Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. Gry Logiczne Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry z gatunku logiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 244 Przed premierą 8
AND
Logiczne
Tematyki
Big Hero 6 Bot Fight
Big Hero 6 Bot Fight

Logiczne 3 listopada 2014

Big Hero 6 Bot Fight to wyprodukowana przez firmę Disney gra logiczna typu match-3. Zabawa polega na toczeniu pojedynków z czarnymi charakterami na planszach zapełnionych różnorodnymi kostkami energetycznymi. Naszym zadaniem jest tworzenie ciągów minimum trzech elementów tego samego rodzaju, co aktywuje ataki oraz inne umiejętności specjalne.

The Brave Furries
The Brave Furries

Logiczne 5 sierpnia 2014

Gra logiczna stworzona przez polskie studio Crazy Goat Games. Podczas zabawy musimy pomóc wesołym stworkom Furries uratować towarzyszy porwanych przez Złego Czarodzieja. Rozgrywka opiera się na rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek, na które natrafiamy podczas przygody.

Cut the Rope 2
Cut the Rope 2

Logiczne 28 marca 2014

Pełnoprawna kontynuacja bardzo popularnej gry zręcznościowo-logicznej, w której staramy się karmić wesołego stworka słodyczami umieszczonymi w różnych miejscach planszy. Produkcja posiada przyjemny system rozgrywki oraz śliczną, dwuwymiarową oprawę graficzną.

Concrete Jungle
Concrete Jungle

Logiczne 28 września 2016

Nietypowa gra logiczna wzbogacona elementami strategii ekonomicznej i karcianki, zaprojektowana przez twórcę MegaCity. W Concrete Jungle wcielamy się w burmistrza, którego zadaniem jest zapewnienie dynamicznego rozwoju niewielkiemu miastu. Choć brzmi to jak fundament strategii ekonomicznej, Concrete Jungle wykorzystuje raczej mechanizmy typowe dla gier logicznych i karcianek. Gracz dysponuje stopniowo rozbudowywaną talią, w której karty reprezentują konkretne budynki.

Criminal Case
Criminal Case

Logiczne 10 marca 2015

Detektywistyczna gra logiczno-przygodowa, należąca do popularnego gatunku „hidden object games”. Zabawa polega na rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych: poszukiwaniu tropów, analizowaniu dowodów oraz przesłuchiwaniu świadków i podejrzanych. Większość czasu spędzamy jednak przeszukując kolejne lokacje, wypełnione masą ukrytych przedmiotów do znalezienia.

Monument Valley
Monument Valley

Logiczne 14 maja 2014

Gra logiczna, w której prowadzimy niemą księżniczkę Idę przez surrealistyczny śwat tytułowych monumentów, pomagając jej poprzez manipulowanie otoczeniem i tworzenie iluzji optycznych. Monument Valley wyróżnia się artystyczną, minimalistyczną oprawą graficzną, inspirowaną japońskim malarstwem i malowidłami Mauritsa Cornelisa Eschera.

Angry Birds Stella
Angry Birds Stella

Logiczne 4 września 2014

Kolejna odsłona kultowej serii Angry Birds firmy Rovio, stanowiąca po wielu zróżnicowanych spin-offach swoisty powrót do korzeni cyklu. W porównaniu do poprzednich części serii, Angry Birds Stella oferuje jednak całkiem rozbudowaną warstwę fabularną.

Cut the Rope: Experiments
Cut the Rope: Experiments

Logiczne 15 marca 2012

Kontynuacja zabawnej gry logiczno-zręcznościowej, w której naszym zadaniem jest karmienie nieustannie głodnego stworzonka imieniem Om Nom. W tej odsłonie gry nasz bohater trafia do mieszkania pewnego naukowca, który niezwłocznie poddaje go serii tytułowych eksperymentów.

Cut the Rope: Time Travel
Cut the Rope: Time Travel

Logiczne 19 kwietnia 2013

Trzecia odsłona popularnej mobilnej serii logiczno-zręcznościowej, w której wraz z sympatycznym głodomorem Om Nomem oraz jego bliźniaczym przodkiem wybieramy się w prawdziwą podróż w czasie. Jej celem pozostanie jednak niezmiennie zdobycie odpowiedniej ilości łakoci.

Far Cry 4 Arcade Poker
Far Cry 4 Arcade Poker

Logiczne 18 listopada 2014

Prosta produkcja logiczno-zręcznościowa z elementami tytułowej gry hazardowej, będąca mobilną aplikacją towarzyszącą kolejnej pełnoprawnej odsłonie kultowej serii Far Cry firmy Ubisoft. Mechanika Far Cry 4: Arcade Poker łączy zasady klasycznego pokera z elementami gier zręcznościowych pokroju Tetrisa. Zadaniem graczy jest łączenie w pokerowe układy spadających z góry kart, zanim te opadną na sam dół ekranu.

Peggle Blast
Peggle Blast

Logiczne 18 listopada 2014

Kolejna odsłona słynnej serii gier logiczno-zręcznościowych, a zarazem pierwsza z cyklu wydana w modelu free-to-play. Podczas zabawy niszczymy kolorowe obiekty strzelając w nie kulkami i wykorzystując unikalne zdolności bohaterów, wśród których znajdziemy m.in. ośmiornicę, chomika i ślimaka.

Hearthstone: Curse of Naxxramas
Hearthstone: Curse of Naxxramas

Logiczne 17 grudnia 2014

Pierwszy dodatek DLC o gry Hearthstone: Heroes of Warcraft, wzbogacający sieciową karciankę studia Blizzard o rozbudowaną kampanię fabularną, przeznaczoną do rozgrywki jednoosobowej. Akcja gry toczy się na przygotowanej specjalnie interaktywnej planszy, a jej fabuła przenosi nas do tytułowej nekropolii Naxxramas, znanej z gry World of Warcraft.

Spider: Rite of the Shrouded Moon
Spider: Rite of the Shrouded Moon

Logiczne 27 sierpnia 2015

Kontynuacja gry logicznej studia Tiger Style, która miała swą premierę na urządzeniach mobilnych w 2009 roku. Gra Spider: Rite of the Shrouded Moon opowiada zupełnie nową historię, a jej akcja osadzona została w imponującej swymi rozmiarami rezydencji Blackbird, zbudowanej przed laty przez sekretne stowarzyszenie celem zrealizowania tajnego planu.

RGB Express
RGB Express

Logiczne 3 grudnia 2014

RGB Express to wyprodukowana przez zespół Bad Crane gra logiczna, w której zarządzamy firmą transportową dowożącą paczki. Musimy tak pokierować ciężarówkami, aby uniknęły one zderzenia z innymi uczestnikami ruchu, a adresaci otrzymali przesyłki w odpowiednim czasie i kolejności.

MacGyver Deadly Descent
MacGyver Deadly Descent

Logiczne 20 maja 2014

MacGyver Deadly Descent to opracowana przez zespół FairPlay Media Limited gra logiczna, pozwalająca na wcielenie się w bohatera słynnego serialu telewizyjnego. Zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek i pozbawiona jest elementów zręcznościowych.

Evolve: Hunters Quest
Evolve: Hunters Quest

Logiczne 29 stycznia 2015

Gra logiczna typu match-3 z elementami bitewnymi, wydana w modelu darmowym z mikropłatnościami. W produkcji studia 2K Games trafiamy do rzeczywistości znanej doskonale z pecetowo-konsolowej strzelanki Evolve. O ile założenia fabularne są tożsame z oryginałem – oddział futurystycznych myśliwych walczący na potężne bestie zamieszkujące obcą planetę – o tyle realizacja założeń misji, których jest tu ponad 100, odbywa się już na znacznie innych zasadach.

Sunburn!
Sunburn!

Logiczne 14 maja 2015

Sunburn! to opracowana przez zespół Secret Crush gra logiczna, w której zadaniem gracza jest umożliwienie grupie astronautów popełnienie zbiorowego samobójstwa poprzez wlecenie w środek Słońca. Aby to osiągnąć, konieczne jest właściwe wykorzystywanie sił grawitacyjnych planet znajdujących się na drodze do celu.

HOOK
HOOK

Logiczne 19 stycznia 2015

Dwuwymiarowa gra logiczna, stworzona przez polskie studio Rainbow Train. Tytuł został utrzymany w minimalistycznym stylu – objawia się to nie tylko mocno uproszczoną grafiką i kolorystyką, ale również mechaniką rozgrywki. Ta ostatnia sprowadza się do rozplątywania sznurków, na końcu których umieszczone zostały haczyki.

ULTRAFLOW
ULTRAFLOW

Logiczne 16 lutego 2015

Minimalistyczna gra logiczna autorstwa kilkuosobowego niezależnego studia Ultrateam, udostępniona za darmo na urządzeniach mobilnych i w przeglądarkach internetowych. ULTRAFLOW cechuje się niezwykle nieskomplikowaną mechaniką zabawy, która polega na trafieniu piłeczką w dziurę znajdującą się po drugiej stronie niewielkiej planszy. Problem w tym, że trasa – choć krótka – nie jest wcale prosta, a piłka może się odbić od licznych przeszkód tylko określoną liczbę razy.

3SwitcheD
3SwitcheD

Logiczne 11 czerwca 2012

Prosta gra logiczno-zręcznościowa autorstwa polskiego studia Reality Pump. W przypadku tego tytułu autorzy serii Two Worlds oparli rozgrywkę na zasadach klasycznej gry w kulki. Rywalizację między graczami podsycają rankingi wyników prowadzone na oficjalnej stronie 3SwitcheD.

Bejeweled Blitz
Bejeweled Blitz

Logiczne 2 maja 2013

Kolejna odsłona jednej z popularniejszych gier logicznych – Bejeweled. Tym razem twórcy postawili na integrację z Internetem i serwisem Facebook.

Doodle God
Doodle God

Logiczne 27 marca 2012

Oryginalna gra logiczna, w której wcielamy się w bóstwo tworzące nowe pierwiastki, związki chemiczne, przedmioty i stworzenia. Twórcy przygotowali setki kombinacji, których odkrycie wymaga sprytu, ale też czasami poczucia humoru i pokrętnej logiki.

Unmechanical
Unmechanical

Logiczne 22 września 2014

Platformówka logiczna o robocie, który próbuje wydostać się z tajemniczego labiryntu. Gra składa się z około 30 łamigłówek fizycznych, umysłowych lub pamięciowych. Większość z nich rozwiązujemy poprzez wchodzenie w interakcje z otoczeniem, np. przenoszenie obiektów. Produkcja wyróżnia się całkiem klimatyczną grafiką i muzyką.

Scribblenauts Unlimited
Scribblenauts Unlimited

Logiczne 15 grudnia 2015

Scribblenauts Unlimited to gra logiczna wyprodukowana przez studio 5th Cell. Gracz ma za zadanie pomóc Maxwellowi i mieszkańcom wirtualnego świata wymyślając rzeczy mogące rozwiązać rozmaite problemy. Tytuł oferuje opcję zabawy w trybie multiplayer, a także możliwość dzielenia się swoimi pomysłami.