Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 9 grudnia 2021, 16:20

Dwie gry od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego udostępnione za darmo zostaną dwie kolejne gry – Godfall Challenger Edition oraz Prison Architect. Obie produkcje będzie można odebrać do 16 grudnia.

[Aktualizacja] Godfall: Challenger Edition oraz Prison Architect można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępniona zostanie „tajemnicza gra” (być może Shenmue III).

W minionym tygodniu posiadacze kont na platformie Epic Games Store otrzymali szansę na bezpłatne wcielenie się w mordercę (bądź też jego ofiary) i rozpoczęcie zabójczej zabawy w chowanego w wieloosobowym Dead by Daylight oraz spróbowania swoich sił jako programiści w while True: learn(). Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, do godziny 17:00 wciąż możecie odebrać swoje egzemplarze tych pozycji. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udostępnione zostaną Godfall: Challenger Edition oraz Prison Architect.

Godfall: Challenger Edition to okrojona (pozbawiona kampanii fabularnej i oferująca jedynie tzw. endgame w trzech trybach: Lightbringer, Dreamstones i Ascended Tower of Trials) wersja produkcji studia Counterplay Games. Jest to RPG akcji osadzone w świecie fantasy, któremu grozi zagłada. W trakcie zabawy wcielamy się w członka zakonu rycerzy o niemalże boskich mocach, którzy muszą mierzyć się hordami wrogów. Rozgrywka opiera się na schemacie looter shooterów, czyli przemierzamy kolejne lokacje, walczymy z przeciwnikami, zdobywamy coraz lepszy sprzęt i rozwijamy bohatera.

Godfall Challenger Edition na platformie Epic Games Store

Z kolei Prison Architect to strategia ekonomiczna, w której, jak sam tytuł wskazuje, możemy wcielić się w naczelnika więzienia. W zakresie naszych obowiązków w trakcie zabawy w tej produkcji znajdują się rozbudowa naszej placówki, zapewnienie wszelkich środków bezpieczeństwa, zatrudnienie personelu, przyjmowanie kolejnych więźniów, dbanie o ich potrzeby oraz pilnowanie, by się nie zbuntowali. Nie możemy też zapominać, że więzienie musi na siebie zarabiać, więc konieczne okaże się wznoszenie zakładów pracy dla przestępców.

Prison Architect na platformie Epic Games Store

Zarówno Godfall: Challenger Edition, jak i Prison Architect będzie można odebrać w Epic Games Store do 16 grudnia. Jak na razie oficjalnie nie wiadomo, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna. Gdy tylko zostanie to oficjalnie podane, zaktualizujemy niniejszą wiadomość. Plotki mówią jednak, że począwszy od przyszłego tygodnia, a na 30 grudnia skończywszy, użytkownicy tej platformy będą codziennie raczeni jedną nową bezpłatną grą. Pierwszą ma być Shenmue III.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store