Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3PSV
Okładka Germinator (PS3)
OkładkaGerminator (PS3)

Germinator

Dwuwymiarowa gra logiczna, w której gracze walczą z zarazkami, atakującymi spokojne przedmieścia. W trakcie rozgrywki gracze niszczą kolejne warstwy i grupy bakcyli, starając się połączyć ze sobą te posiadające identyczny kolor.

Logiczne | 2D | na 2 osoby | PlayStation Move | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Germinator Premiera

13lut2013

PS3

5mar2013

PSV

Gry podobne do Germinator

Plants vs Zombies

Bejeweled 3

Critter Crunch

Germinator to prosta dwuwymiarowa gra logiczna, w której walczymy z inwazją zarazków. Producentem tytułu jest amerykańskie studio Creat, które powinno być doskonale znane posiadaczom PlayStation 3. Deweloper przez lata dostarczył bowiem kilkanaście produkcji na tę platformę, reprezentujących szeroką paletę gatunków. Mowa tu o grach, takich jak Magic Orbz, Cuboid, Mahjong Tales czy Ricochet HD.

Podstępne zarazki atakują spokojne przedmieścia. Jedynym bohaterem, który potrafi się im przeciwstawić jest tytułowy Germinator. Rozgrywka przypomina wiele innych klonów Tetrisa. Na dwuwymiarowym ekranie gry pojawiają się zarazki, przyjmujące formę małych lub nieco większych kulek. W trakcie zabawy, z każdą kolejną chwilą pojawia się nowa fala bakcyli, tworzących z czasem wiele warstw i powoli wspinających się w stronę działka sterowanego przez gracza. Jest ono naszym podstawowym narzędziem walki. Po pojedynczym wystrzale zmienia ono kolor załadowanego w nim pocisku, pozwalając na wycelowanie go w kierunku przedstawiciela jednego z kilku gatunków nieprzyjaciół. Zarazki występują w wielu barwach i potrafią rosnąć łącząc się w pary. Fuzje mają w jednak swoje granice i w pewnym momencie ogromny bakcyl wybucha siejąc spustoszenie wśród sojuszników. Pocisk sprawia, że zarazek konkretnego rodzaju rośnie, więc dobrze wycelowany może zapoczątkować reakcję łańcuchową, w kilka sekund niszczącą wszelkie zagrożenie.

Twórcy przygotowali 75 poziomów w trybie kampanii, 75 w trybie wyzwań oraz jeden w trybie arcade. Dodatkowo istnieje możliwość lokalnej rozgrywki dla dwóch osób na jednym ekranie. Obaj gracze konkurują ze sobą na zdobyte w trakcie rozgrywki punkty. Germinator opcjonalnie korzysta z kontrolera PlayStation Move oraz pozwala na import zapisanych stanów gry z wersji na konsolę PS Vita.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Germinator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Germinator Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PS3
PSV