Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCANDXONEPSVSwitchPS4iOSWP
Okładka Azkend 2: The World Beneath (PC)

Azkend 2: The World Beneath

Gra logiczna z gatunku "połącz trzy elementy", wzbogacona prostą warstwą fabularną, inspirowaną twórczością Juliusza Verne'a. W trakcie zabawy trafiamy do tytułowego świata we wnętrzu Ziemi, a naszym zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki i powrót do cywilizacji.

Logiczne | science fiction | książki | elementy przygodowe | połącz trzy elementy

Okładka Azkend 2: The World Beneath (PC)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

14mar2012

PC iOS

25kwi2012

AND

26mar2013

WP

3maj2016

PS4 PSV

6maj2016

XONE

12sty2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Azkend 2: The World Beneath to dostępna na platformie PS4, PC itd. gra logiczna z popularną mechaniką „połącz trzy elementy”, wzbogacona prostą warstwą fabularną, inspirowaną powieściami przygodowymi Juliusza Verne’a. Tytuł jest kontynuacją wydanej wyłącznie na urządzeniach mobilnych gry Azkend z 2009 roku, a za obie produkcje odpowiada fińskie studio 10tons, znane głównie za sprawą logiczno-zręcznościowej serii Sparkle oraz brutalnej strzelanki Crimsonland.

Fabuła

Gra opowiada o losach bohatera, którego statek podczas podróży z Liverpoolu do Nowego Jorku został wciągnięty w gigantyczny wir. On sam obudził się zaś w zupełnie obcym, podziemnym świecie, o którego istnieniu nikt wcześniej nie wiedział. W toku rozgrywki nasz protagonista będzie musiał znaleźć sposób na ucieczkę z wnętrza Ziemi i powrót do cywilizacji. W tym celu konieczne będzie jednak odnalezienie szeregu przedmiotów.

Mechanika

Mechanika zabawy w grze Azkend 2: The World Beneath nie odbiega w sposób znaczący od typowych przedstawicieli gatunku „połącz trzy elementy”, choć w grze studia 10tons nie przesuwamy poszczególnych elementów układanki, a po prostu je zaznaczamy. Na każdej z plansz należy jednak spełnić kilka podstawowych wymogów, takich jak zmiana koloru tła wszystkich pól, usunięcie elementów zablokowanych, zamrożonych lub niewidocznych, czy też unicestwienie pojawiających się robali. W nagrodę za wykonanie tych czynności otrzymujemy potrzebny nam przedmiot, który następnie należy sprowadzić w dół ekranu.

W przerwach między kolejnymi etapami gry stopniowo poznajemy fabułę i bierzemy udział w kilku dodatkowych minigierkach. W miarę postępów zdobywamy też różne bonusy oraz umiejętności (pasywne i aktywne), ułatwiające rozwiązywanie kolejnych układanek.

Tryby gry

Azkend 2: The World Beneath oferuje trzy tryby rozgrywki dla jednego gracza, z których najważniejszą jest złożona z 60 poziomów „kampania” fabularna. Prócz tego możemy bawić się także w Time Challenge, gdzie naszym zadaniem jest uzyskanie jak największej liczby punktów w przeciągu dwóch minut, a także Medals Challenge – gdzie możemy powtórzyć dowolny poziom z trybu fabularnego, walcząc o zdobycie wszystkich przewidzianych medali.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PS4, PC itd. gra Azkend 2: The World Beneath odznacza się estetyczną i miłą dla oka oprawą graficzną w rozdzielczości HD, a podczas zabawy towarzyszą nam klimatyczne, ręcznie rysowane tła oraz liczne scenki animowane. Na wyróżnienie zasługuje profesjonalny dubbing aktorski oraz ścieżka dźwiękowa autorstwa Jonathana Geera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Azkend 2: The World Beneath

Klasyfikacja PEGI Azkend 2: The World Beneath

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
XONE
PS4
PSV
PC
AND
iOS
WP
Switch