Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

6. Gry Logiczne Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Gry z gatunku logiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 244 Przed premierą 8
AND
Logiczne
Tematyki
Spider: The Secret of Bryce Manor
Spider: The Secret of Bryce Manor

Logiczne 23 marca 2013

Opracowana przez studio Tiger Style mobilna gra logiczna z rozbudowaną warstwą fabularną. Akcja Spider: The Secret of Bryce Manor toczy się w tytułowej, opuszczonej rezydencji, a podczas zabawy wcielamy się w rolę pająka, który uczynił to miejsce swoim domem i terenem łowieckim.

99 Bricks Wizard Academy
99 Bricks Wizard Academy

Logiczne 18 lutego 2014

99 Bricks Wizard Academy to gra logiczna, w której budujemy magiczną wieżę. Za budulec służą spadające z nieba różnorodne klocki i musimy je tak dopasować, aby tworzyły kolejne poziomy budowli. Przy okazji konieczna jest także obrona struktury przez próbującymi ją zburzyć konkurencyjnymi magami.

Prune
Prune

Logiczne 22 października 2015

Gra logiczna o minimalistycznym charakterze, stworzona przez niezależne studio Polyculture, na którego czele stoi Joel McDonald. Rozgrywka opiera się na przycinaniu gałęzi drzewa i kształtowaniu go w taki sposób, by jego korona sięgnęła w miejsce o jak największym nasłonecznieniu. Zadanie utrudnia obecność przeszkód i zagrożeń, zatem priorytetem nie jest tempo wzrostu, a bezpieczeństwo rośliny.

Sparkle Unleashed
Sparkle Unleashed

Logiczne 16 kwietnia 2014

Kolejna odsłona zręcznościowych gier logicznych. Zdaniem graczy jest dopasowywanie do siebie kolorowych kryształów, których sznur przesuwa się po ekranie. Tytuł oferuje w sumie ponad 108 poziomów, kilka trybów rozgrywki oraz 18 power-upów.

Magic: The Gathering - Puzzle Quest
Magic: The Gathering - Puzzle Quest

Logiczne 10 grudnia 2015

Osadzona w uniwersum słynnej karcianki Magic: The Gathering gra logiczna typu match-3, nawiązująca do popularnej serii Puzzle Quest studia Infinite Interactive. Podczas zabawy wcielamy się w rolę planeswalkera, który za pomocą zaklęć i przywoływanych istot walczy z podobnymi sobie adeptami sztuk magicznych. Pojedynki toczą się wedle typowej dla wspomnianej serii mechaniki match-3 i sprowadzają się do umiejętnego tworzenia ciągów co najmniej trzech elementów tego samego typu.

Disney Tsum Tsum
Disney Tsum Tsum

Logiczne 29 czerwca 2014

Logiczna układanka typu match-3, stworzona na licencji pluszaków Disney Tsum Tsum. Rozgrywka nie różni się zbytnio od innych przedstawicieli gatunku i polega na łączeniu ze sobą przynajmniej trzech takich samych elementów, dzięki czemu zdobywamy punkty.

A Good Snowman Is Hard To Build
A Good Snowman Is Hard To Build

Logiczne 9 grudnia 2015

Niecodzienna gra logiczna, opracowana przez niewielkie, niezależne studio Draknek. Jak sugeruje tytuł, zadaniem, jakie na nas czeka, jest lepienie bałwanów. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad potworem toczącym kule ze śniegu i układającym je w odpowiedniej kolejności. Bałwan składa się bowiem z trzech takich kul – jego podstawą jest największa, pośrodku jest trochę mniejsza, z kolei na górze znajduje się głowa, czyli najmniejsza ze wszystkich.

Yo-kai Watch Wibble Wobble
Yo-kai Watch Wibble Wobble

Logiczne 21 października 2015

Prosta gra logiczno-zręcznościowa typu "dobierz trzy", będąca mobilnym spin-offem znanego z konsolek 3DS cyklu jRPG Yo-Kai Watch. Produkcja, stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych, nie odtwarza oryginalnej mechaniki pierwowzoru, oferując prostą, casualową formę zabawy, polegającą na manipulowaniu zestawem tytułowych stworków w taki sposób, aby ustawić w jednym rzędzie minimum trzy tego samego typu.

Cut the Rope: Magic
Cut the Rope: Magic

Logiczne 17 grudnia 2015

Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier logiczno-zręcznościowych, stworzonej i rozwijanej od 2010 roku przez studio ZeptoLab. Głównym bohaterem gry jest oczywiście po raz kolejny sympatyczny stworek imieniem Om Nom, którego niepohamowana skłonność do łakoci prowadzi w rozmaite kłopoty. Tym razem nasz bohater wplątuje się w zupełnie nową intrygę, w której – zgodnie z tytułem gry – pierwsze skrzypce odgrywa magia.

Ghosts of Memories
Ghosts of Memories

Logiczne 16 października 2015

Opracowana przez polskie studio Paplus International abstrakcyjna gra logiczna, inspirowana popularnym Monument Valley. Fabuła Ghosts of Memories opowiada o losach samotnego podróżnika, który wchodzi w posiadanie starożytnego berła. Artefakt przemawia doń głosem zniewolonej niewiasty, która w zamian za pomoc oferuje bohaterowi uwolnienie mocy drzemiących w berle.

World of Tanks Generals
World of Tanks Generals

Logiczne prace wstrzymane

Mobilno-przeglądarkowy spin-off niezwykle popularnego MMO World of Tanks, łączący elementy gry strategicznej i karcianki. W produkcji studia Wargaming głównym zadaniem graczy jest zniszczenie kwatery głównej przeciwnika przy pomocy własnych oddziałów, reprezentujących jedną z czterech stron konfliktu: USA, ZSRR, Francję oraz Niemcy.

Sleepwalker's Journey
Sleepwalker's Journey

Logiczne 14 listopada 2012

Gra logiczna z elementami platformówki rozgrywająca się w świecie snu. Główny bohater - Moonboy, ma problem z lunatykowaniem. Pomagamy mu wrócić do łóżka poruszając platformami i innymi elementami otoczenia w taki sposób, aby nie spadł w przepaść.

Bad Piggies
Bad Piggies

Logiczne 27 września 2012

Bad Piggies to gra logiczna, której bohaterami są znane z serii Angry Birds złe prosiaki. Zabawa polega na konstruowaniu dziwacznych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy. W trakcie rozgrywki mamy okazję bawić się masą różnorodnych części, które łącznie dają tysiące kombinacji.

The Sparkle 2: Evo
The Sparkle 2: Evo

Logiczne 30 października 2013

The Sparkle 2: Evo to gra logiczno-zręcznościowa stworzona przez studio Madman Theory Games przy współpracy z ekipą deweloperską Plastic Games oraz firmą Forever Entertainment. Akcja toczy się pod wodą, a gracz kieruje poczynaniami tytułowego stworzenia i wpływa na to, w jaki sposób będzie ono ewoluować.

Whispering Willows
Whispering Willows

Logiczne 26 sierpnia 2015

Whispering Willows to gra logiczna opracowana przez zespół Night Light Interactive. Wcielamy się w młodą dziewczynę szukającą swojego ojca w nawiedzonym domu. W przygodach bohaterka wykorzystuje moce parapsychiczne, w tym umiejętność astralnej projekcji.

Flockers
Flockers

Logiczne 14 stycznia 2015

Opracowana przez znaną z bestsellerowych serii Worms i Alien Breed ekipę Team 17 Software gra logiczno-zręcznościowa, nawiązująca do popularnego w latach 90-tych cyklu Lemmings. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie pędzącego przed siebie stada owiec przez szereg zróżnicowanych i najeżonych pułapkami poziomów. Podczas zabawy możemy przydzielać poszczególnym owcom rozmaite zadania, które pomogą reszcie stada ominąć przeszkody i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Cut the Rope
Cut the Rope

Logiczne 30 czerwca 2011

Konwersja jednej z najpopularniejszych gier dostępnych pierwotnie na urządzeniach mobilnych. W produkcji karmimy zielonego zwierzaka słodyczami, zazwyczaj wiszącymi nad jego głową. Zabawa polega na przecinaniu lin czy dmuchaniu w mikrofon urządzenia.

Tetrobot and Co.
Tetrobot and Co.

Logiczne 31 marca 2015

Platformowa gra logiczna, wyprodukowana przez niezależne studio Swing Swing Submarine. Kierując poczynaniami mikro-robota imieniem Psy, gracze muszą zająć się naprawą podzespołów tytułowego Tetrobota. Gra oferuje ponad 50 poziomów o zróżnicowanym stopniu trudności.

QbQbQb
QbQbQb

Logiczne 4 sierpnia 2013

Niezależna gra logiczna rozwijająca pomysły zapoczątkowane w kultowym Tetrisie. Zabawa polega na łączeniu ze sobą nadlatujących z góry elementów. Różnica względem Tetrisa polega na tym, że nie układamy klocków, lecz specjalne bloki zbliżające się do planety.

Cluster Frenzy
Cluster Frenzy

Logiczne 28 marca 2012

Skierowana do miłośników astronomii prosta gra logiczna, wyprodukowana przez krakowskie studio Reality Pump. Zadanie graczy polega na usunięciu z ekranu wszystkich klocków i odsłonięciu ukrytego pod nim zdjęcia Kosmosu. Tytuł łączy wciągającą rozgrywkę z przyjemną dla oczu i uszu oprawą audiowizualną.

Bubble Witch Saga
Bubble Witch Saga

Logiczne 17 września 2012

Gra przeglądarkowa typu bust-a-move z wiedźmami w roli głównej. Sterujemy kolorowymi bąbelkami unoszącymi się z ogromnego kotła i próbujemy trafić nimi w inne o tym samym kolorze, co powoduje ich usunięcie z planszy. W zależności od osiągniętych wyników dostajemy gwiazdki, które pozwalają na odblokowanie kolejnych poziomów.

10000000
10000000

Logiczne 14 marca 2013

Gra niezależna łącząca mechanikę produkcji typu Bejeweled z eksploracją podziemi i rozwojem bohatera rodem z gatunku RPG. Główny bohater próbuje wydostać się z więzienia. W celu odzyskania wolności musi zdobyć tytułowe 10 milionów punktów. Te z kolei otrzymujemy przede wszystkim za wykonywanie celów oraz eliminowanie przeciwników.

Monsters Ate My Birthday Cake
Monsters Ate My Birthday Cake

Logiczne 26 czerwca 2014

Monsters Ate My Birthday Cake to opracowana przez zespół SleepNinja Games gra logiczno-zręcznościowa. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu pomysłowo zaprojektowanych map i pokonywaniu obecnych na niej przeszkód, co wymaga zarówno sprytu, jak i dobrego refleksu.

Bejeweled HD
Bejeweled HD

Logiczne 19 grudnia 2012

Jedna z najbardziej znanych gier logicznych w historii, stworzona przez zasłużone studio PopCap Games. Zasady zabawy są proste: na każdej z plansz musimy grupować klejnoty o tych samych kolorach. Z czasem twórcy wprowadzają nowe modyfikacje rozgrywki, aby umilić czas spędzony z Bejeweled. Produkcja zawiera kilka trybów i cechuje się bardzo przyjemną dla zmysłów oprawą audiowizualną.