Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDWWW
Okładka Farm Heroes Super Saga (AND)
OkładkaFarm Heroes Super Saga (AND)

Farm Heroes Super Saga

Kolejna odsłona popularnej casualowej serii firmy King.com, stanowiąca bezpośrednią kontynuację wydanej w 2013 roku gry Farm Heroes Saga. Tym razem naszym zadaniem jest powstrzymanie złego Rancida, który wszedł w posiadanie superroślin (ang.

Logiczne | zagraj za darmo | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Farm Heroes Super Saga Premiera

20cze2016

WWW

28cze2016

iOS AND

producent: King wydawca: King Strona oficjalna

Gry podobne do Farm Heroes Super Saga

Candy Crush Saga

Bejeweled 2

Nibblers

Farm Heroes Super Saga na platformę AND, WWW i iOS to kolejna produkcja w dorobku firmy King, tym razem będąca kontynuacją gry Farm Heroes Saga z 2013 roku. Aplikacja udostępniana jest za darmo, ale jak to w przypadku projektów tego dewelopera bywa, zastosowano w niej system mikropłatności.

Fabuła

W Farm Heroes Super Saga naszym zadaniem jest powstrzymanie złego Rancida, który skradł Super Cropsies i używa ich w niecnych celach. Fabuła tak naprawdę nie ma większego znaczenia i stanowi tylko pretekst do rozgrywki.

Mechanika

Firma King specjalizuje się w casualowych grach typu match-3, więc nie jest żadnym zaskoczeniem, że Farm Heroes Super Saga na platformę AND, WWW i iOS reprezentuje właśnie ten gatunek. Jest to produkcja logiczna, w której zabawa polega na układaniu kolorowych warzyw i owoców. Należy łączyć je w pionowe i poziome linie składające się z przynajmniej trzech takich samych egzemplarzy. W ten sposób zdobywamy punkty i wykonujemy inne cele wyznaczane na kolejnych poziomach, np. walczymy z bossami. Zabawę urozmaicają rozmaite power-upy w stylu różnych bomb, pozwalających zdobyć jeszcze więcej punktów.

Kwestie techniczne

Farm Heroes Super Saga to kolorowa produkcja utrzymana w kreskówkowym stylu, charakteryzującym większość gier firmy King.

Minirecenzja Farm Heroes Super Saga – kolejne dobre match-3 od „Króla”

PLUSY:
  1. to gra Kinga, więc nie może być słaba;
  2. porządne match-3 z kilkoma urozmaiceniami oklepanej mechaniki.
MINUSY:
  1. koniec końców to tylko kolejna gra typu match-3;
  2. system energii jak zwykle przeszkadza.

Najpewniej części z Was już dawno temu przejadły się gry typu match-3, które są jednym z dominujących gatunków na urządzeniach mobilnych. Nawet najwięksi fani firmy King pewnie też powoli zaczynają kręcić nosem, widząc kolejne Candy Crush i inną Sagę. Niestety mam złe wieści – gigant należący od jakiegoś czasu do Activision zrobił to znowu i Farm Heroes Super Saga wciąga, tak jak poprzednie gry „Króla”.

Aplikacja sama w sobie jest typowym przedstawicielem układanek match-3, więc nie będziemy opisywać zasad obowiązujących w tym tytule. King wprowadziło jednak pewnie niewielkie usprawnienia do oklepanej mechaniki. Zabawę urozmaicają chociażby punkty pojawiające się przy elementach w przypadku połączenia czterech i więcej egzemplarzy. Dzięki nim mają one większą wartość. Niby nic szczególnego, ale w praktyce urozmaica to nieco rozgrywkę. Kolejnym fajnym patentem jest wiatr przesuwający na planszy warzywa i owoce, co znacząco potrafi utrudnić zabwę, choć przy odrobinie wprawy może też ją bardzo ułatwić i nadaje nieco strategicznej głębi do nieskomplikowanej mechaniki. Poza tym wszystkim, powiedzmy sobie szczerze, King może i nie grzeszy innowacyjnością, ale jak już coś robi, to robi to porządnie i takie też jest Farm Heroes Super Saga – to kawał dobrej produkcji.

Co do wad, to niestety są one typowe dla większości gier z tego gatunku, tak jak i dla większości aplikacji Kinga. Mowa oczywiście o całkowitym braku innowacyjności. Jak dobra, by ta gra nie była i jak wiele frajdy by nie sprawiała, to i tak jest to zwykłe match-3. Fajne, bo fajne, ale w żaden sposób nie wyjątkowe. Poza tym wszystkim, w grze zastosowano „uwielbiany” przez graczy system energii, który w późniejszym czasie skutecznie hamuje szybkie robienie postępów.

Zapewne wiecie już, że Farm Heroes Super Saga jest wartą uwagi propozycją i uwierzcie, nawet jeżeli naprawdę unikacie już tego typu układanek, to zaręczam, że przy tym tytule i tak miło spędzicie przynajmniej kilka godzin.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Farm Heroes Super Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WWW