Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 lipca 2009, 15:04

autor: Łukasz "Crash" Kendryna

PlayStation 3 Slim we wrześniu?

Już od dłuższego czasu szeroki potok nieustannych plotek na temat PS3 Slim wypływa na bezgraniczne wody Internetu, nie dając pracownikom Sony spokoju. Ci, zmuszeni są każdą podobną informację skwitować tradycyjnym „bez komentarza”. Przyszła więc pora na kolejną wiadomość z kategorii niepotwierdzonych, choć tym razem do czynienia mamy z przesłankami ją potwierdzającymi.

Już od dłuższego czasu szeroki potok nieustannych plotek na temat PS3 Slim wypływa na bezgraniczne wody Internetu, nie dając pracownikom Sony spokoju. Ci, zmuszeni są każdą podobną informację skwitować tradycyjnym „bez komentarza” . Przyszła więc pora na kolejną wiadomość z kategorii niepotwierdzonych, choć tym razem do czynienia mamy z przesłankami ją potwierdzającymi.

PlayStation 3 Slim we wrześniu? - ilustracja #1

Obrazek pochodzi z serwisu T3.com i nie przedstawia finalnego produktu, a jedynie jego wyobrażenie.

Źródłem nowej plotki jest serwis NeoGAF.com, a dokładniej użytkownik z forum o nazwie Elios83, który twierdzi, iż PlayStation 3 Slim jest już w produkcji, a do masowej sprzedaży trafi 2 września (w cenie 300 funtów na terenie Europy). Co też przemawia za tym, aby wierzyć anonimowemu użytkownikowi? Otóż powołuje się on na osobę pracującą w branży (w dużej sieci sprzedaży), która podzieliła się potwierdzonymi w późniejszym okresie plotkami z przeszłości (na temat obniżenia ceny konsoli z 40 i 80GB dyskiem twardym).

Podobno, konsola miałaby zostać oficjalnie zapowiedziana podczas odbywających się za niecały miesiąc targów GamesCom w Niemczech. Sony przeprowadzi tam trzygodzinną prezentację (o czym wiadomo od kilu dni), podczas gdy podobne show na E3 trwało „zaledwie” 120 minut. Tak długi czas prezentacji pozwala przypuszczać, iż gigant z Japonii posiada mocnego asa w rękawie, a jego zaprezentowanie i omówienie pochłonie sporo czasu. Czy zobaczymy wersję Slim, czas pokaże. Nasi wysłannicy tam będą i z pierwszej ręki potwierdzą bądź też zdementują wszystkie plotki.