Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Alpha Betty Saga (iOS)

Alpha Betty Saga

Kolejna produkcja firmy King, znanej m.in. z serii Candy Crush Saga. Tym razem twórcy postanowili spróbować swoich sił w gatunku układanek słownych.

Logiczne | zagraj za darmo | 2D | słowne

Okładka Alpha Betty Saga (iOS)

producent: King

wydawca: King

Strona oficjalna

data premiery gry:

4cze2015

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alpha Betty Saga na urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android, to kolejna produkcja firmy King, znanej m.in. z serii Candy Crush Saga. Tym razem twórcy postanowili spróbować swoich sił w gatunku układanek słownych. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie myszy, w którym profesor Alpha, Betty oraz Barney wyruszają w podróż mającą na celu zebranie nowych słów do Encyklopedii Wszystkiego.

Twórcy przygotowali ponad sto poziomów, na których musimy zdobyć określoną ilość punktów, dysponując ograniczoną liczbą ruchów. Zabawa polega na układaniu słów z liter rozsypanych na niewielkiej planszy. Zasada jest prosta – im dłuższy wyraz uda nam się stworzyć, tym więcej punktów wpadnie na nasze konto. Dodatkowo układanie słów z przynajmniej pięciu elementów daje specjalną literę, która przy następnym użyciu zapewnia konkretny bonus punktowy. Ponadto podczas zabawy możemy wykorzystywać różne power-upy, ułatwiające nieco rozgrywkę, a oprócz tego poszczególne myszy dysponują umiejętnościami specjalnymi.

Wszystko to powiązane jest z systemem mikropłatności. Produkcja udostępniana jest bowiem za darmo, ale wykorzystano w niej klasyczne mechanizmy free-to-play. W związku z tym zabawa ograniczana jest przez energię, która odnawia się samoczynnie, ale w razie potrzeby możemy ją wykupić za pieniądze. Tak samo, jak i złoto przydające się w trakcie rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Alpha Betty Saga

Wymagania wiekowe Alpha Betty Saga

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS