Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPSV
Okładka Sparkle (PC)
OkładkaSparkle (PC)

Sparkle

Zręcznościowa gra logiczna, w której walczymy z ciemnymi siłami atakującymi bezbronny las. Zdaniem graczy jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się na ekranie monitora.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sparkle Premiera

14lut2007

PC

11wrz2013

PSV

Sparkle to prosta dwuwymiarowa gra zręcznościowo-logiczna, w której dopasowujemy do siebie kolorowe kryształki. Producentem i dystrybutorem tytułu jest fińskie studio 10tons, od 2003 roku zajmujące się tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Poza komputerami PC, Sparkle ukazało się na kilku różnych systemach operacyjnych dla telefonów komórkowych, wspierających obsługę ekranów dotykowych, a także na konsoli PS Vita.

Tytuł posiada nieskomplikowaną warstwę fabularną, a historia przedstawiana jest w formie tekstowych plansz. Las Crowberry padł ofiarą sił ciemności. Jedyną oznaką życia, które w nim pozostało, są drobne iskierki światła. Gracz musi zniszczyć wszystkie kryształki zła, zanim uwolnią swoją pozostałą moc i zniszczą resztę bezbronnej przyrody.

Zasady rozgrywki są bardzo proste. W centrum ekranu znajduje się okrągła wyrzutnia kryształów, którą kontrolujemy za pomocą dotyku lub gałki analogowej. Tuż obok jest otwór, do którego po sznurze przesuwają się kryształki zła. Występują one w kilku kolorach. Jeżeli w sznurze znajdą się obok siebie trzy kamienie o takiej samej barwie, ulegają one zniszczeniu. Wystrzeliwując kolorowe kryształy z działa, musimy zniszczyć cały przesuwający się łańcuch zanim wpadnie do otworu. Pomocne okażą się w tym także różnego rodzaju power-upy, które zdobywamy w trakcie zabawy. Tytuł posiada trzy tryby: kampanię, survival oraz wyzwania. W pierwszym przechodzimy następujące po sobie poziomy. Drugi sprawdza naszą zręczność i szybkość, stopniowo zwiększając poziom trudności. Ostatni tryb sprawdza, jak dużo punktów uda nam się zdobyć w ograniczonym czasie.

Oprawa graficzna tytułu jest bardzo prosta. Urozmaicają ją jednak różnorodne tła oraz efekty specjalne, towarzyszące wybuchom oraz używaniu power-upów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sparkle: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSV
PC