Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka | Faza stwora | Spore poradnik Spore

Walka

Toczenie walk z innymi gatunkami często bywa nieuniknione w fazie stwora. Jest ona raczej domeną mięsożerców, ale i zjadacze roślinek czasem muszą pokazać pazurki.

W zależności od posiadanych organów (otwory gębowe, chwytaki, spluwaczki, gruczoły, itd.), możesz korzystać maksymalnie z czterech różnych ataków, na różnych poziomach zaawansowania.

Po zaznaczeniu celu klikaj ikony ataków, które chcesz wykonać - Walka | Faza stwora | Spore - Spore - poradnik do gry

Po zaznaczeniu celu klikaj ikony ataków, które chcesz wykonać. Najlepiej w pierwszej kolejności używać tych najmocniejszych. Każdy atak ma to do siebie, że po jego wykonaniu musisz chwilę zaczekać, aż stanie się ponownie dostępny. W tym czasie trzeba oczywiście zadać cios innego typu.

Mięsożercy, w razie otoczenia ich przez przeważające siły wroga, mogą dziko ryknąć (przycisk pośrodku, u dołu ekranu), rozpędzając w ten sposób adwersarzy i umożliwiając sobie ucieczkę z pola bitwy.

Walka bardzo często oznacza wybicie wszystkich osobników gatunku. Radzę atakować najpierw osobników typu Alfa - są najgroźniejsi i najbardziej wytrzymali. Potem można zająć się zwykłymi osobnikami, a na końcu małymi.

Pamiętaj także, by atakować całym stadem - przed najechaniem innego gatunku upewnij się, że masz przy sobie maksymalną liczbę osobników w stadzie i to w perfekcyjnym stanie.

Jeśli chcesz kogoś zabić tylko dla pożywienia, rozglądaj się za samotnikami - osobnikami przebywającymi z dala od stada i siedliska danego gatunku. Wiedz także, że zlikwidowanie całego gatunku umożliwi Ci leczenie się w jego gnieździe.