Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2011, 12:25

autor: Sarge

Europejska premiera PlayStation Vita jednak w tym roku?

Ulotka brytyjskiego sklepu Blockbuster zdradza, jakoby europejska premiera przenośnej konsoli PlayStation Vita miała nastąpić jeszcze w tym roku. Dotychczas spodziewano się raczej, że tegorocznego debiutu doczekają się tylko Japończycy.

W sieci pojawiły się kolejne plotki, jakoby premiera przenośnej konsoli PlayStation Vita w Europie miała nastąpić jeszcze w tym roku. To niejako zaprzecza niedawnej wypowiedzi Jacka Trettona, szefa Sony Computer Entertainment America.

Źródłem najświeższych rewelacji jest ulotka brytyjskiego sklepu Blockbuster, której zdjęcie redaktorom serwisu IGN przesłał anonimowy czytelnik. Można na niej zobaczyć daty wydania kilku gier i filmów, a przede wszystkim właśnie PlayStation Vita. Jeśli wierzyć zawartej tam informacji, nadchodząca platforma firmy Sony zadebiutuje 28 października w Wielkiej Brytanii.

Europejska premiera PlayStation Vita jednak w tym roku? - ilustracja #1

źródło: IGN.com

Nie wiadomo, ile powyższe zdjęcie ma wspólnego z prawdą. Zwłaszcza, że na oficjalnej stronie Blockbuster dalej nie podano choćby przybliżonego terminu premiery PlayStation Vita. Jeśli jednak dzisiejsza wiadomość by się sprawdziła, najprawdopodobniej tego samego dnia konsola trafiłaby również do pozostałych krajów Europy.

Redaktorzy serwisu IGN zapytali przedstawicieli Sony o komentarz w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymali jedynie potwierdzenie doskonale znanej informacji, że system będzie się ukazywał stopniowo w różnych regionach świata, rozpoczynając od tegorocznego okresu świątecznego. Nie uściślono jednak, czy debiutu konsoli w tym roku doczekają się amerykańscy i europejscy gracze. Póki co, pewni swojego mogą być jedynie Japończycy.