Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Introversion Software

Firma producent wydawca

Introversion Software to niezależny angielski deweloper gier z siedzibą w Walton-on-Thames w hrabstwie Surrey (południowowschodnia Anglia). Firma została założona w 2001 roku przez Chrisa Delaya, Marka Morrisa i Thomasa Arundela. W sumie Introversion Software daje zatrudnienie ponad 10 osobom.

Historia firmy Introversion Software:

Debiutancką produkcją Introversion Software było Uplink z 2001 roku. W początkowej działalności studia, pierwsze wydania gier były wykonywanie ręcznie przez członków ekipy i sprzedawane wysyłkowo.

W 2010 roku na konsolę Xbox 360 wydana została Darwinia+, czyli zestaw zawierający dwa tytuły studia: Darwinia i Multiwinia. Była to pierwsza produkcja Introversion Software na platformę inną niż komputery osobiste. Ponadto w 2012 roku studio wypuściło mobilną wersję Uplink na urządzenia z Androidem i iOS-em.

W 2010 roku Introversion Software popadło w znaczne długi. W okresie premierowym Darwinia+ okazała się finansową klapą, co dodatkowo pogrążyło studio. W tym czasie rozważano nawet całkowite zamknięcie firmy z obawy przed konsekwencjami prawnymi. Introversion zostało uratowane przez letnią wyprzedaż na platformie Steam, w czasie której DEFCON wygenerował około 250 tysięcy dolarów.

wydawane serie gier:


W Polsce Introversion Software współpracuje z:


Cenega S.A.

Wydane gry