Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWWANDiOS
Okładka Farm Heroes Saga (WWW)

Farm Heroes Saga

Kolejna aplikacja typu match-3 w dorobku firmy King, znanej przede wszystkim ze słynnego Candy Crush Saga. Tym razem, zamiast słodyczy, gracze układają warzywa i owoce. W produkcji nie zabrakło także rozmaitych power-upów oraz aspektów społecznościowych.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Okładka Farm Heroes Saga (WWW)

producent: King

wydawca: King

Strona oficjalna

data premiery gry:

26mar2013

WWW

11gru2013

AND

2sty2014

iOS

Farm Heroes Saga na Androida to kolejna pozycja w dorobku firmy King – jednego z potentatów branży gier mobilnych, w którego portfolio znajdują się takie produkcje jak Candy Crush Saga, Alpha Betty Saga czy Bubble Witch Saga. Tytuł oparty jest na mechanice układanek match-3 i zastosowano w nim podobne systemy monetyzacji, co w przypadku innych gier Kinga. Mamy więc mikropłatności, energię, power-upy itd.

Zabawa polega na układaniu w pionie i poziomie kolorowych warzyw i owoców. Jeżeli obok siebie znajdą się trzy egzemplarze np. marchewki, to znikają one z planszy, na ich miejscu pojawiają się kolejne elementy, a na naszym koncie lądują punkty. Oczywiście rozgrywka urozmaicana jest przez dodatkowe atrakcje pokroju konieczności zbierania określonych warzyw czy też walki z bossami, którzy są wrażliwi tylko na wybrane rodzaje pożywienia. Ponadto nie brakuje rozmaitych power-upów, np. łopaty pozwalającej pozbyć się wybranego celu albo ciągnika, rozjeżdżającego wszystkie warzywa w danej linii.

Tytuł jest też ściśle powiązany z serwisem społecznościowym Facebook. Gracze mogą rywalizować ze swoimi znajomymi na punkty, ale także wysyłać im dodatkowe życia. Ponadto to właśnie na tym koncie (albo na profilu na platformie firmy King) da się zapisywać postępy, by móc kontynuować rozgrywkę na innym urządzeniu.

W kwestii oprawy graficznej, Farm Heroes Saga nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych pozycji tego typu. Tytuł oferuje kreskówkowy, przyjemny styl, który dopełnia kilka niezłych efektów. Nie jest to jednak nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli na urządzeniach mobilnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Farm Heroes Saga

Wymagania wiekowe Farm Heroes Saga

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS
WWW