Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Combat Mission - seria gier

Combat Mission: Cold War
Combat Mission: Cold War

Strategiczne 30 kwietnia 2021

Combat Mission: Cold War jest nową częścią serii strategicznej z korzeniami sięgającymi przełomu XX i XXI wieku. Produkcja przenosi nas do czasów zimnej wojny i oferuje trzy różne kampanie fabularne. Za grę odpowiada studio Battlefront.

PC

Combat Mission: Shock Force 2
Combat Mission: Shock Force 2

Strategiczne 4 grudnia 2018

Dalszy ciąg serii realistycznych strategii od doświadczonego studia Battlefront. W Combat Mission: Shock Force 2 dowodzimy współczesnymi wojskami w hipotetycznym konflikcie NATO z Syrią. Za wydanie gry odpowiada Matrix Games.

PC

Combat Mission: Final Blitzkrieg
Combat Mission: Final Blitzkrieg

Strategiczne 8 kwietnia 2016

Kolejna odsłona uznanej serii strategicznej, rozwijanej od 2000 roku przez studio Battlefront.com. Akcja gry przenosi nas w realia II wojny światowej, skupiając się na walkach toczonych na froncie zachodnim w okresie od października 1944 do stycznia 1945, których kulminacją była słynna ofensywa wojsk niemieckich w Ardenach. Pod względem mechaniki Combat Mission: Final Blitzkrieg to, podobnie jak cała seria, klasyczny przedstawiciel strategii typu We-Go, w których wydarzenia rozgrywają się w czasie rzeczywistym, jednak możliwość wydawania rozkazów naszym oddziałom mamy wyłącznie w trybie aktywnej pauzy. Mocną stroną tytułu jest tradycyjnie realizm. W grze znajdziemy wiernie odtworzone pola bitew oraz realnie istniejące formacje wojskowe wraz ze stosowanymi przez nie taktykami i szeroką gamą rzeczywistego wyposażenia. Tytuł oferuje trzy odrębne kampanie fabularne (plus jedną treningową) oraz 25 pojedynczych scenariuszy, w których stanąć możemy na czele wojsk niemieckich lub amerykańskich.

PC

Combat Mission: Black Sea
Combat Mission: Black Sea

Strategiczne 30 stycznia 2015

Kolejna odsłona popularnej serii turowych strategii wojennych, opracowana przez studio Battlefront. Tytuł utrzymany jest w realistycznym tonie i pozwala wziąć udział w starciach pomiędzy siłami ukraińskimi i rosyjskimi. Twórcy zdecydowali się na przygotowanie alternatywnej wizji wydarzeń, w której Ukraina przystępuje do Unii Europejskiej i NATO, zmuszając Rosję do przesunięcia wojsk w głąb kraju. Nerwową atmosferę podgrzewa wybuch walk w Doniecku, co ostatecznie doprowadza do rozpoczęcia regularnej wojny między siłami rosyjskimi i zachodnimi. Gracz uzyskuje możliwość przejęcia kontroli nad każdą ze stron konfliktu. Bitwy rozgrywane są w typowym dla serii systemie turowym, w którym gracz wydaje rozkazy, a następnie biernie obserwuje efekty swych działań. Tytuł wykorzystuje trzecią generację autorskiego silnika studia Battlefront, pozwalającą na pokonywanie obszarów wodnych, korzystanie z dronów i precyzyjnej artylerii, czy też zakłócanie satelitów i systemów radiowych.

PC

Combat Mission: Red Thunder
Combat Mission: Red Thunder

Strategiczne 4 kwietnia 2014

Red Thunder to kolejna odsłona uznanej serii realistycznych gier strategicznych pod tytułem Combat Mission. Studio Battlefront.com po raz kolejny zabiera nas w realia II wojny światowej, lecz tym razem pozwala wziąć udział w Operacji Bagration, czyli wydarzeniach roku 1944, w których Armia Czerwona rozpoczęła ofensywę na zachód, rozbijając napór Wehrmachtu. Mechanizmy rozgrywki pozostały z grubsza niezmienione w stosunku do poprzednich odsłon – wprowadzone innowacje mają raczej kosmetyczny charakter.

PC

Combat Mission: Fortress Italy
Combat Mission: Fortress Italy

Strategiczne 2 sierpnia 2012

Combat Mission: Fortress Italy to osadzona w realiach II wojny światowej gra strategiczna z elementami symulacyjnymi, za której powstanie odpowiada studio Battlefront.com. Gracze mają okazję wziąć udział w zmaganiach militarnych z okresu desantu aliantów na Sycylię. Twórcy zadbali o wierne historycznym realiom odwzorowanie jednostek oraz modeli pojazdów na wyposażeniu wojsk amerykańskich, włoskich i niemieckich.

PC

Combat Mission: Battle for Normandy
Combat Mission: Battle for Normandy

Strategiczne 17 maja 2011

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach II wojny światowej. Autorzy produkcji położyli duży nacisk na realistyczne odwzorowanie bitew. Rozgrywka została podzielona na dwie kampanie i wiele samodzielnych misji. Podczas zadań przejmujemy dowodzenie nad poszczególnymi żołnierzami. W grze pojawia się też rozbudowany edytor oraz tryb multiplayer z opcją prowadzenia zabawy przez email.

PC

Combat Mission: Afghanistan
Combat Mission: Afghanistan

Strategiczne 13 września 2010

Strategia wojenna, której akcja toczy się podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie w latach 1980-1987. Możliwe jest objęcie dowództwa zarówno nad wojskami obu stron konfliktu Gra koncentruje się na maksymalnym realizmie pola walki. Wszystkie ważne elementy takie jak broń, pojazdy, wpływ terenu, morale jednostek itp. zostały odwzorowane zgodnie z rzeczywistością.

PC

Combat Mission: Shock Force
Combat Mission: Shock Force

Strategiczne 27 lipca 2007

Kontynuacja znanej serii gier strategicznych, rozgrywanych w trójwymiarowym środowisku w systemie WEGO, do tej pory koncentrujących się na okresie drugiej Wojny Światowej. Tym razem programiści ze studia Battlefront zdecydowali się zerwać z tradycją i przenieśli akcję w czasy teraźniejsze.

PC

Combat Mission 3: Afrika Korps
Combat Mission 3: Afrika Korps

Strategiczne 28 listopada 2003

Trzecia cześć słynnej już wojennej serii Combat Mission osadzonej w realiach II wojny światowej. Combat Mission 3: Afrika Korps pozwala graczom uczestniczyć w walkach w Północnej Afryce, we Włoszech, na Sycylii i na Krecie, na przestrzeni pięciu lat, począwszy od roku 1940, a skończywszy na roku 1945.

PC

Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin
Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin

Strategiczne 20 września 2002

Kolejna część wyśmienitej gry strategicznej Combat Mission: Beyond Overlord. Przenosi ona akcję z frontu zachodniego na front wschodni, gdzie możemy dowodzić wojskami walczących stron w szeregu bitew i pojedynków, które odbyły się w okresie od operacji Barbarossa (czerwiec 1941) aż do końca wojny (zdobycia Berlina).

PC

Combat Mission: Beyond Overlord
Combat Mission: Beyond Overlord

Strategiczne 19 czerwca 2000

Combat Mission: Beyond Overlord jest strategią turową w realiach II wojny światowej, stworzoną przez ekipę deweloperską studia Battlefront.com. Twórcy z dużą starannością o zgodność historycznymi realiami odtworzyli front zachodni - od lądowania w Normandii aż po kapitulację III Rzeszy. Gracze mają okazję dowodzić jednostkami na poziomie taktycznym, rozgrywając scenariusze bazujące na autentycznych operacjach militarnych z tego okresu.

PC

Combat Mission: Campaigns
Combat Mission: Campaigns

Strategiczne prace wstrzymane

Kolejna, rozbudowana strategia wojenna zaliczana do popularnego cyklu Combat Mission. Za opracowanie całości odpowiadają pracownicy zespołu Hunting Tank Software oraz firmy Battlefront. Gra pozwala wszystkim zapalonym strategom na dowodzenie siłami militarnymi w burzliwych czasach II Wojny Światowej, na froncie wschodnim (lata 1941-45).

PC