Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 maja 2011, 20:10

autor: Soviet

Trwają prace nad następcą PlayStation 3

Masaru Kato, człowiek odpowiedzialny w Sony za finanse, potwierdził w rozmowie z inwestorami, że trwają prace nad następcą PlayStation 3.

Masaru Kato, człowiek odpowiedzialny w Sony za finanse, potwierdził w rozmowie z inwestorami, że trwają prace nad następcą PlayStation 3. Stoi to w sprzeczności z ostatnimi wypowiedziami szefa Sony Computer Entertainment, Kaza Hirai który mówił w lutym, że o przyszłości PS3 jeszcze się nie dyskutuje.

Uwagę inwestorów zwrócił wzrost kosztów w sektorze odpowiedzialnym za rozwój i planowanie. W odpowiedzi Kato poinformował, że "żywot PS3 jeszcze się nie skończył, ale mowa tu o przyszłej platformie, prace nad nią już trwają, stąd wzrost wydatków". Warto odnotować, że obecna generacja sprzętu Sony może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży.

Trwają prace nad następcą PlayStation 3 - ilustracja #1

Nowa generacja konsol powoli przestaje być odległą przyszłością. Nintendo planuje ujawnić nowe Wii na targach E3, wspomina się także o niespodziance, którą może zgotować Microsoft. W informacje te idealnie wpisują się wieści z obozu Sony, w których potwierdzono, że trwają prace nad następcą PlayStation 3. Wygląda na to, że tegoroczna impreza w Los Angeles będzie wyjątkowo interesująca.