Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2016, 18:35

autor: Góral

Prison Architect zmierza na konsole; wersja PC-towa z 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy

Studio Introversion Software poinformowało, że wiosną bieżącego roku więzienna gra strategiczna Prison Architect ukaże się na konsolach Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4 (port przygotuje ekipa Double Eleven). Dodatkowo ujawniono, że wersja PC-towa rozeszła się w ponad 1,5 milionie egzemplarzy.

Prison Architect, jedna z ciekawszych gier niezależnych ostatnich miesięcy, ukaże się wiosną bieżącego roku na konsolach Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4poinformowało studio Introversion Software. Za port odpowiada ekipa Double Eleven, która pomagała przy pracach nad LittleBigPlanet w wersji na PlayStation Vita, PixelJunk Shooter (edycja na komputery osobiste), konsolowych wydaniach Symulatora kozy i kilku innych projektach. Krótko pisząc, deweloper ma niezłe doświadczenie w tworzeniu portów, więc można od niego oczekiwać solidnie wykonanej roboty. Nowa wersja więziennej strategii sprzedawana będzie w cenie 29,99 dolarów, a więc około 120 zł. Bawić będzie można się w kampanii albo w trybie sandbox, a dodatkowo tytuł doczeka się funkcji społecznościowych, pozwalających na udostępnianie stworzonych przez siebie więzień.

Prison Architect zmierza na konsole; wersja PC-towa z 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1
Prison Architect w skrócie:
  • Więzienna strategia, która ukazała się 6 października na komputerach PC
  • Do tej pory sprzedano 1,5 mln egzemplarzy produkcji
  • Wiosną bieżącego roku zadebiutuje wersja na konsole Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4

Przy okazji ogłoszenia konsolowego Prison Architect pochwalono się, że oryginalna, PC-towa wersja produkcji, rozeszła się do tej pory w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Do 26 września 2015 roku sprzedano 1,25 miliona sztuk, więc w ciągu kilku kolejnych miesięcy gracze nabyli jeszcze 250 tysięcy, na co oczywiście miała wpływ premiera pełnej wersji, która odbyła się 6 października.

W Prison Architect wcielamy się w naczelnika więzienia, który musi się troszczyć o szereg rozmaitych aspektów związanych z życiem swoich podopiecznych. Do naszych zadań należy m.in. rozbudowywanie obiektu, ustalanie kar za nieodpowiednie zachowanie, dbanie o dobre samopoczucie skazańców, którzy mogą wzniecić bunt itd. Krótko pisząc, dla miłośników strategii ekonomicznych jest to bardzo atrakcyjna propozycja.