Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSWWWAND
Okładka Diamond Digger Saga (iOS)
OkładkaDiamond Digger Saga (iOS)

Diamond Digger Saga

Jedna z gier typu match-3 od firmy King. Tym razem gracze pomagają wesołemu stworzonku o imieniu Diggy w poszukiwaniu skarbów zakopanych pod ziemią. Produkcja dostępna jest za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play.

Logiczne | zagraj za darmo | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diamond Digger Saga Premiera

1maj2014

WWW

12sie2014

AND

3wrz2014

iOS

producent: King wydawca: King Strona oficjalna

Gry podobne do Diamond Digger Saga

Best Fiends

Candy Crush Jelly Saga

Bejeweled 2

Firma King jest jednym z gigantów rynku mobilnego, a jej produkcje święcą triumfy na całym świecie. W listopadzie 2015 roku koncern został wykupiony przez innego wielkoluda działającego na rynku gier wideo. Mowa o Activision Blizzard, które wydało na ten cel niemal 6 miliardów dolarów. Jedną z ciekawszych propozycji w katalogu firmy, oprócz bardzo znanych aplikacji Candy Crush Saga, Bubble Witch Saga i Farm Heroes Saga, jest Diamond Digger Saga na platformę AND, WWW i iOS.

Fabuła

Jedną z charakterystycznych cech gier firmy King jest prosta, wesoła i niezobowiązująca linia fabularna. Podobnie jest w przypadku Diamond Digger Saga, które opowiada o losach Diggy’ego – radosnego stworzonka posiadającego mapę skarbów. Zadaniem gracza jest pomóc mu wykopać z ziemi wszystkie diamenty i inne szlachetne kamienie.

Mechanika

Diamond Digger Saga na platformę AND, WWW i iOS to prosta gra logiczna, w której rozgrywka polega na wskazywaniu grup elementów o tej samej barwie. Niby nic szczególnego, jednak na każdym poziomie mamy ograniczoną liczbę ruchów, więc w późniejszych, trudniejszych etapach, należy niejako przewidywać przyszłość i z rozwagą podejmować kolejne decyzje, tak by kamienie tworzyły jak największe skupiska. Ponadto cały czas trzeba mieć na uwadze wodę, którą musimy odprowadzić z danego pomieszczenia przez wylot. Czasami warto jednak trochę opóźnić tę czynność, by np. zebrać złoto. Wszystko to uzupełniają elementy ułatwiające zabawę, które można kupować za wirtualne złoto, nabywane m.in. za prawdziwe pieniądze. W ten sam sposób uzupełniamy energię, która co prawda odnawia się samoczynnie, ale wymaga to czasu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Diamond Digger Saga na platformę AND, WWW i iOS została zrealizowana w kolorowym, kreskówkowym stylu 2D. Jest przyjemna dla oczu, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym od konkurencyjnych tytułów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Diamond Digger Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

WWW
AND
iOS