Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podbój planet | Faza kosmosu | Spore poradnik Spore

Podbój planet

Podbijanie planet jest opłacalne, szybkie i efektywne tylko wtedy, gdy kierujesz cywilizacją, która już od pierwszej fazy zawsze przejawiała agresywne nastawienie do świata. Dzięki takiemu podejściu w fazie cywilizacji Twoje statki będą wyposażone w najbardziej śmiercionośne uzbrojenie dostępne w całej grze. Ponadto warto inwestować sporo pieniędzy w zbrojenia.

By zdobyć jakąś planetę, musisz wysłać swój statek (najlepiej jeszcze w obstawie pojazdów sojuszników) na wrogi glob. Znajdziesz na nim jedno lub kilka miast. Wszystkie one muszą zostać zrównane z ziemią.

By tego dokonać, musisz najpierw zlikwidować większość statków kosmicznych wroga - będą Ci one mocno przeszkadzać w burzeniu budynków, więc warto je rozwalić na samym początku - Podbój planet | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

By tego dokonać, musisz najpierw zlikwidować większość statków kosmicznych wroga - będą Ci one mocno przeszkadzać w burzeniu budynków, więc warto je rozwalić na samym początku. Potem trzeba zniszczyć działa obronne rozmieszczone na murach miast.

Gdy już to zrobisz, nic nie będzie stało na drodze do zlikwidowania miasta przeciwnika - Podbój planet | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Gdy już to zrobisz, nic nie będzie stało na drodze do zlikwidowania miasta przeciwnika. Zburz wszystkie budynki z wyjątkiem ratusza, by doprowadzić do kapitulacji miasta. Gdy mieszkańcy wywieszą białą flagę, dokonaj wyboru - albo ich oszczędź, albo zniszcz i ratusz. To samo uczyń z innymi miastami.

Pamiętaj, że jeśli darujesz mieszkańcom życie, to po zdobyciu planety ocalone miasta trafią w Twoje ręce. Pamiętaj jednak, że jeśli nie zdołasz zniszczyć wszystkich metropolii, a oponent odeprze Twoją inwazję, kapitulujące miasta zostaną szybko odbudowane i dalej będą działały na korzyść Twojego przeciwnika.

Podbicie planety oznacza automatyczne przywłaszczenie sobie całego układu słonecznego, do którego wspomniana planeta należy.

Jeśli nie dysponujesz potężnym uzbrojeniem gwarantowanym przez pełne agresji wcześniejsze fazy rozgrywki, możesz spróbować zmiękczyć obronę wrogiej planety w inny sposób.

Zdobądź kilkaset tysięcy sporylionów i zaopatrz się w urządzenia służące do pogarszania stanu atmosfery i do wywoływania gwałtownych zmian temperatury. Z takim wyposażeniem udaj się na planetę przeciwka i zniszcz mu atmosferę, sprowadzając glob do poziomu T1 lub T0. Dzięki temu zmniejszy się liczba miast przeciwnika (a w przypadku pogorszenia do T0 - znikną także systemy obronne metropolii). Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że jeśli zechcesz sam kolonizować tak zdobytą planetę, niezbędne będzie poprawienie jej stanu po dokonaniu podboju.