Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zakładanie kolonii i ulepszanie planet | Faza kosmosu | Spore poradnik Spore

Zakładanie kolonii i ulepszanie planet

Czasami dowództwo wyśle Cię z misją założenia kolonii na jednej z pobliskich planet. Udaj się na wybrany glob i skorzystaj z tzw. kolonizatrona, by założyć placówkę. Rób to zawsze w pobliżu gejzeru (okręgi wyznaczające zasięg kolonii muszą być niebieskie).

Tylko przy zakładaniu pierwszej kolonii dostaniesz kolonizatron za darmo - Zakładanie kolonii i ulepszanie planet | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Tylko przy zakładaniu pierwszej kolonii dostaniesz kolonizatron za darmo. Kolejne musisz kupować sam. Odwiedzaj inne cywilizacje i handluj z nimi, by sprawdzić, kto oferuje najniższą cenę za tego typu sprzęt. Pamiętaj, że kolonie można zakładać w tych układach słonecznych, w których nie istnieją rozumne formy życia.

Wewnątrz kolonii możesz dodatkowo stawiać budynki (dokładnie tak, jak w poprzedniej fazie gry). Im więcej fabryk, tym szybciej wydobywana jest przyprawa. Staraj się jednak utrzymywać przy tym wysoki poziom zadowolenia w koloniach.

Ulepszanie planet

Planety są różne - na niektórych znajduje się bujna roślinność i żyzne gleby, a inne są zwykłymi, jałowymi bryłami, pozbawionymi nawet wody. Każdy glob ma przypisany stopień żyzności. Są to: T0, T1, T2 i T3, gdzie T0 to planeta najgorszej jakości, a T3 to istny raj dla żywych istot.

Na planetach typu T0 możesz zakładać małe przyczółki, w których da się uzupełniać energię i reperować statek kosmiczny. T1 oferuje dodatkowo możliwość wydobywania przyprawy, którą następnie można handlować. T2 pozwala na postawienie dwu kolonii na jednej planecie (równa się to oczywiście zwiększeniu wydobycia przyprawy). Na globach T3 można stworzyć trzy kolonie i zapewnić sobie największą wydajność wydobycia.

Wychodzi więc na to, że najlepiej kolonizować planety T3. Problem w tym, że są one niemal zawsze zamieszkane przez inne cywilizacje.

Pozostaje Ci zatem poszukiwanie planet T0 lub T1, a następnie ulepszanie ich do T2 i T3.

By ulepszyć planetę, trzeba najpierw poprawić jakość jej atmosfery, a następnie ustabilizować jej ekosystem.

Załóżmy, że chcesz ulepszyć planetę T1 do T2. By to zrobić, najpierw zaopatrz się w narzędzie o nazwie: generator atmosfery.

W następnej kolejności musisz odwiedzić inną planetę o poziomie T2 lub T3 i pobrać z niej roślinność i zwierzynę poziomu T2 - Zakładanie kolonii i ulepszanie planet | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

W następnej kolejności musisz odwiedzić inną planetę o poziomie T2 lub T3 i pobrać z niej roślinność i zwierzynę poziomu T2. Panel zastępujący mapę w lewym dolnym rogu pomoże Ci w zorientowaniu się, czego dokładnie szukać.

Gdy już wszystko skompletujesz, udaj się na planetę, którą chcesz ulepszyć - Zakładanie kolonii i ulepszanie planet | Faza kosmosu | Spore - Spore - poradnik do gry

Gdy już wszystko skompletujesz, udaj się na planetę, którą chcesz ulepszyć. Najpierw rozłóż generator atmosfery i poczekaj, aż poprawi on stan planety. Po wykonaniu tego procesu, narzędzie zniknie. Gdy to nastąpi, wysadź na planetę całą zebraną wcześniej roślinność i zwierzynę. To zapewni planecie odpowiedni stan ekosystemu.

Podobnie postępuj, gdy zechcesz usprawnić planetę do T3.