Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission: Campaigns (PC)

Combat Mission: Campaigns PC

Kolejna, rozbudowana strategia wojenna zaliczana do popularnego cyklu Combat Mission. Za opracowanie całości odpowiadają pracownicy zespołu Hunting Tank Software oraz firmy Battlefront.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | turowe

PC Windows
Okładka Combat Mission: Campaigns (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Campaigns to kolejna, rozbudowana strategia wojenna zaliczana do popularnego cyklu Combat Mission. Za opracowanie całości odpowiadają pracownicy zespołu Hunting Tank Software oraz firmy Battlefront. Gra pozwala wszystkim zapalonym strategom na dowodzenie siłami militarnymi w burzliwych czasach II Wojny Światowej, na froncie wschodnim (lata 1941-45).

Największą nowością i różnicą zarazem, w porównaniu do dotychczasowych odsłon serii, jest dowodzenie podległymi oddziałami na poziomie operacyjnym (duża skala zmagań, kierowanie posunięciami większych formacji bojowych w stylu batalionów). Program współdziała z grą Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin, która służy za poziom taktyczny rozgrywki i to w niej rozstrzygamy poszczególne bitwy (mniejsza skala rywalizacji, dowodzimy plutonami, kompaniami etc.). W praktyce wygląda to tak, że dopóki nie dojdzie do bitwy, zajmujemy się działaniami na całym froncie (dbamy o linie zaopatrzenia, czytamy informacje o pogodzie, aktualnym stanie poszczególnych oddziałów itp.), kiedy zaś starcie staje się rzeczą nieuniknioną przenosimy się na szczegółową mapkę danego terenu (CM2:BB) i staramy się pokonać przeciwnika (planujemy każde posunięcie, przygotujemy zasadzki itd.). Wynik bitwy uaktualnia następnie sytuację na poziomie operacyjnym (CMC) i tam kontynuujemy działania frontowe.

W Combat Mission Campaigns pod swoją kontrolę dostaliśmy praktycznie wszystkie rodzaje ówczesnych jednostek (od piechoty, poprzez kawalerię i zmotoryzowane jednostki opancerzone, aż do artylerii). Po udanej akcji (atak, obrona, zasadzka itp.) poszczególne oddziały zbierają cenne punkty doświadczenia, które procentują przy kolejnych potyczkach. Spory wpływ na wirtualne zmagania mają również: warunki pogodowe na froncie, pora dnia (dzień lub noc), a także rodzaj i ukształtowanie terenu. Twórcy postarali się o dopracowane algorytmy inteligencji komputerowego przeciwnika, dzięki czemu faktyczna rozgrywka jest bardzo wymagająca oraz wymusza na graczach konieczność szczegółowego analizowania każdej zaistniałej sytuacji. Przewidziano również opcję rywalizacji z innymi graczami.

Gra działa na zmodyfikowanym silniku znanym z wspomnianego powyżej Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin. Twórcy dołączyli do programu mnóstwo edytorów, przy pomocy których gracz może stworzyć własne, unikatowe scenariusze, samodzielnie ustalając praktycznie wszystkie elementy rozgrywki. Dla mniej doświadczonych strategów przygotowano zaś rozbudowaną opcję pomocy, wyjaśniającą skomplikowane meandry wirtualnych zmagań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 5.4 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Combat Mission: Campaigns

12+

Nadchodzi Combat Mission Afghanistan
Nadchodzi Combat Mission Afghanistan

wiadomość5 lutego 2010

Battlefront.com - niszowy wydawca gier wojennych ujawnił najnowszą produkcję ze znanej serii gier taktycznych. Tym razem przyjdzie nam toczyć boje podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie.

Szczegółowo o Combat Mission: Shock Force
Szczegółowo o Combat Mission: Shock Force

wiadomość28 października 2005

Realia współczesnego pola walki stały się ostatnio modne wśród twórców gier – za przykład może posłużyć Conflict: Global Terror oraz pozycja pt. Battlefield 2: Modern Combat, która właśnie trafiła do sklepów w USA. Także kojarzony do tej pory głównie z II Wojną Światową cykl Combat Mission zmierza ku wspomnianemu tematowi, gdyż nadchodzi CM: Shock Force. Mamy screenshoty i garść innych szczegółów.