Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Tenchu: Wrath of Heaven (PS2)

Tenchu 3 PS2

Tenchu: Wrath of Heaven

Tenchu: Wrath of Heaven to już trzecia część gry należącej do coraz popularniejszego gatunku „stealth games”. Jako ninja wykonujemy szereg misji, głównie polegających na zlikwidowaniu jakiegoś osobnika. Łącznie 26 trudnych zadań dla trzech postaci.

Akcji | TPP | skradanki | ninja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Tenchu: Wrath of Heaven (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

3marca2003

8kwietnia2003

pudełko PL

Skradanki zdobywają coraz większą popularność. Poprzednie dwie części Tenchu wydane na PsOne zyskały ogromne uznanie wśród graczy. Tenchu 3 kontynuuje ta tradycje. Znacznie zwiększono możliwości „stealth kills” – cichego zabijania – dodano kilka nowych gadżetów, nowe czary (możemy nawet stać się niewidzialni) oraz nowe umiejętności. Wszystko to czyni grę jeszcze bardziej atrakcyjną niż poprzednie części.

W Tenchu: Wrath of Heaven do przejścia mamy aż 26 misji, podzielonych między trzy postacie: Rikkimaru, Ayame i Tesshu. Każda z nich ma odmienne uzbrojenie i zdolności, np. Tesshu nie używa broni białej (nie licząc igły), gdyż doskonale walczy wręcz. Misje można ukończyć na różne sposoby, to od nas zależy jaką drogę wybierzemy, w jaki sposób będziemy eksterminować wrogów, czy wybierzemy otwarta walkę, czy cicha eliminacje.

Na podzielonym ekranie możliwy jest multiplayer dla dwóch osób, do dyspozycji graczy jest klasyczny deathmatch, ale także cooperative – czyli misje wykonywane wspólnie.

Tenchu: Wrath of Heaven zachwyca nie tylko świetnie prowadzona fabułą, wciągającym klimatem japońskich legend, ale także bardzo dobrą grafiką. Animacja utrzymana jest na stałym poziomie, a tekstury są wysokiej jakości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 267 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219 PLN

Wymagania wiekowe Tenchu: Wrath of Heaven

18+

Tenchu Z w złocie
Tenchu Z w złocie

wiadomość27 maja 2007

Microsoft ogłosił, że przygotowywana wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360 kontynuacja popularnych gier akcji z elementami skradanek, Tenchu Z, osiągnęła status złoty i trafiła do tłoczni. Amerykańscy gracze będą mogli ją nabyć już 12 czerwca. Europejczycy, o czym już wcześniej was informowaliśmy, na swoją wersję będą musieli poczekać nieco ponad dwa tygodnie dłużej.

Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie
Tenchu Z, Project Sylpheed i Vampire Rain już niebawem w Europie

wiadomość11 maja 2007

Microsoft opublikował dzisiaj oświadczenie prasowe, w którym oznajmił, że trzy z wydawanych przez niego tytułów ukażą się na Starym Kontynencie 29 czerwca. Mowa tu grach Tenchu Z, Project Sylpheed oraz Vampire Rain, których to celem będzie zadowolenie europejskich posiadaczy konsoli Xbox 360.

Sega została europejskim wydawcą Tenchu: Fatal Shadows
Sega została europejskim wydawcą Tenchu: Fatal Shadows

wiadomość5 października 2004

Kolejna część popularnej konsolowej serii Tenchu, nosząca podtytuł Fatal Shadows, pojawi się na Starym Kontynencie pod szyldem korporacji SEGA Europe, a nie Activision jak to było do tej pory. Nie znane są powody zmiany wydawcy, jednak zespół developerski K2 Studios zapowiada mnóstwo godzin świetnej rozgrywki.