Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 26 maja 2014, 21:25

autor: Draug

Nowe sterowniki od Nvidii zoptymalizowane pod Watch Dogs

Firma Nvidia udostępniła nowe sterowniki – oznaczone jako 337.88 WHQL – dedykowane najnowszym kartom grafiki marki GeForce. Zostały one opracowane przede wszystkim z myślą o grze Watch Dogs, lecz przyniosą korzyści także użytkownikom innych tytułów.

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o wypuszczeniu przez Nvidię sterowników oznaczonych jako 337.81 Beta, które skupiały się na zwiększeniu wydajności w największych majowych hitach – grach Wolfenstein: The New Order i Watch Dogs. Dziś okazuje się, że „zieloni” nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w sprawie najnowszej produkcji firmy Ubisoft, jako że do sieci trafiły nowe „drivery”, mające oznaczenie 337.88 WHQL. Jednak oferują one korzyści nie tylko graczom, którzy zamierzają brać udział w przygodach Aidena Pearce’a – tradycyjnie producent zadbał o poprawę działania także innych tytułów. Co prawda, w notce opisującej sterowniki wskazano, że zmiany mają odczuć jedynie posiadacze układów graficznych z najnowszej serii GeForce GTX 700, jednak według wszelkiego prawdopodobieństwa korzyści odniosą również użytkownicy starszych modeli.

Sterowniki 337.88 WHQL Nvidia dedykuje przede wszystkim posiadaczom gry Watch Dogs. - Nowe sterowniki od Nvidii (337.88 WHQL) - wiadomość - 2014-05-26
Sterowniki 337.88 WHQL Nvidia dedykuje przede wszystkim posiadaczom gry Watch Dogs.

Skok wydajności dla kart z pojedynczym GPU

Skok wydajności dla kart pracujących w układzie SLI

  • Total War: Rome II – wzrost do 71%
  • Sniper Elite V2 – wzrost do 53%
  • Aliens vs Predator – wzrost do 45%
  • Sleeping Dogs – wzrost do 31%
  • Call of Duty: Black Ops II – wzrost do 20%
  • Hitman: Rozgrzeszenie – wzrost do 10%
  • F1 2013 – wzrost do 9%
  • Far Cry 3 – wzrost do 7%
  • Metro: Last Light – wzrost do 6%
  • Batman: Arkham Origins – wzrost do 6%

Jak być może zauważyliście, podane wartości pokrywają się z tym, co miały oferować już poprzednie sterowniki, o jakich pisaliśmy (337.50 Beta) – są to bowiem wzrosty wydajności w stosunku do wersji 335.23 WHQL, która została wypuszczona kilka miesięcy temu (między lutym a marcem).

Oprócz przyspieszenia działania wymienionych tytułów, udostępnione dziś „drivery” wprowadzają także dodatkowe profile SLI dla nowych gier: WildStar, Windborne, Sniper Elite III: Afrika, Smite, Daylight, Dark Souls II i Call of Duty Online. Więcej zmian poznacie z opisu sterowników na stronie internetowej Nvidii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Watch Dogs

Watch Dogs