Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dyplomacja | Faza cywilizacji | Spore poradnik Spore

Dyplomacja

Istnieje coś takiego jak panel dyplomatyczny, wyświetlany obok mapy planety. Znajdziesz tu informacje o Twoich relacjach z innymi liczącymi się w świecie państwami (czyli tymi, które mają co najmniej 2 miasta). Oferując podarki, możesz zyskiwać sobie ich przychylność. Możesz też bardzo łatwo ich rozzłościć poprzez rozwój terytorialny czy też atakowanie ich sprzymierzeńców. Każde wrogie działanie znajdzie odbicie w statystykach i jeśli mocno zdenerwujesz sąsiadów, możesz spodziewać się ataków z ich strony.

Ciężko utrzymać dobre stosunki bez wydawania mnóstwa pieniędzy na podarunki - w końcu chodzi tu o podbicie całej planety, a z potężnymi państwami trudno się wchodzi w sojusze - Dyplomacja | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry

Ciężko utrzymać dobre stosunki bez wydawania mnóstwa pieniędzy na podarunki - w końcu chodzi tu o podbicie całej planety, a z potężnymi państwami trudno się wchodzi w sojusze.

Jeśli jednak chcesz się przyjaźnić z innymi, musisz przede wszystkim często wysyłać podarunki pieniężne i prawić potencjalnym sojusznikom komplementy. Po kilku takich działaniach pojawi się opcja poproszenia sojusznika o pomoc wojskową.

Za pewną opłatą zgodzi się on także zaatakować wybrane przez Ciebie miasto.

1 - Dyplomacja | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry