Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2015, 10:50

autor: luckie

FIFA 16 debiutuje na świecie. Polska premiera w czwartek

Dziś światową premierę ma gra FIFA 16. Pierwsze recenzje zachodnich mediów wskazują, że mamy do czynienia z kolejną udaną odsłoną sportowego cyklu od EA. Polacy dołączą do gry w najbliższy czwartek.

Piłka w grze. Jak nowa FIFA wypada w akcji? - FIFA 16 debiutuje na świecie. Polska premiera w czwartek - wiadomość - 2015-09-22
Piłka w grze. Jak nowa FIFA wypada w akcji?

Fani wirtualnej piłki nożnej czekali z niecierpliwością na ten dzień – dziś na świecie debiutuje FIFA 16. Na tegoroczną edycję piłkarskiej serii od EA Sports Polacy muszą poczekać jeszcze dwa dni – do czwartku 24 września. Daje nam to jednak sposobność, by rzucić okiem na pierwsze recenzje, zanim sięgniemy po swoje egzemplarze nowej FIFY. Te, ogólnie rzecz biorąc, są w zdecydowanej większości pozytywne. Zachodni recenzenci chwalą m.in. wzbogacony tryb FIFA Ultimate Team Draft, ulepszony drybling oraz urozmaicenie w postaci kobiecych drużyn. Co ciekawe, panie poruszają się na boisku nieco wolniej, co umożliwia większą precyzję podań i strzałów. Z drugiej strony pojawiają się głosy, że zmian w „szesnastce” jest stosunkowo niewiele, szczególnie jeśli porównamy ich ilość i rozmiary z wielce udanym, konkurencyjnym Pro Evolution Soccer 2016 (przynajmniej, jeśli chodzi o wydania konsolowe). Poniżej znajdziecie linki do kilku wybranych recenzji gry FIFA 16 w wersji PC, PlayStation 4 i Xbox One:

FIFA 16 – pierwsze recenzje

  1. GameSpot – 9/10
  2. IGN – 7,8/10
  3. Game Informer – 8,75/10
  4. Digital Spy – 4/5
  5. Polygon – 9/10
  6. VideoGamer – 7/10
  1. FIFA 16 – kompendium wiedzy
  2. Oficjalna strona gry FIFA 16