Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka Prison Architect: Going Green (PC)

Prison Architect: Going Green

Prison Architect - Going Green to kolejny dodatek do rozbudowanego symulatora więzienia wydawanego przez Paradox Interactive, tym razem wprowadzający rolnictwo jako mechanikę wzbogacającą grę o nowe możliwości i sytuacje.

To jest dodatek do gry Prison Architect.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | więzienne | 2D | top-down

Okładka Prison Architect: Going Green (PC)

data premiery gry:

28sty2021

PC PS4 Switch XONE

Prison Architect: Going Green to rozszerzenie wzbogacające podstawową wersję gry o rolnictwo, dzięki czemu przed graczem nowe możliwości zarabiania pieniędzy poprzez sprzedaż plonów, ale i więcej kłopotów za sprawą więziennej siatki przemytniczej. Za dodatek ponownie odpowiada studio Double Eleven i Introversion Software, które na swoim koncie mają takie produkcje jak Scanner Sombre czy PixelJunk Monsters Ultimate.

Mechanika

A gdyby tak do prowadzonego przez nas więzienia wprowadzić coś, czym ludzkość zajmuje się od tysiącleci? Ziemniaki, pszenica i jabłka uprawiane za zamkniętymi murami mogą zostać wykorzystane do przygotowywania posiłków dla skazanych, dzięki czemu koszt ich wyżywienia będzie znacznie niższy. Nie mówiąc o tym, że nadmiar plonów możemy sprzedać poza murami więzienia i na tym dorobić. Wystarczy do pracy nad plonami zaciągnąć więźniów. Nie dość, że robocizna wtedy praktycznie nie istnieje, to w ten sposób zapewniamy im dodatkowe miejsce pracy – a co niektórzy z nich, zwłaszcza zwolennicy natury, będą sprawiać mniej problemów, mogąc na co dzień zająć się czymś, co sprawia im przyjemność. Niestety przy tym wszystkim trzeba liczyć się z działalnością gangów, które za swoje terytorium mogą obrać pola uprawne, przez co konieczne okaże się zatrudnienie strażnika pilnującego tam porządku. Ponadto rolnictwo otwiera nowe możliwości przed przemytnikami: mogą potajemnie hodować rozmaite ziółka, ale i zbierać składniki niezbędne do pędzenia gorzałki będącej towarem niezwykle dochodowym. Od nas zależy, czy gra jest warta świeczki.

Przed nami do zagospodarowania trzy przestrzenie na świeżym powietrzu, gdzie mogą pojawić się sady, pola uprawne czy działki warzywne i dodatkowe budynki jak spiżarnie czy szopy do przechowywania narzędzi. Możemy też postawić na bardziej ekologiczne podejście do uprawy, wykorzystując do tego energię słoneczną, wiatrową czy hybrydową, magazynowaną dzięki wybudowaniu paneli słonecznych czy turbin wiatrowych.

Kwestie techniczne

Going Green to rozszerzenie niesamodzielne i do działania wymagane jest posiadanie podstawowej wersji gry Prison Architect.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Prison Architect: Going Green

Klasyfikacja PEGI Prison Architect: Going Green

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Prison Architect: Going Green

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
Switch
XONE