcyjnych pojazdów uzbrojonych w wyrzutnie rakiet, karabiny, miotacze ognia i inne śmiercionośne wyposażenie. Wcielając się w takie sławy WWE jak The Rock czy Jeff Hardy próbujemy zmiażdżyć samochody rywali i wyjść cało z zawodów.

PS2

Armored Core: Formula Front
Armored Core: Formula Front

Akcji 12 grudnia 2004

Wyjątkowo skomplikowana, jak na konsole, symulacja, w której projektujemy własnego mecha, a następnie rzucamy go w wir walki. Do wykonania jest kilkadziesiąt zróżnicowanych misji. Gra posiada również dość rozbudowany multiplayer.

PS2

Rapala Pro Bass Fishing
Rapala Pro Bass Fishing

Akcji 14 września 2010

Rapala Pro Bass Fishing to gra akcji wyprodukowana przez rumuńskie studio Fun Labs z myślą o miłośnikach wędkarstwa. Wcielając się w jednego z profesjonalnych wędkarzy gracze mają okazję wziąć udział w 20 turniejach rozgrywanych na siedmiu amerykańskich jeziorach i zapolować na ponad 30 gatunków ryb. Atutem gry jest wiernie odwzorowany sprzęt wędkarski firmy Rapala.

PS2

Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures
Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures

Zręcznościowe 10 listopada 2004

Gra akcji należąca do popularnej serii produktów o tematyce łowieckiej. Całość cechuje się wyjątkowo wysokim stopniem realizmu rozgrywki, co objawia się przede wszystkim w zachowaniu zwierzyny, a także sile rażenia i innych właściwościach posiadanych aktualnie broni. W myśliwego bawimy się w tundrze, gęstym lesie lub terenie górzystym.

PS2

Dance Party Pop Hits
Dance Party Pop Hits

Towarzyskie 24 kwietnia 2009

Gra taneczna pozwalająca nam na zabawę w rytm największych przebojów muzyki pop. Produkcja daje szansę zabawy aż ośmiu graczom w jednym trybie rozgrywki. Tytuł współpracuje z większością popularnych mat do tańca.

PS2

Cel Damage: Overdrive
Cel Damage: Overdrive

Akcji 12 grudnia 2002

Cel Damage: Overdrive to przygotowany z myślą o PlayStation 2 port gry Cel Damage, która ukazała się pierwotnie na konsolach Xbox i GameCube. Mowa tu o samochodowej zręcznościówce w kreskówkowej otoczce, polegającej na pojedynkach przy użyciu rozmaitych humorystycznych środków zagłady. Twórcy wprowadzili tylko kilka kosmetycznych poprawek względem pierwowzoru, skupiając się zwłaszcza na kwestii zrównoważenia poziomu trudności.

PS2

Tim Stockdale's Riding Star
Tim Stockdale's Riding Star

Sportowe 19 września 2008

Tim Stockdale's Riding Star jest symulatorem najpopularniejszych sportów konnych sygnowanym nazwiskiem znanego angielskiego jeźdźca, który aż przez dwadzieścia lat reprezentował Wielka Brytanię na różnych zawodach hippicznych. Za przygotowanie i wydanie gry odpowiada ta sama firma - Ubisoft.

PS2

Formula Challenge
Formula Challenge

Wyścigi 24 czerwca 2004

Formula Challenge to wyprodukowane przez studio deweloperskie Aqua Pacific zręcznościowe wyścigi samochodowe. Gracze mają okazję zasiąść w kokpitach bolidów Formuły 1 i wziąć udział w zaciętej rywalizacji najszybszych kierowców świata, zmagających się na 10 torach umiejscowionych w różnych zakątkach globu.

PS2

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom
SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom

Zręcznościowe 20 października 2008

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom to zabawna gra opowiadająca o przygodach różnych postaci znanych z seriali animowanych wyświetlanych przez stację Nickelodeon TV. Bohaterzy muszą połączyć siły i przeciwstawić się nowemu zagrożeniu.

PS2

RTL Biathlon 2009
RTL Biathlon 2009

Sportowe 27 listopada 2008

Tytuł traktuje o popularnym za Odrą biatlonie, umożliwiając graczom wcielenie się w postacie prawdziwych, licencjonowanych narciarzy i szusowanie po 20 oryginalnych, zimowych trasach, umiejscowionych w 15 państwach naszego globu.

PS2

RTL Winter Sports 2009
RTL Winter Sports 2009

Sportowe 27 listopada 2008

RTL WinterSports 2009 to gra sportowa studia 49Games, stworzona na zlecenie grupy RTL Entertainment z myślą o entuzjastach sportów zimowych. Tym razem do dyspozycji odbiorców projektanci oddali osiemnaście konkurencji reprezentujących jedenaście dyscyplin, w tym dwie nowe – biatlon i snowboard.

PS2

Wild Wild Racing
Wild Wild Racing

Wyścigi 25 października 2000

Zwariowane wyścigi samochodowe, w których zasiadamy za sterami pojazdów typu buggy. Do wyboru bogaty wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący między innymi rozbudowane mistrzostwa oraz kaskaderskie wyzwania.

PS2

Tokyo Xtreme Racer: Zero
Tokyo Xtreme Racer: Zero

Wyścigi 28 maja 2001

Kolejna gra podejmująca tematykę nielegalnych nocnych wyścigów. Wcielamy się w postać młodego mistrza kierownicy i wyruszamy na ulice tytułowej metropolii. Na uwagę zasługuje bogaty wachlarz trybów zabawy, włącznie z karierą.

PS2

Top Gear: Dare Devil
Top Gear: Dare Devil

Wyścigi 11 grudnia 2000

Zwariowana ścigałka, wyraźnie wzorowana na kultowej serii "Crazy Taxi". Zadaniem gracza jest zbieranie porozrzucanych na planszy monet, a następnie dostarczanie ich w wyznaczone miejsce. Do wyboru cztery ogromne metropolie.

PS2

ATV Offroad Fury
ATV Offroad Fury

Wyścigi 5 lutego 2001

Dynamiczne wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli. Do dyspozycji gracza oddano wiele zróżnicowanych typów zabawy, w tym multiplayer dla dwóch osób. Na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa wizualna produktu.

PS2

Metal Arms: Glitch in the System
Metal Arms: Glitch in the System

Akcji 18 listopada 2003

Glitch – robot niewielkich rozmiarów, ale za to wielki duchem musi wyruszyć w podróż by uratować swoich mechanicznych przyjaciół i rozprawić się siłami złych robotów.

PS2

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi

Bijatyki 14 października 2005

Widowiskowa bijatyka stworzona przez firmę Bandai w oparciu o kultową mangę autorstwa Akiry Toriyamy. Produkcja jest następczynią trzech gier z cyklu Dragon Ball Z: Budokai, które ukazywały się w latach 2002-2004. Gracze po raz kolejny zostają przeniesieni do stworzonego przez japońskiego mangakę uniwersum, biorąc udział w efektownych starciach, rozgrywanych na zróżnicowanych arenach. Do naszej dyspozycji oddano pięćdziesięciu wojowników, na czele z Goku, Trunksem, Piccolo i Vegetą – herosi różnią się między sobą pod względem dostępnych ataków i zdolności bojowych. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, by poprowadzić do boju własnego, stworzonego od podstaw awanturnika. Klasycznym trybom gry towarzyszy specjalny wariant rozgrywki, pozwalający na odegranie kluczowych, znanych z serialu scen, a także moduły opracowane z myślą o wieloosobowej rywalizacji. Cechą charakterystyczną Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi jest efektowna oprawa graficzna, wierna pod względem stylistyki ustalonemu przez legendarnego mangakę kanonowi. Całości dopełnia system kamer ukazujących sytuację na polu walki z odmiennych perspektyw, dzięki któremu potyczki zyskują na dynamizmie.

PS2