Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wykupywanie układów słonecznych | Faza kosmosu | Spore poradnik Spore

Wykupywanie układów słonecznych

Jeśli jesteś w dobrych stosunkach z inną cywilizacją, możesz nawiązać wymianę handlową z jedną z jej kolonii. Jest to pierwszy krok do kupienia całego układu słonecznego, w którym ta kolonia się znajduje.

Gdy trakt handlowy zostanie ustanowiony, trzeba poczekać, aż Twoi kontrahenci wystawią swój układ planetarny na sprzedaż - Wykupywanie układów słonecznych | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Gdy trakt handlowy zostanie ustanowiony, trzeba poczekać, aż Twoi kontrahenci wystawią swój układ planetarny na sprzedaż. Działa to dokładnie na tej samej zasadzie co kupowanie miast w poprzedniej fazie rozgrywki.

W międzyczasie postaraj się nazbierać tyle pieniędzy, ile tylko zdołasz. Bardzo Ci się one przydadzą, bowiem ceny układów słonecznych zaczynają się od 500 000 sporylionów (mała szansa, że za tyle uda się cokolwiek kupić...), a kończą na dziesięciu milionach.

Podstawową zaletą takiego sposobu rozwoju własnego imperium jest to, że przede wszystkim z nikim nie wchodzisz w konflikt zbrojny. Poza tym wykupiony układ zawiera dobrze prosperującą kolonię, do której już nie trzeba dopłacać, żeby wykonywała swoje zadanie poprawnie.

Wadą kupowania jest fakt, iż pochłania ono ogromne ilości pieniędzy i wymaga mnóstwa czasu.