Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2015, 12:30

autor: Góral

Prison Architect - dziś premiera więziennej strategii

Od 2012 roku więzienna strategia ekonomiczna Prison Architect dostępna była w ramach wczesnego dostępu. Dziś produkcja w końcu ukaże się w pełnej wersji, wraz z nowym trybem rozgrywki Escape.

Pod koniec września studio Introversion Software ujawniło datę premiery strategii ekonomicznej Prison Architect. Zgodnie z zapowiedzią, w ciągu kilku najbliższych godzin będąca jeszcze we wczesnym dostępie produkcja powinna zostać zaktualizowana do pełnej wersji. Wraz z nią otrzymamy także nowy tryb rozgrywki – Escape. Jak sama nazwa wskazuje, naszym zadaniem będzie ucieczka z więzienia, w związku z czym przejmiemy kontrolę nad jednym ze skazańców, dzięki czemu wykonamy czynności, o które do tej pory troszczyła się sztuczna inteligencja. Dla weteranów produkcji, którzy bawią się Prison Architect od momentu wypuszczenia gry w Early Access, czyli od 2012 roku, z pewnością będzie to świetne urozmaicenie znanej już rozgrywki.

Podczas zabawy w Prison Architect na naszej głowie mamy sporo bandziorów. - Prison Architect - dziś premiera więziennej strategii - wiadomość - 2015-10-06
Podczas zabawy w Prison Architect na naszej głowie mamy sporo bandziorów.
Prison Architect w skrócie:
  • Gatunek: strategia ekonomiczna
  • Deweloper: Introversion Software
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data wydania: 6 października 2015 roku
  • Inne: do tej pory sprzedano 1,25 mln egzemplarzy wczesnej wersji

Sama produkcja jeszcze przed oficjalną premierą okazała się sporym niezależnym hitem. Kilka dni temu ujawniono, że tytuł do tej pory rozszedł się w nakładzie 1,25 miliona kopii, zarabiając dla Introversion Software ponad 19 milionów dolarów. Deweloperzy zamierzają jednak jeszcze przez jakiś czas rozwijać swoje dziecko, aczkolwiek mają już pewne plany związane z kolejnymi projektami.

Prison Architect możecie nabyć w cyfrowej dystrybucji w sklepie Steam. Tytuł wyceniono na 19,99 euro, czyli około 85 zł. Podczas zabawy wcielamy się w zarządcę więzienia, które najpierw musimy zaprojektować, a później je rozwijać, dbając o więźniów, finanse itd.

Studio Introversion Software to niewielki zespół z Wielkiej Brytanii założony w 2001 roku. Firma do tej pory wyprodukowała kilka tytułów, w tym całkiem popularne Darwinia i Defcon, jednak największy sukces przyszedł wraz z Prison Architect.