Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission: Final Blitzkrieg (PC)
OkładkaCombat Mission: Final Blitzkrieg (PC)

Combat Mission: Final Blitzkrieg PC

Kolejna odsłona uznanej serii strategicznej, rozwijanej od 2000 roku przez studio Battlefront.com.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | turowe | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Mission: Final Blitzkrieg Premiera PC

8kwietnia2016

producent: Battlefront.com wydawca: Battlefront.com Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Combat Mission: Final Blitzkrieg

World in Conflict

Graviteam Tactics: Mius-Front

Second Front

Combat Mission: Final Blitzkrieg to kolejna odsłona uznanej serii strategicznej Combat Mission, zapoczątkowanej w 2000 roku przez grupę doświadczonych w gatunku deweloperów ze studia Battlefront.com. Wydany na PC tytuł jest kolejną pozycją w miniserii, skupiającej się na walkach toczonych pod koniec II wojny światowej.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w okresie pomiędzy październikiem 1944 a styczniem 1945 roku na froncie zachodnim, choć szczególny nacisk położono tu na dwa ostatnie, zimowe miesiące, w których miała miejsce słynna ofensywa wojsk niemieckich w Ardenach. W grze oddano do naszej dyspozycji trzy kampanie (plus jedną treningową), w których możemy przejąć dowództwo nad wojskami amerykańskimi bądź niemieckimi i wziąć udział w szeregu historycznych bitew, rozgrywających się na terenach Begii, Holandii, Francji oraz Niemiec.

Mechanika

Pod względem mechaniki, Combat Mission: Final Blitzkrieg to – podobnie jak cała seria – klasyczny przedstawiciel podgatunku strategii We-Go, stanowiących swoiste połączenie gier typu RTS z trybem turowym. Podczas rozgrywki wydarzenia na polu bitwy toczą się więc w czasie rzeczywistym, ale możliwość wydawania rozkazów swoim jednostkom gracze mają tylko i wyłącznie w trybie tzw. aktywnej pauzy, po czym mogą jedynie obserwować jak podjęte przez nich kroki sprawdzają się w praktyce.

Nieodłącznym elementem serii Combat Mission jest bardzo wysoki poziom realizmu rozgrywki i nie inaczej jest również w tym wypadku. W Final Blitzkrieg znajdziemy bowiem nie tylko wiernie odtworzone pola bitew, ale także szereg realnie istniejących formacji, takich jak US Army oraz hitlerowski Wehrmacht, Waffen SS czy Fallschirmjäger. Dostępny jest też cały wachlarz charakterystycznych dla nich taktyk, możliwych do zastosowania zarówno na poziomie oddziału, jak i całego batalionu. Tradycyjnie nie zabrakło również szczegółowo oddanego wyposażenia, uwzględniającego ponad setkę pojazdów i dziesiątki lekkich oraz ciężkich broni.

Tryby gry

Poza wspomnianymi kampaniami fabularnymi, obejmującymi m.in. obronę Bastogne, uliczne starcia w mieście Aachen, czy kluczowe momenty ofensywy w Ardenach, Combat Mission: Final Blitzkrieg oferuje także 25 pojedynczych scenariuszy, w których uczestniczymy w rozgrywających się na przełomie 1944 i 1945 roku bitwach pod Chaumont, Herrlisheim, Singling, Grosshau, Cheneux, Meijel i innych. W tym wariancie rozgrywki tradycyjnie istnieje także możliwość zabawy w trybie multiplayer za pośrednictwem Internetu.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym Combat Mission: Final Blitzkrieg na PC wyróżnia się na tle większości równie rozbudowanych gier strategicznych, oferując typową dla cyklu w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, z możliwością oglądania akcji w dowolnym zbliżeniu i pod dowolnym kątem. Jakość grafiki nie odbiega jednak w znaczącym stopniu od ostatnich odsłon serii Combat Mission i plasuje się poniżej współczesnych standardów gier 3D, zapewniając w zamian płynne działanie nawet na nieco słabszych maszynach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Combat Mission: Final Blitzkrieg: Odpowiednia dla każdego wieku.

Combat Mission: Final Blitzkrieg Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 1.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB
 • 2 GB HDD
 • Windows 7/8
 • Zalecane:
 • Intel Pentium 4 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB
 • 2 GB HDD
 • Windows 10