Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 czerwca 2011, 13:30

autor: Olek

Handlowcy i twórcy gier spodziewają się tańszych konsol

Z kupnem nowej konsoli nie ma co się spieszyć – takiego zdania są analitycy brytyjskiego rynku gier wideo, którzy spodziewają się, że już we wrześniu ceny urządzeń mogą znacząco spaść. Według ustaleń serwisu MCV, taką obniżkę szykuje już koncern Sony. Cena konsoli PlayStation 3 może spaść do poziomu 199,99 lub nawet 179,99 funtów.

Z kupnem nowej konsoli nie ma co się spieszyć – takiego zdania są analitycy brytyjskiego rynku gier wideo, którzy spodziewają się, że już we wrześniu ceny urządzeń mogą znacząco spaść. Według ustaleń serwisu MCV, taką obniżkę szykuje koncern Sony. Nowa cena konsoli PlayStation 3 może wynieść 199,99 lub nawet 179,99 funtów. Nie będzie też zaskoczeniem, jeśli na podobny krok zdecyduje się Microsoft, zachęcając do kupna zestawów z Xboksem 360 i kontrolerem Kinect.

Brytyjski rynek gier wideo przeżywa wyraźny kryzys. Sprzedaż oprogramowania w minionych 6 miesiącach spadła o 50 milionów funtów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zdaniem handlowców i wydawców gier sytuację może poprawić redukcja cen sprzętu.

- Spodziewam się obniżki cen konsol obecnej generacji jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – przewiduje Rod Cousens, szef firmy Codemasters. - Stanie się tak najprawdopodobniej w okolicach września(...). Ale jest jeszcze czas na kolejną obniżkę w przyszłym roku, przed premierą Wii U.

Najbardziej oczekiwana wydaje się obecnie obniżka cen konsoli PlayStation 3, która prawdopodobnie zapowiedziana zostanie podczas sierpniowych targów Gamescom w Kolonii. Niewykluczone jednak, że na podobny krok zdecyduje się producent Xboksa 360. Według cytowanego przez serwis MCV analityka Nicka Parkera, Microsoft przyjął strategię wyczekiwania na ruchy konkurencji, trzymając w zanadrzu tanie zestawy z kontrolerem Kinect.

Jedynie obniżka cen konsoli Nintendo Wii jest mało prawdopodobna. W brytyjskich sklepach urządzenie już teraz kosztuje 99 funtów, a niektórzy sprzedawcy zapowiadają jeszcze promocje w czwartym kwartale roku.