Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSWWWAND
Okładka Farm Heroes Saga (iOS)
OkładkaFarm Heroes Saga (iOS)

Farm Heroes Saga

Kolejna aplikacja typu match-3 w dorobku firmy King, znanej przede wszystkim ze słynnego Candy Crush Saga. Tym razem, zamiast słodyczy, gracze układają warzywa i owoce. W produkcji nie zabrakło także rozmaitych power-upów oraz aspektów społecznościowych.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Farm Heroes Saga Premiera

26mar2013

WWW

11gru2013

AND

2sty2014

iOS

producent: King wydawca: King Strona oficjalna

Gry podobne do Farm Heroes Saga

Bejeweled 2

Candy Crush Saga

World of Goo

Farm Heroes Saga na Androida to kolejna pozycja w dorobku firmy King – jednego z potentatów branży gier mobilnych, w którego portfolio znajdują się takie produkcje jak Candy Crush Saga, Alpha Betty Saga czy Bubble Witch Saga. Tytuł oparty jest na mechanice układanek match-3 i zastosowano w nim podobne systemy monetyzacji, co w przypadku innych gier Kinga. Mamy więc mikropłatności, energię, power-upy itd.

Zabawa polega na układaniu w pionie i poziomie kolorowych warzyw i owoców. Jeżeli obok siebie znajdą się trzy egzemplarze np. marchewki, to znikają one z planszy, na ich miejscu pojawiają się kolejne elementy, a na naszym koncie lądują punkty. Oczywiście rozgrywka urozmaicana jest przez dodatkowe atrakcje pokroju konieczności zbierania określonych warzyw czy też walki z bossami, którzy są wrażliwi tylko na wybrane rodzaje pożywienia. Ponadto nie brakuje rozmaitych power-upów, np. łopaty pozwalającej pozbyć się wybranego celu albo ciągnika, rozjeżdżającego wszystkie warzywa w danej linii.

Tytuł jest też ściśle powiązany z serwisem społecznościowym Facebook. Gracze mogą rywalizować ze swoimi znajomymi na punkty, ale także wysyłać im dodatkowe życia. Ponadto to właśnie na tym koncie (albo na profilu na platformie firmy King) da się zapisywać postępy, by móc kontynuować rozgrywkę na innym urządzeniu.

W kwestii oprawy graficznej, Farm Heroes Saga nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych pozycji tego typu. Tytuł oferuje kreskówkowy, przyjemny styl, który dopełnia kilka niezłych efektów. Nie jest to jednak nic, czego byśmy wcześniej nie widzieli na urządzeniach mobilnych.

Minirecenzja Farm Heroes Saga – kolejne match-3 od Kinga

PLUSY:
  1. Przyjemna pozycja dla fanów gatunku match-3, z mnóstwem poziomów, power-upami itd.;
  2. Rozgrywka urozmaicana od czasu do czasu ciekawymi walkami z bossami.
MINUSY:
  1. Nieco zbyt uciążliwy system mikropłatności;
  2. W żadnym wypadku nie jest to wyjątkowa i nowatorska pozycja w gatunku match-3.

Firma King, czy się to komuś podoba czy nie, to jeden z molochów trzęsących rynkiem casualowych produkcji. Deweloper zasłynął znanym wszem i wobec Candy Crush Saga i od tamtej pory wypuścił kilka innych popularnych pozycji, w których zazwyczaj chodziło o łączenie ze sobą różnych elementów. Nieważne, że czasami musieliśmy ratować pieski, a innym razem strzelaliśmy bąbelkami – tak czy siak, zabawa w jakiś sposób wykorzystywała mechanikę match-3. Z Farm Heroes Saga jest podobnie.

Produkcji najbliżej do wspomnianego hitu Candy Crush Saga. Największą różnicą jest w zasadzie zmiana słodyczy na owoce i warzywa. Oznacza to, że zabawa odbywa się na niewielkich planszach, na których pojawiają się kolorowe elementy. Łączymy je w linie składające się z trzech i więcej egzemplarzy tego samego rodzaju, w ten sposób wykonując wyznaczone cele.

W odróżnieniu od konkurencyjnych projektów, za połączenie w Farm Heroes Saga czterech i więcej owoców / warzyw nie otrzymujemy jednego z kilku rodzajów ładunków wybuchowych. Zamiast tego okoliczne elementy zyskują na wartości. Na większości poziomów musimy zebrać wyznaczoną liczbę danego rodzaju pożywienia, np. 30 truskawek. Normalnie są one liczone na zasadzie 1 truskawka to 1 truskawka, ale jeżeli połączymy podczas któregoś ruchu cztery takie same owoce, to część ze znajdujących tuż obok elementów zyska bonus i będzie warta np. dwa razy więcej. Wykorzystywanie na swoją korzyść tego systemu jest niezbędne podczas zabawy, gdyż na każdym levelu dysponujemy ograniczoną liczbą ruchów, a z czasem poziom trudności znacznie wzrasta.

Oczywiście jest to związane z mechaniką free-to-play. Firma King zarabia na naszych niepowodzeniach, zachęcając do wykupywania żyć, które szybko się kończą, kontynuacji, czy też power-upów. Kto grał w inne produkcje tej firmy, doskonale wie czego oczekiwać.

Koniec końców Farm Heroes Saga to niezła, ale niezbyt wyjątkowa propozycja dla miłośników układanek match-3. Produkcja ponadto pozbawiona jest tej magii, którą cechuje się Candy Crush Saga, więc można, ale niekoniecznie trzeba w nią zagrać.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Farm Heroes Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS
WWW