Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran GCN
W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

Need for Speed Carbon
Wyścigi 1 listopada 2006
Dziesiąta część bestsellerowego cyklu gier wyścigowych, zapoczątkowanego w 1995 roku. W grze wcielamy się w znanego z poprzedniej odsłony bohatera, który po powrocie do rodzinnego miasta odkrywa, że kontrolę nad organizacją ulicznych wyścigów przejęły wrogie gangi. W trakcie kolejnych wyścigowych wyzwań stopniowo – dzielnica po dzielnicy – odzyskamy panowanie nad miastem. Mechanika zabawy czerpie ze sprawdzonych rozwiązań swych poprzedniczek, wprowadzając jednocześnie zupełnie nowe elementy. Pierwszym z nich są pojedynki w kanionie, podczas których możemy przebić się przez barierki i spaść w przepaść. Druga z nowości to możliwość stworzenia własnego teamu, którego członkowie będą nas wspomagać w niektórych wyścigach np. blokując rywali. W grze nie zabrakło cut-scenek z udziałem żywych aktorów, kilkudziesięciu licencjonowanych modeli samochodów, a także rozbudowanych opcji tuningu, gdzie dzięki specjalnemu modułowi Autosculpt możemy zmodyfikować niemal każdy element nadwozia.

Need for Speed: Most Wanted (2005)
Wyścigi 15 listopada 2005
Dziewiąta odsłona legendarnego cyklu samochodówek, wykreowanego przez koncern EA. Po dwóch częściach gry obdarzonych podtytułem Underground i poświęconych nielegalnym wyścigom ulicznym, kolejna produkcja w serii stanowi częściowy powrót do korzeni, łącząc rozwiązania wykorzystane w swych obu poprzedniczkach z elementami starszych części cyklu. Celem zabawy jest wspięcie się na szczyt tytułowej czarnej listy najbardziej poszukiwanych kierowców. Nadal więc poruszamy się po terenie wielkiego wirtualnego miasta, podejmując kolejne wyzwania w ramach kilku rodzajów wyścigów. Wśród nich znajdziemy tor, sprint, drag, eliminację, próbę czasową, próbę prędkości oraz ucieczkę przed policją. Po zaliczeniu odpowiedniej ilości wyzwań możemy wyzwać na pojedynek kolejnego kierowcę z listy. Obok typowych dla serii elementów, jak licencjonowane samochody oraz zróżnicowana ścieżka dźwiękowa, w grze zachowano także rozbudowane opcje mechanicznego i optycznego tuningu nabywanych samochodów.

Tony Hawk's Underground
Sportowe 27 października 2003
Gwiazdor deski imieniem Tony Hawk daje pole do popisu właśnie Tobie. Zajmij jego miejsce lub po prostu zostań bardziej sławny, niż sam mistrz.

Tony Hawk's Underground 2: World Destruction Tour
Sportowe 5 października 2004
Kolejna część bardzo popularnej serii symulacji jazdy na deskorolce, sygnowanej nazwiskiem słynnej gwiazdy tego sportu – Tony’ego Hawka.

Tom Clancy's Ghost Recon
Akcji 11 lutego 2003
Kolejna taktyczna gra akcji promowana nazwiskiem Tom’a Clancy’ego. Tym razem jej bohaterami są członkowie elitarnego oddziału żołnierzy „The Ghosts”, których można spotkać wszędzie tam gdzie toczy się konflikt zbrojny.

Metroid Prime 2: Echoes
Przygodowe 15 listopada 2004
Główną postacią „Metroid Prime 2: Echoes” jest ponownie Samus Aran, intergalaktyczna łowczyni nagród. Wynajęta przez rząd Federacji Galaktycznej, udaje się na planetę Aether, by odnaleźć zaginiony oddział żołnierzy federacji i pomóc mu w powrocie do domu.

Tony Hawk's Pro Skater 3
Sportowe 13 listopada 2001
Trzecia odsłona popularnego cyklu gier sportowych traktujących o niesamowitych ewolucjach wykonywanych przy użyciu deskorolki. Tony Hawk's Pro Skater 3 przynosi kilka nowości w mechanice i znacznie usprawnioną oprawę audiowizualną.

Medal of Honor: Wojna w Europie
Akcji 7 czerwca 2005
Kolejna konsolowa odsłona rozwijanej przez firmę Electronic Arts serii drugowojennych strzelanin FPS Medal of Honor. Po krótkiej wycieczce w rejony Pacyfiku, tym razem cykl przenosi nas ponownie na areny europejskie, gdzie wcielamy się w postać porucznika Williama Holta, wybranego do wypełnienia szeregu tajnych misji specjalnych w roli dowódcy nowo utworzonego oddziału OSS. Wraz z nim możemy wpłynąć na przebieg czterech wielkich bitew, rozgrywających się we Francji, Afryce Północnej, pod Stalingradem oraz w Ardenach. Medal of Honor: Wojna w Europie składa się z 12 scenariuszy, wypełnionych szeregiem zadań głównych i pobocznych, w których skorzystamy z pokaźnego arsenału 35 rodzajów broni. Oprócz podrasowanej oprawy graficznej oraz fizyki, za którą odpowiada realistyczny silnik Havok 2.0, nowością w serii jest specjalny tryb Rally Mode, po którego aktywowaniu protagonista na chwilę staje się nieśmiertelny, poruszając się szybciej i zabijając przeciwników jednym celnym strzałem.

From Russia with Love
Akcji 15 listopada 2005
From Russia with Love to rozbudowana, dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Opisywany produkt w dużej mierze oparto na fabule filmu z 1963 roku (Pozdrowienia z Rosji), aczkolwiek nie brakuje w nim nowych wątków i wydarzeń.

Need for Speed: Hot Pursuit 2
Wyścigi 1 października 2002
Szósta odsłona popularnej serii samochodowej firmy Electronic Arts, rozwijająca pomysły zapoczątkowane w wydanym w 1998 roku Need for Speed III: Hot Pursuit. Podobnie jak w poprzedniczce, akcja gry koncentruje się na rywalizacji z policją, a do dyspozycji graczy oddano kilka trybów rozgrywki, pozwalających wcielić się zarówno w prawdziwych piratów drogowych, jak i goniących ich stróżów prawa, by rywalizować z komputerem bądź znajomymi w sieci. Głównym z nich jest oczywiście tytułowy Hot Pursuit, w którym ścigamy się z przeciwnikami z udziałem policji. Na potrzeby gry przygotowano ponad 20 zróżnicowanych tras, umiejscowionych w terenach miejskich, nadmorskich czy też leśnych. W garażu znajdziemy zaś tradycyjnie dla serii pokaźny wachlarz licencjonowanych samochodów, które podczas rozgrywki będziemy sukcesywnie nabywać za zdobyte w wyścigach punkty. Tytuł cechuje się dopracowaną, trójwymiarową grafiką oraz ścieżką dźwiękową z udziałem wielu znanych wykonawców.

The Lord of the Rings: The Return of the King
Akcji 3 listopada 2003
Gra akcji z elementami RPG, opracowana przez zespoły Visceral Games oraz EA Redwood Shores w oparciu o licencję filmowego hitu o tym samym tytule. Produkcja pozwala graczom wcielić się w jedną z kilkunastu postaci znanych ze srebrnego ekranu (na ich liście pojawiają się Frodo, Gandalf, Aragorn i Legolas), w których skórze podejmują próbę ostatecznego zniszczenia Pierścienia Władzy, a co za tym idzie – Mrocznego Władcy, Saurona. Rozgrywka w The Lord of the Rings: The Return of the King koncentruje się na starciach z hordami przeciwników, toczonych na dwunastu zróżnicowanych polach bitew; mowa między innymi o Minas Tirith, Polach Pelennoru, Czarnej Bramie czy choćby o Ścieżkach Umarłych. W miarę postępów rozwijamy poszczególnych bohaterów, zyskując dostęp do potężniejszych kombinacji ciosów, które później można wykorzystać w potyczkach. Dodatkową atrakcją wersji na komputery osobiste i konsole stacjonarne są wstawki filmowe pochodzące z trzeciej części filmowej trylogii Władcy Pierścieni oraz soundtrack skomponowany przez Howarda Shore'a. Całość można ukończyć w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza.

Rayman M
Zręcznościowe 24 września 2002
Rayman Arena to stworzona z myślą o rozgrywce wieloosobowej gra zręcznościowa, stanowiąca spin-offową produkcję z serii Rayman. Deweloperzy z koncernu Ubisoft przygotowali dwa warianty zabawy, w których za pośrednictwem sieci LAN lub Internet można ścigać się bądź walczyć z innymi graczami, wcielając się w ulubione postaci z uniwersum Krainy Snów. Na niektórych rynkach gra wydana została pod tytułem Rayman M.

Rally Championship
Wyścigi 7 lutego 2003
Konsolowa wersja jednej z bardziej znanych PeCetowych ścigałek. Do wyboru kilkadziesiąt licencjonowanych rajdowych wozów, a także szeroki wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący rozbudowany multiplayer dla czterech osób.

Tony Hawk's American Wasteland
Sportowe 18 października 2005
Tony Hawk’s American Wasteland jest następną grą zręcznościową z serii, firmowanej nazwiskiem znanego amerykańskiego sportowca. System zabawy przypomina dwie odsłony Tony Hawk’s Underground, a akcję umiejscowiono tylko na terenie Los Angeles (obecność prawdziwych lokacji pokroju Hollywood itd.).

F-Zero GX
Wyścigi 26 sierpnia 2003
F-Zero GX to kolejna odsłona bardzo popularnej serii, w której zasiadamy za sterami jednego z futurystycznych poduszkowców, ścigając się na bardzo ciekawie zaprojektowanych trasach.

Gladius
Strategiczne 3 listopada 2003
Połączenie strategii taktycznej oraz gry role-playing. Wcielamy się w jedną z dwóch różnych postaci i przystępujemy do walk organizowanych na różnego rodzaju arenach. Pojedynki rozgrywane są w systemie turowym.

Star Wars: Rogue Squadron III: Rebel Strike
Akcji 21 października 2003
Nie musisz być fanem Gwiezdnych Wojen, by czerpać przyjemność z gry w Rebel Strike. A jeśli nim jesteś – istnieje dużą szansa, że przepadniesz bez reszty.

James Bond 007: Everything or Nothing
Akcji 17 lutego 2004
James Bond 007: Everything or Nothing to wyprodukowana przez studio EA Redwood Shores dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytułowy bohater, słynny agent MI-5, próbuje odzyskać skradzioną technologię, która trafiła w ręce niebezpiecznych wywrotowców z Europy Wschodniej. Rozgrywka łączy elementy strzelaniny oraz widowiskowe pościgi z wykorzystaniem rozmaitych pojazdów.

Micro Machines
Wyścigi 17 stycznia 2003
Seria Micro Machines z kolejnymi wydaniami zmienia się tylko w niewielkim aspekcie i to głównie oprawy audio-wizualnej. Idea pozostaje ta sama – wybierz pojazd, którym będziesz sterował i dojedz do mety jako pierwszy.

WarioWare Inc.: Mega Party Game$
Towarzyskie 5 kwietnia 2004
Wario Ware Inc.: Mega Party Game$ to kontynuacja serii znanej posiadaczom konsol GameBoy Color i Advance. Teraz Wario atakuje także GameCube'y! Gra zawiera ponad 200 różnorodnych mini-gierek, w których wykonywaniu może uczestniczyć jednocześnie nawet do 4 graczy.

Burnout
Wyścigi 29 kwietnia 2002
Przygotowana przez brytyjskie studio Criterion Games dynamiczna gra wyścigowa, której podstawowym wyróżnikiem są niezwykle efektowne i widowiskowe kraksy w ruchu ulicznym. Burnout oferuje przy tym spory wachlarz zróżnicowanych trybów rozgrywki, choć w początkowej fazie gry ścigamy się głównie w wyścigach tradycyjnych. Kolejne warianty zabawy – takie jak pojedynki jeden na jednego, wyścig z czasem, czy toczące się na podzielonym ekranie wyzwanie dla dwóch graczy – odblokowujemy stopniowo w miarę postępów kampanii. Gra odznacza się typowo zręcznościowym modelem jazdy, w którym przydatny dodatek stanowi pasek turbo, ładowany w zamian za wykonywanie ryzykownych manewrów. Do dyspozycji graczy oddano kilkanaście zróżnicowanych pojazdów, które pomimo braku licencji można bezproblemowo rozpoznać. Większość wyścigów odbywa się w sceneriach miejskich, gdzie nietrudno o liczne kraksy, które możemy oglądać w różnych ujęciach kamery.

Torque: Savage Roads
Wyścigi prace wstrzymane
Jacked to gra zręcznościowa, której istotą są szaleńcze pojedynki motocyklowe. Szybkość i styl jazdy stanowią tu drugorzędny aspekt zmagań – priorytetem jest jak najskuteczniejsza eliminacja przeciwników przy pomocy najróżniejszych broni palnych, granatów, gasrurek, koktajli Mołotowa czy po prostu kopniaków.

Wreckless: The Yakuza Missions
Wyścigi 11 listopada 2002
W Wreckless możemy pojeździć po zatłoczonym mieście bez żadnych reguł. Naszym zadaniem jest walka z japońską mafia – Yakuza – w 20 dynamicznych i różnorodnych misjach.