Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOSPC
Okładka Alphabear (AND)

Alphabear

Alphabear: Hardcover Edition

Opracowana przez studio Spry Fox mobilna gra logiczno-edukacyjna, w której zadaniem graczy jest układanie słów z dostępnych na ekranie klocków z literami.

Logiczne | zagraj za darmo | edukacyjne | słowne

Okładka Alphabear (AND)

producent: Spry Fox

wydawca: Spry Fox

Strona oficjalna

data premiery gry:

20mar2015

AND

8lip2015

iOS

23sie2017

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alphabear to dostępna na AND, PC i iOS prosta gra logiczno-edukacyjna, w której zadaniem graczy jest układanie wyrazów z dostępnych na ekranie klocków z literkami. Za stworzenie gry odpowiada amerykańskie studio Spry Fox, mające na koncie m.in. takie tytuły jak Road Not Taken oraz Triple Town.

Po ułożeniu wyrazu litery, których użyliśmy, zamieniają się w tytułowe misie, które odblokowują dostęp do kolejnych klocków. Z biegiem czasu misie opanowują całą planszę i łączą w coraz większe okazy, przynosząc bonusy, które możemy wykorzystać w kolejnych grach. Trudność rozgrywki polega na tym, że każda z literek pozostaje na planszy określoną ilość rund (przy założeniu, że jedna runda to jedno odgadnięte słowo). Jeśli nie uda nam się wykorzystać danej litery, to zostaje ona na planszy na stałe, ograniczając możliwość wzrostu misiów.

Zabawa może toczyć się w kilku trybach rozgrywki, z uwzględnieniem takich zmiennych jak większa lub mniejsza plansza, limit czasowy lub jego brak itp. Co ciekawe, nie są to tryby stałe, a dostępność poszczególnych typów gier ulega zmianie każdego dnia. Jak na prostą grę logiczną Alphabear odznacza się barwną i atrakcyjną wizualnie oprawą graficzną. W dostępnym na PC wydaniu Hardcover Edition usunięto wszystkie elementy free-to-play obecne w edycjach na urządzenia mobilne – nie ma tu więc m.in. systemu energii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Alphabear

Wymagania wiekowe Alphabear

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Alphabear

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Fallout 4, Rock of Ages 2 i Alphabear z darmowymi weekendami na Steam
Fallout 4, Rock of Ages 2 i Alphabear z darmowymi weekendami na Steam

wiadomość2 lutego 2018

Steam nie próżnuje. Do nieodpłatnego weekendowego ogrania udostępniono Fallouta 4, Rock of Ages 2 i logiczną grę Alphabear. Jeśli konkretny tytuł się Wam spodoba, to będziecie mogli zakupić go w promocyjnych cenach do -50%.

Clash Royale zwycięzcą Google Play Award 2016
Clash Royale zwycięzcą Google Play Award 2016

wiadomość22 maja 2016

Załoga serwisu Goole Play ogłosiła listę najlepszych gier i aplikacji zeszłego roku. W pierwszej kategorii wygrało Clash Royale, czyli kasowy hit studia Supercell.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alphabear, Heroes and Castles 2 i Soda Dungeon)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Alphabear, Heroes and Castles 2 i Soda Dungeon)

wiadomość17 maja 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Alphabear, Heroes and Castles 2, Kritika, Soda Dungeon i Subway Surfers.

AND
iOS
PC