Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2015, 11:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Prison Architect ukaże się 6 października

Więzienna strategia ekonomiczna Prison Architect ukaże się w pełnej wersji 6 października - poinformowało studio Introversion Software. Produkcję od dłuższego czasu można kupić w ramach wczesnego dostępu.

Pod koniec lipca studio Introversion Software ujawniło, że w październiku doczekamy się premiery pełnej wersji Prison Architect. Wczoraj na Twitterze zdradzono dokładny termin debiutu. Po trzech latach spędzonych we wczesnym dostępie, tytuł wyjdzie z niego 6 października. Do tego czasu można kupować obecną wersję produkcji, która w dniu premiery edycji v.1 zostanie oczywiście zaktualizowana. Tytuł dostępny jest na Steamie w cenie 19,99 euro (około 84 zł), a ostatnią wypuszczoną aktualizacją jest alpha 36 z końca sierpnia bieżącego roku. Szczegółową rozpiskę wszystkich wprowadzonym w niej zmian znajdziecie w oficjalnym komunikacie. Dodatkowo na powyższym materiale wideo deweloperzy omówili najważniejsze nowinki.

Podczas zabawy w Prison Architect czasami trzeba tłumić zamieszki. - Prison Architect ukaże się 6 października - wiadomość - 2015-09-22
Podczas zabawy w Prison Architect czasami trzeba tłumić zamieszki.

Największą z nich jest system losowo generowanych wydarzeń. W wyniku jego działania w placówce mogą wybuchnąć pożary (w kuchni i elektrowni), pracownicy warsztatu ulegają wypadkom, któryś z więźniów być może zacznie roznosić groźnego wirusa itd. Ponadto wyeliminowano kolejną porcję błędów uprzykrzających rozgrywkę i tych związanych z elementami oprawy graficznej. Jednocześnie na premierę pełnej wersji szykowanych jest kilka kolejnych niespodzianek, które poznamy w późniejszym czasie.

Prison Architect to jedna z ciekawszych gier niezależnych ostatnich lat. Produkcja studia Introversion Software pozwala wcielić się w naczelnika więzienia, troszczącego się o szereg rzeczy związanych z działaniem placówki, którą najpierw trzeba zaprojektować, a później rozwijać w ten sposób, by pomieścić jak najwięcej bandziorów, jednocześnie zapewniając im jako taki żywot i utrzymując porządek.