Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2011, 08:09

War2Glory, czyli przeglądarkowa strategia wojenna

Nasz serwis Darmowe Gry powiększył się o kolejną pozycję. Najnowszym nabytkiem jest strategia wojenna zatytułowana War2Glory.

Nasz serwis Darmowe Gry powiększył się o kolejną pozycję. Najnowszym nabytkiem jest strategia wojenna zatytułowana War2Glory.

War2Glory, czyli przeglądarkowa strategia wojenna - ilustracja #1

W grze obejmujemy kontrolę nad zrujnowanym miastem i naszym zadaniem jest uczynienie z niego mocarstwa, które będzie w stanie zaprowadzić ład na całym świecie. Tworzenie militarnej potęgi zaczynamy od zapewnienia solidnych podstaw gospodarczych i odpowiedniej infrastruktury. Wzniesienie takich budynków jak farmy, huty czy rafinerie da nam fundamenty pod dalszy rozwój. Wszystko to zagwarantuje dopływ surowców niezbędnych do prowadzenia wojny i pomoże napełnić żołądki żołnierzy. Wygłodzeni i słabo wyposażeni podwładni nic przecież nie zdziałają i będą mogli posłużyć co najwyżej jako żywe tarcze strzelnicze dla jednostek wroga.

Dbanie o ekonomię jest jedynie częścią całej rozgrywki. Wszystko to robimy bowiem po to, by przygotować się do wojny. Po napełnieniu magazynów możemy zająć się wreszcie naszą armią. Poza rekrutowaniem nowych ludzi sporo czasu spędzimy również zajmując się rozwojem technologicznym. Same bitwy nie oferują zbyt bogatych opcji taktycznych, ale i tak sam fakt, że możemy wpływać na ich przebieg jest sporą zaletą w porównaniu do wielu konkurencyjnych produkcji. Zabawę możemy sobie uatrakcyjnić wypełniając misje. Ich ukończenie nie jest obowiązkowe, ale warto poświęcić na nie środki i czas, ponieważ osiągnięty w nich sukces przyniesie nam nagrody i odznaczenia.

War2Glory, czyli przeglądarkowa strategia wojenna - ilustracja #2

Sympatyczna podkomendna zaznajomi nas z podstawami sterowania.

Wirtualny świat War2Glory żyje własnym życiem, a o jego kształcie decydują poczynania graczy. Twórcy zadbali o nowicjuszy wprowadzając siedmiodniowy okres ochronny, podczas którego nie mogą oni być zaatakowaniu. Oczywiście w tym czasie żółtodzioby też nie mogą zainicjować konfliktu. Dla bardziej ambitnych przygotowano opcję pozwalającą ominąć to ograniczenie. Wystarczy rozwinąć ratusz do poziomu piątego, a okres ochronny zostanie automatycznie zakończony.

Sympatyczne wrażenie robi oprawa graficzna. Akcja ukazana jest w perspektywie izometrycznej i przywodzi na myśl takie produkcje jak Sudden Strike czy Blitzkrieg. Cieszy też bardzo rozbudowany samouczek, dzięki któremu nie musimy co chwila zaglądać do FAQ.