Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Inne cywilizacje | Faza kosmosu | Spore poradnik Spore

Ostatnia aktualizacja: 21 sierpnia 2019

Inne cywilizacje

W trakcie gry niezbędne bywa kontaktowanie się z innymi cywilizacjami. By móc pertraktować z takowymi, musisz najpierw je odnaleźć. Odwiedź kilka najbliższych układów planetarnych w poszukiwaniu obcych.

Po zbliżeniu się do planety zamieszkałej przez inną cywilizację możliwe stanie się rozpoczęcie rozmów.

W galaktyce możesz spotkać gatunki o różnych filozofiach życiowych - Inne cywilizacje | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Nastawienie pokojowe

W galaktyce możesz spotkać gatunki o różnych filozofiach życiowych. Jedne są owładnięte religijnym żarem, inne kierują się tylko chęcią zysku, a jeszcze inne pragną eksplorować obce planety. Twoja cywilizacja również posiada pewne nastawienie. Jest ono zależne od Twoich działań we wszystkich wcześniejszych fazach.

W zależności od filozofii Twoich rozmówców będą oni różnie reagować na propozycję pokoju. Fanatycy religijni są pełni uprzedzeń w stosunku do obcych cywilizacji, ale już społeczeństwa zmilitaryzowane chętnie wejdą w sojusz z innym, silnym gatunkiem.

To samo dotyczy szlaków handlowych - większa szansa, że będziesz handlować z podobnymi do siebie cywilizacjami. Chętne do handlu są także gatunki gospodarne, wyznające tzw. filozofię Mamony.

Kiedy pozyskasz sobie sojusznika, dostępne staną się dodatkowe opcje dyplomatyczne. Możliwe będzie poproszenie o zaatakowanie wskazanego wrogiego imperium, a także prośba o użyczenie statku kosmicznego (będzie on wtedy wyświetlany jako sprzymierzeniec, jego ikona znajdzie się po prawej stronie ekranu. Jego wartość bojowa jest zależna od tego, jak sojusznicze imperium wyposaża swoje statki. Ty niestety nie możesz niczego dodać do sprzymierzonych pojazdów). Ponadto sojusznik będzie od czasu do czasu wysyłał Ci niewielkie podarki pieniężne.

W zamian za to wszystko musisz reagować na jego prośby - przeważnie dotyczą one pomocy w obronie jego planet przed wrogimi imperiami i piratami.

Akty agresji

Jeśli zaatakujesz inną cywilizację, możesz spodziewać się rychłego odwetu. Ataki na przygraniczne planety będą odbywać się niemal co chwilę (gdy do takiego dochodzi, musisz lecieć do atakowanego globu i odpierać najeźdźców). Przelatywanie przez strefę kontrolowaną przez wroga skutkuje dziurami w kadłubie. O uzupełnianiu energii i reperowaniu statku na planetach oponenta naturalnie można zapomnieć.

Ponadto, przeciwnicy będą próbowali wyciągać od Ciebie spore pieniądze, grożąc atakiem w wypadku odmowy. Radzę nie przejmować się tego typu szantażami - obrona własnych ziem wychodzi znacznie taniej.