Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Yo-kai Watch Wibble Wobble (iOS)
OkładkaYo-kai Watch Wibble Wobble (iOS)

Yo-kai Watch Wibble Wobble

Prosta gra logiczno-zręcznościowa typu "dobierz trzy", będąca mobilnym spin-offem znanego z konsolek 3DS cyklu jRPG Yo-Kai Watch.

Logiczne | elementy zręcznościowe | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yo-kai Watch Wibble Wobble Premiera

21paź2015

AND

28paź2015

iOS

producent: Level 5 wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Gry podobne do Yo-kai Watch Wibble Wobble

Gems of War

Puzzle to the Center of the Earth

You Must Build a Boat

Yo-kai Watch Wibble Wobble to wydana na platformę AND i iOS gra zręcznościowo logiczna, będąca produkcją poboczną w stosunku do wydawanego na konsole cyklu Yo-kai Watch. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało go studio Level 5. W Japonii tytuł ukazał się jako Yo-Kai Watch: Puni Puni.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Yo-kai Watch Wibble Wobble nie odtwarza na urządzeniach mobilnych mechaniki pierwowzoru. Zamiast RPG-a koncentrującego się na eksplorowaniu świata, gromadzeniu potworków oraz wystawianiu ich do walk, otrzymujemy grę logiczno-zręcznościową typu „dobierz 3”. Naszym zadaniem jest manipulowanie zestawem tytułowych stworków w taki sposób, aby ustawić w rzędzie minimum trzy tego samego typu. To pozwala na wyprowadzenie ataków podczas starć z przeciwnikami i wokół takich walk obraca się cała zabawa. Wszystkie te manipulacje odbywają się w wielkim pojemniku, po którym przewalają się nasi podopieczni. Tym samym nie mamy czasu na spokojne planowanie ruchów i potrzebny jest dobry refleks.

Tryby gry

Yo-kai Watch Wibble Wobble oferuje kampanię, w której świat podzielony jest na strefy, a dotarcie do kolejnej wymagać będzie pokonania broniących wyjścia Yo-kai. Za sukcesy nagradzani jesteśmy walutą oraz nowymi stworkami. Nie zabrakło także opcji rozwijania talentów już posiadanych podopiecznych.

Minirecenzja Yo-kai Watch Wibble Wobble – kolejne match-3 z górnej półki

PLUSY:
  1. Ponad 200 yokai czekających na nowego właściciela;
  2. Porządna zabawa match-3;
  3. Kolekcjonowanie stworków zawsze było i będzie fajne;
  4. System energii, zazwyczaj mocno uciążliwy w grach free-to-play, w tym przypadku jest całkiem znośny.
MINUSY:
  1. Niezbalansowany poziom trudności – raz jest bardzo łatwo, by po chwili było bardzo trudno i tak w kółko.

Powiedzmy to sobie szczerze – gier typu match-3 (połącz trzy elementy) jest na rynku tyle, że każdy może mieć już ich dość. Od czasu do czasu pojawia się jednak perełka z tego gatunku, która sprawia, że nawet osoby zarzekające się, że już nigdy nie tkną tego typu układanki i tak biorą telefon w rękę i grają ile wlezie. Czymś takim jest Yo-kai Watch Wibble Wobble.

Yo-kai Watch to coś w rodzaju serii Pokemon. Fani łapania stworków, rozwijania ich zdolności itd. z pewnością wiedzą o co chodzi. W odróżnieniu od normalnych odsłon cyklu, tym wersja mobna jest logiczną układanką, ale zawarto w niej niektóre elementy znane z głównych odsłon i nie chodzi tu o same stworzenia, których obecność w Yo-kai Watch Wibble Wobble jest oczywistą oczywistością. Mowa przede wszystkim o kolekcjonowaniu podopiecznych, którzy posiadają specjalne zdolności, rosną w siłę, a w przypadku, gdy zdobędziemy drugi egzemplarz tego samego rodzaju, pierwszy z nich staje się dwa razy potężniejszy. Wszystko to sprawia, że musimy mieć je wszystkie, chcemy coraz więcej i więcej, co niesamowicie przykuwa do ekranu.

Właściwa rozgrywka nie odbiega w sumie niczym specjalnym od konkurencji. Na niewielkiej planszy trzeba po prostu łączyć takie same ikony, a po załadowaniu energii użyć mocy do nabicia większej liczby punktów. Zaskoczenia nie ma więc żadnego, ale w praktyce jest to sprawna, płynna i po prostu bardzo dobrze zrealizowana układanka match-3. Pewnym mankamentem jest za to fakt, że poziom trudności jest źle zbalansowany. Pierwsze układy to łatwizna, później musimy się trochę pomordować, za chwilę idzie jak po maśle, w następnym levelu chcemy rzucić smartfonem w ścianę. Krótko pisząc, wyzwanie nie wzrasta powoli z każdym kolejnym levelem, a skacze jak motyl – z kwiatka na kwiatek.

To jednak właściwie jedyna poważna wada Yo-kai Watch Wibble Wobble, cała reszta jest bowiem w porządku – oprawa graficzna jest urocza, zazwyczaj uciążliwy system mikropłatności i energii, w tym przypadku jest nawet znośny, a poza tym na zebranie czeka około 200 stworków. Nie ma co więc się dalej rozwodzić, bo yokai same się nie złapią!

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Yo-kai Watch Wibble Wobble: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND