Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2019, 16:58

autor: Vergil

Marka Prison Architect w rękach firmy Paradox Interactive

Firma Paradox Interactive stała się nowym właścicielem praw do marki Prison Architect, które kupiła od studia Introversion Software. Podczas gdy wydawca ma ambitne plany związane z jej rozwojem, dotychczasowi autorzy zamierzają skupić się na nowych projektach.

Studio Introversion Software i firma Paradox Interactive poinformowały, że ta druga stała się nowym właścicielem praw do gry Prison Architect i związanej z nią marki. Wydawca ma ambitne plany dotyczące nie tylko rozwoju samego Prison Architecta (i nie wyklucza, że produkcja może w przyszłości trafić na nowe platformy), lecz także samej marki Architect, która może doczekać się nowych przedstawicieli.

Z drugiej strony Mark Morris, czyli jeden z założycieli studia Introversion Software, przekonuje, że po niemal dekadzie spędzonej nad rozwojem omawianej gry jego zespół zwyczajnie nie miał pomysłów na popchnięcie jej dalej w jakimkolwiek kierunku. Teraz jednak jego ekipa może nabrać powietrza i skupić się na nowym projekcie, o którym mamy usłyszeć wkrótce.

Prison Architect odniósł sukces finansowy i artystyczny. Zobaczymy, jaka przyszłość czeka zarówno samą grę, jak i związaną z nią markę. - Marka Prison Architect w rękach firmy Paradox Interactive - wiadomość - 2019-01-08
Prison Architect odniósł sukces finansowy i artystyczny. Zobaczymy, jaka przyszłość czeka zarówno samą grę, jak i związaną z nią markę.

Przypomnijmy, że Prison Architect zadebiutował na komputerach osobistych w październiku 2015 roku, gdzie odniósł sukces zarówno artystyczny, jak i komercyjny. Owa strategia, w której gracz wciela się w rolę dyrektora więzienia, na przestrzeni lat pojawiła się na rozmaitych platformach – w 2016 roku trafiła na PlayStation 4, Xboksa One oraz Xboksa 360, w 2017 roku zadebiutowała na smartfonach i tabletach, z kolei w 2018 roku zasiliła bibliotekę konsoli Nintendo Switch.

Zarówno Paradox Interactive, jak i Introversion Software mogą przy tym pochwalić się długą historią. Autorzy Prison Architecta rozpoczęli działalność w 2001 roku. Choć na przestrzeni lat zespół stworzył raptem kilka gier, każda z nich była na swój sposób wyjątkowa; najnowszą jest eksploracyjna przygodówka z elementami horroru, zatytułowana Scanner Sombre. Paradox Interactive istniejące od 1999 roku jest natomiast znane głównie z gier strategicznych. Katalog tego wydawcy zasilają takie marki jak Europa Universalis, Hearts of Iron czy choćby Surviving Mars. Firma ma jednak w swoim portfolio również reprezentantów innych gatunków, jak choćby Pillars of Eternity lub Tyranny.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Prison Architect
  2. Recenzja gry Prison Architect - stwórz własne Alcatraz
  3. Poradnik do gry Prison Architect