Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Home Alone (PS2)

Kevin sam w domu PS2

Home Alone

Home Alone to pozycja, przygotowana w głównej mierze z myślą o najmłodszych posiadaczach konsoli PlayStation 2, aczkolwiek starsi również mogą czerpać z niej wiele radości. Inspiracją dla niniejszej gry stał się film o tej samej nazwie (polski tytuł: Kevin sam w domu).

Akcji | filmy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Home Alone (PS2)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

29listopada2006

27lutego2007

pudełko PL

Home Alone to pozycja, przygotowana w głównej mierze z myślą o najmłodszych posiadaczach konsoli PlayStation 2, aczkolwiek starsi również mogą czerpać z niej wiele radości. Inspiracją dla niniejszej gry stał się film o tej samej nazwie (polski tytuł: Kevin sam w domu). Niemniej jednak fabuła owej produkcji nieznacznie różni się od pierwowzoru.

Developerzy przygotowali cztery postaci uroczych dzieci o imionach Kevin, Kelly, Carl i Carly. Wcielając się w jedno z nich trzeba przechytrzyć parę złodziejaszków, którzy postanawiają okraść dom. Niestety w starciu z łotrami nie można liczyć na pomoc nieobecnych dorosłych. Jedyny sposób na rozprawienie się z nikczemnikami stanowi wykorzystanie wyobraźni. Do dyspozycji użytkownika oddano praktycznie cały dom, wypełniony masą niepotrzebnych przedmiotów, świetnie nadających się na pułapki. Posłuży się można praktycznie wszystkim: kulą bilardową, udomowioną tarantulą, żelazkiem, mydłem czy olejem.

Walkę ze złodziejami rozłożono na dziesięć poziomów, w trakcie których przemierza się szerokie spektrum pomieszczeń, nieco przypominających labirynt. Wśród zaimplementowanych lokacji znajduje się m.in. ogród, garaż, kuchnia, łazienka, strych, siłownia, sypialnie i pralnia. Przy tak rozbudowanym wirtualnym środowisku niejednokrotnie przydaje się pomoc. Z tego tez względu poza zabawą w pojedynkę istnieje także sposobność podjęcia wyzwania w zespole dwuosobowym. Wtedy to użytkownicy łączą swoje siły, a rozgrywka odbywa się na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Kevin sam w domu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Kevin sam w domu

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB