Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zawieranie przyjaźni | Faza stwora | Spore poradnik Spore

Zawieranie przyjaźni

Przyjaźnienie się z innymi gatunkami to jeden ze sposobów zdobywania punktów DNA. Co więcej, pozwala na korzystanie z siedlisk sprzymierzeńców w celach leczniczych.

W zależności od posiadanych organów (odnóża, chwytaki, rzęski itd.), możesz mieć dostępne maksymalnie cztery różne sposoby zaimponowania innym gatunkom. Każdy z tych sposobów ma kilka poziomów zaawansowania.

Możesz zatańczyć, zaśpiewać, zauroczyć i pozować przed innym gatunkiem - Zawieranie przyjaźni | Faza stwora | Spore - Spore - poradnik do gry

Możesz zatańczyć, zaśpiewać, zauroczyć i pozować przed innym gatunkiem. Staraj się dobierać swoje działania do tego, co robi osobnik, z którym chcesz się zaprzyjaźnić. Jeśli śpiewa, Ty też spróbuj. Jeżeli posiada chwytaki służące do pozowania (nawet nie musi ich używać!), pozuj przed nim. Chodzi o wykazanie jak największej ilości cech wspólnych.

Zauważ, że w momencie, gdy chcesz zaimponować innemu gatunkowi, pojawia się specjalny, łukowaty pasek na ekranie. Twoim zadaniem jest wypełnić jego lewą stronę. Twój "rozmówca" będzie zapełniać prawą. Sedno w tym, żeby zapełnić swoją część w tym samym czasie (lub nawet wcześniej) co "rozmówca". Inaczej wszystkie starania pójdą na marne. Jeśli okaże się, że udało Ci się wypełnić ponad połowę paska, możesz uznać za pewne, że do porozumienia dojdzie bez żadnych problemów.

Ikona z buźką pod paskiem pokazuje, w jakim nastawieniu jest Twój rozmówca - Zawieranie przyjaźni | Faza stwora | Spore - Spore - poradnik do gry

Ikona z buźką pod paskiem pokazuje, w jakim nastawieniu jest Twój "rozmówca". Najtrudniej dogadać się z osobnikami zdenerwowanymi i/lub silniejszymi od Ciebie. Warto jednak próbować, bo za zawarcie przyjaźni z tak trudnymi gatunkami przyznawane są największe liczby punktów DNA.

Jeśli Twój podopieczny jest roślinożercą, możesz sobie ułatwić "negocjacje" syrenim śpiewem (przycisk dokładnie pośrodku, u dołu ekranu) - zastosuj go przed rozpoczęciem "rozmów". Pomocne jest także "negocjowanie" z udziałem całego stada - im więcej osobników śpiewa/tańczy/pozuje, tym lepiej. Dlatego jako wszystkożerca stosuj tzw. wezwanie stada - jest to opcja analogiczna do syreniego śpiewu u roślinożerców.

Żeby zaprzyjaźnić się z całym gatunkiem, trzeba przeważnie zaimponować około 3-4 jego osobnikom (liczba ta jest zawsze podana w lewym górnym rogu ekranu) - Zawieranie przyjaźni | Faza stwora | Spore - Spore - poradnik do gry

Żeby zaprzyjaźnić się z całym gatunkiem, trzeba przeważnie zaimponować około 3-4 jego osobnikom (liczba ta jest zawsze podana w lewym górnym rogu ekranu).

W dokładnie taki sam sposób wcielasz do swojego stada kolejnych osobników z własnego gatunku.