Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission: Battle for Normandy – Market Garden (PC)
OkładkaCombat Mission: Battle for Normandy – Market Garden (PC)

Combat Mission: Battle for Normandy – Market Garden PC

Market Garden to drugi duży dodatek do realistycznej gry strategicznej Combat Mission: Battle for Normandy, osadzonej w czasach II wojny światowej. Rozszerzenie pozwala nam wziąć udział w tytułowej operacji z września 1944 roku, grając zarówno aliantami, jak i Niemcami.

To jest dodatek do gry Combat Mission: Battle for Normandy.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | turowe | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Mission: Battle for Normandy – Market Garden Premiera PC

11października2013

producent: Battlefront.com wydawca: Battlefront.com Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Market Garden to drugie, obok Commonwealth Forces, rozszerzenie do wojennej gry strategicznej Combat Mission: Battle for Normandy, stworzonej przez studio Battlefront.com. Do jego uruchomienia konieczne jest posiadanie na dysku podstawowej edycji zaktualizowanej do wersji 2.0.

Dodatek pozwala nam na wzięcie udziału w tytułowej operacji Market Garden, którą próbowano zrealizować we wrześniu 1944 roku. Została ona zainicjowana przez amerykańskiego generała Bernarda Montgomery’ego, usiłującego przedostać się przez Ren, by dokonać błyskawicznego uderzenia na Niemcy i zakończyć II wojnę światową w ciągu zaledwie kilkunastu tygodni od lądowania aliantów w Normandii. Akcja ta zakończyła się niepowodzeniem, kiedy sprzymierzone siły Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski zostały rozbite przy próbie zdobycia ostatniego celu operacji, mostu w miejscowości Arnhem.

Gra pozwala nam wziąć udział w opisanych wydarzeniach, odtworzonych z wiernością w stosunku do prawdy historycznej, wybierając jedną z dwóch kampanii (po jednej dla każdej strony konfliktu). Jako alianci mamy do przejścia 15 misji, podzielonych między dwie odrębne formacje biorące udział w operacji Market Garden na różnych odcinkach frontu. Z kolei Niemcom oddano do dyspozycji tylko 6 etapów, oferujących za to bardziej skondensowaną dawkę wyzwań. W rozszerzeniu zaimplementowano również kilkanaście niezależnych scenariuszy do rozegrania. Ponadto udostępniono 7 obszernych map, wiernie odzwierciedlających rzeczywiste tereny, które były areną działań podczas przeprowadzania operacji Market Garden – są to między innymi okolice miasteczek Arnhem i Nijmegen.

W tytule nie zabrakło też nowości w rodzaju dodatkowych jednostek – zarówno piechoty, jak i pojazdów – dla biorących udział w konflikcie narodowości (Amerykanów, Brytyjczyków, Polaków i Niemców). To samo dotyczy nieobecnych wcześniej formacji wojskowych; dodano choćby polską Samodzielną Brygadę Spadochronową. Co więcej, w Market Garden umieszczono także szereg nowych opcji dla edytora scenariuszy, związanych przede wszystkim z dodatkowymi obiektami pokroju mostów czy różnorodnych miejskich budowli.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki ani jakość oprawy graficznej nie uległy zmianie. Wciąż jest to niezwykle realistyczna produkcja, nastawiona na przemyślane zarządzanie dostępnymi wojskami, która łączy cechy strategii czasu rzeczywistego i turówki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Combat Mission: Battle for Normandy – Market Garden: 12+

Combat Mission: Battle for Normandy – Market Garden Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7