Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. roguelike

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry o tematyce roguelike ułożone według popularności.

PC
PC Windows302 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 57 Sony PlayStation 4139 Sony PlayStation 39
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita31
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S5 Microsoft XBOX ONE124 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android50 Apple iOS67 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch130 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS6
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Conglomerate 451
Conglomerate 451

RPG 20 lutego 2020

Conglomerate 451 to osadzona w cyberpunkowym świecie, pierwszoosobowa gra RPG z elementami roguelike. Zadaniem gracza jest oczyszczenie sektora 451, okupowanego przez zbuntowane korporacje. Za produkcję odpowiada studio RuneHeads.

PC

Skyshine's BEDLAM
Skyshine's BEDLAM

RPG 17 września 2015

Osadzone w postapokaliptycznych klimatach klasyczne RPG z turowym systemem walki, wzbogacone elementami roguelike. Za powstanie gry odpowiada zespół Skyshine Games, którego członkowie mają za sobą pracę m.in. przy serii Darksiders. Akcja tytułu toczy się w odległej przyszłości, na zniszczonej w wyniku naukowych eksperymentów Ziemi. Życie na planecie koncentruje się wokół dwu metropolii: chylącego się ku upadkowi Bizancjum oraz utopijnego Aztec City.

PC

Neon Chrome
Neon Chrome

Akcji 28 kwietnia 2016

Opracowana przez twórców gry Crimsonland ze studia 10tons cyberpunkowa strzelanina top-down z elementami roguelike. Akcja Neon Chrome toczy się w niedalekiej przyszłości, a gracze wcielają się w postać wyposażonego w cyberwszczepy najemnika, którego zadaniem jest zabicie Nadzorcy potężnego wieżowca jednej z najpotężniejszych korporacji na świecie.

PCPS5PS4XONESwitchANDiOSPSV

Ziggurat 2
Ziggurat 2

Akcji 2021 (wczesny dostęp od 22 października 2020)

Ziggurat 2 to dynamiczny shooter typu roguelite z elementami RPG, w którym stajemy do walki ze złem, wykorzystując do tego szeroki arsenał — od magicznych zaklęć po fantastyczne garłacze. Gra powstała w studiu Milkstone.

PC

Nuclear Throne
Nuclear Throne

Akcji 5 grudnia 2015

Utrzymana w postapokaliptycznych klimatach dwuwymiarowa strzelanina typu roguelike, opracowana przez niezależne holenderskie studio Vlambeer. Fabuła Nuclear Throne inspirowana jest filmami science-fiction z lat 60-70. ubiegłego wieku i opowiada historię mutantów walczących o przejęcie kontroli nad postnuklearnymi pustkowiami. Podczas zabawy wcielamy się w reprezentanta jednej z ras mutantów i pokonujemy kolejne skażone promieniowaniem lokacje, eliminując pojawiające się fale rywali.

PCPS4PSV

Don't Starve: Hamlet
Don't Starve: Hamlet

Akcji 14 maja 2019

Kolejne rozszerzenie do Don't Starve, popularnej gry survivalowej od niezależnego studia Klei Entertainment. Gracze raz jeszcze wcielają się w naukowca Wilsona, starającego się przetrwać w nieprzyjaznym świecie zamieszkanym przez dziwaczne stwory. Główną atrakcją jest wprowadzenie zaginionego miasta świnioludzi, w którym bohater znajduje sklepy, domy oraz inne inaczej niedostępne struktury. Dochodzą do tego nowe stwory oraz biomy do poznania.

PCPS4XONE

Don't Starve: Giant Edition
Don't Starve: Giant Edition

Akcji 2 września 2014

Don't Starve to przygodowa gra akcji z domieszką elementów cRPG i strategii, za której powstanie odpowiada studio Klei Entertainment. Gra zawiera zarówno podstawową wersję gry jak i jej rozszerzenie. Dodatkowo twórcy wprowadzili szereg usprawnień w interfejsie, przystosowując go do współpracy z PS Vitą.

XONEPS3WiiUPSV

Below
Below

RPG 14 grudnia 2018

Below to gra RPG akcji typu roguelike stworzona i wydana przez studio Capybara Games. Gracz wciela się tu w śmiałka, który zwiedza podziemia tajemniczej wyspy. Tytuł charakteryzuje się mroczną, minimalistyczną oprawą graficzną.

PCPS4XONE

For the Warp
For the Warp

Strategiczne 2021 (wczesny dostęp od 27 marca 2020)

Strategia turowa z elementami karcianki i produkcji typu roguelike. W For The Warp przemierzamy kosmos oraz bierzemy udział w starciach z wrogimi okrętami, zagrywając odpowiadające atakom i działaniom defensywnym karty z naszej talii. W miarę postępów nie tylko poszerzamy swoją kolekcję tych ostatnich, lecz także odblokowujemy coraz bardziej zaawansowane technologie i okręty.

PC

Reigns: Beyond
Reigns: Beyond

Strategiczne 6 listopada 2020

Piąta część serii nietypowych strategii, w których podejmujemy decyzje, przesuwając w lewo lub prawo wyświetlane na ekranie karty. W Reigns: Beyond stajemy na czele indierockowego zespołu muzycznego, którym zarządzamy w trakcie międzygalaktycznych wojaży.

iOS

Vagante
Vagante

Zręcznościowe 22 lutego 2018

Osadzona w fantastycznym świecie, dwuwymiarowa platformówka z elementami roguelike, która charakteryzuje się dużą liczbą możliwości i różnorakich elementów rozgrywki, a także wysokim poziomem trudności.

PC

Conan Chop Chop
Conan Chop Chop

Akcji 2021

Conan Chop Chop to dwuwymiarowa przygodowa gra akcji z elementami roguelike, odznaczająca się czarnym humorem i kreskówkową grafiką, która osadzona została w fantastycznym uniwersum Conana Barbarzyńcy.

PCPS4XONESwitch

Mothergunship
Mothergunship

Akcji 17 lipca 2018

Roguelike'owy FPS, w którym gracz musi wykazać się nie lada zręcznością i szybkim palcem na spuście, walcząc i unikając nawałnicy kul na kolejnych statkach wrogiej armady. Losowo generowane poziomy zapewniają coraz to nowe wyzwania, a unikalny system tworzenia broni pozwala na zbudowanie prawdziwych metalowych awatarów zniszczenia, jak dziesięciolufowe rakietnice czy zespawane ze sobą miniguny.

PCPS4XONE

Metallic Child
Metallic Child

Akcji maj 2021

Dynamiczna gra akcji z elementami roguelike, w której przejmujemy kontrolę nad Roną – prototypem androida, przedzierającym się przez pełną robotów stację kosmiczną. Rozgrywka w Metallic Child polega na toczeniu starć z oponentami, podczas których korzystamy z szerokiego wachlarza broni białej oraz palnej; dodatkowo zdobywane po drodze power-upy zwiększają możliwości bojowe protagonistki.

PCPS4XONESwitch

Duskers
Duskers

Strategiczne 18 maja 2016

Strategia z elementami roguelike osadzona w postapokaliptycznym świecie science fiction. W Duskers gracz wciela się w operatora drona ocalałego z katastrofy, która najwyraźniej unicestwiła wszystkich pozostałych ludzi i zmieniła kosmos w cmentarzysko pełne niebezpiecznych potworów i innych zagrożeń. Zadaniem grającego jest odkryć tajemnicę kryjącą się za tragedią oraz zdobyć przedmioty niezbędne do przetrwania.

PC

Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer featuring The Legend of Zelda
Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer featuring The Legend of Zelda

RPG 13 czerwca 2019

Nietuzinkowe połączenie trzech gatunków – gry rytmicznej, action-adventure oraz roguelike. Studio Brace Yourself Games połączyło w tej produkcji model rozgrywki ze swojego wcześniejszego dzieła, Crypt of the NecroDancer, z uniwersum kultowej serii The Legend of Zelda.

Switch

Deck of Ashes
Deck of Ashes

RPG 9 czerwca 2020

Pozycja z kategorii RPG, w której występują elementy karcianek i gatunku roguelike. Deck of Ashes oferuje też intrygujący świat mrocznego fantasy i ładną oprawę graficzną, opartą o ręcznie wykonane ilustracje. Za stworzenie tego tytułu odpowiada niezależne studio AYGames.

PC

Tangledeep
Tangledeep

RPG 1 lutego 2018

Gra typu dungeon crawler z elementami roguelike, inspirowana klasycznymi jRPG-ami z epoki 16 bitów. W Tangledeep gracze wcielają się w bohaterkę, która przemierza pełen niebezpieczeństw, podziemny labirynt w poszukiwaniu przejścia do świata na powierzchni.

PCSwitch

Omega Labyrinth Z
Omega Labyrinth Z

RPG 6 lipca 2017

Kontynuacja gry Omega Labyrinth, w której gracze po raz kolejny wcielają się w dziewczynę próbującą odnaleźć mitycznego Świętego Graala Piękności – starożytny artefakt spełniający życzenia. Rozgrywka polega na przemierzaniu generowanych losowo podziemi, rozwoju umiejętności bojowych protagonistek oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami.

PS4PSV

Dice Legacy
Dice Legacy

Strategiczne 2022 (wczesny dostęp od 2021)

Survivalowa strategia ekonomiczna typu city builder z elementami roguelike, w której naszym celem jest zbudowanie prężnie działającej osady w nietypowym świecie fantasy. Nietypowa jest też mechanika rozgrywki, oparta w całości na rzutach kośćmi. Dice Legacy powstało w studiu DESTINYbit (Empires Apart).

PC

RemiLore
RemiLore

RPG 26 lutego 2019

Hack’n’slash z elementami roguelike, w którym trafiamy do fantastycznego świata Ragnoah i przemierzamy go samotnie lub w kooperacji z drugim graczem. Wcielając się w Remi, której towarzyszy magiczna (i mówiąca) księga Lore, stawiamy czoła armii złowrogich golemów.

PCPS4XONESwitch

Solitairica
Solitairica

RPG 31 maja 2016

Solitairica to gra karciana z elementami RPG oraz roguelike’a. Produkcja nawiązuje do klasycznej karcianki – pasjansa. Tytuł został opracowany przez studio Righteous Hammer Games i cechuje się ciekawą oprawą graficzną.

PCANDiOS

Pirates Outlaws
Pirates Outlaws

RPG 5 marca 2019

Pirates Outlaws to produkcja łącząca elementy karcianki i roguelike’a, w której wcielamy się w pirata. W trakcie zabawy podróżujemy od wyspy do wyspy, toczymy turowe starcia z przeciwnikami oraz stopniowo rośniemy w siłę, zdobywając coraz potężniejsze karty i relikty.

PCANDiOS

Unrailed!
Unrailed!

Zręcznościowe 23 września 2020

Kooperacyjna zręcznościówka z elementami gier typu roguelike i time management. W Unrailed! grupa graczy czuwa nad pociągiem, poszukując surowców do tworzenia szyn, po których jedzie skład pozostający w ciągłym ruchu. Grę opracowało studio Indoor Astronaut.

PCPS4XONESwitch