Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spore - poradnik do gry

Spore - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Typy miast | Faza cywilizacji | Spore poradnik Spore

Typy miast

W grze mamy trzy typy miast.

Miasto wojskowe

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu metropolia skupia wojowników. Produkuje tylko pojazdy bojowe, nadające się do niszczenia wrogich jednostek i budynków. Atak na inne miasto kończy się zrównaniem z ziemią wszystkich jego struktur, wyjąwszy ratusz.

Miasto religijne

Miasta religijne produkują - jak nietrudno się domyślić - tylko pojazdy służące do głoszenia wiary. Są one niczym innym jak ruchomymi centrami propagandy. Zajmowanie miast takimi pojazdami polega na tym, że głoszą one religię wśród mieszkańców. Po owładnięciu całej ludności, miasto zmienia właściciela. Najlepsze jest to, że wszystko odbywa się bez niszczenia budynków. Inaczej wygląda sprawa z jednostkami przeciwnika - te, pod wpływem religijnych treści, po prostu wybuchają.

Miasto gospodarcze

Najciekawszy typ miasta. Przede wszystkim, zdobywa kolejne miasta poprzez ich wykupywanie. Wystarczy stworzyć szlak handlowy wiodący do konkurencyjnej metropolii poprzez wysyłanie tam swoich wehikułów (pojawia się stosowna opcja, przedstawiona na obrazku poniżej). Następnie trzeba poczekać, aż pojazdy gospodarcze wykonają kilka kursów (wrzucając przy tym trochę pieniędzy do Twojego skarbca) - potem można wykupić miasto za pewną kwotę. Więcej na ten temat w sekcji Zdobywanie miast.

Wadą miasta gospodarczego jest to, że jego pojazdy nie potrafią atakować - Typy miast | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry

Wadą miasta gospodarczego jest to, że jego pojazdy nie potrafią atakować. Dotyczy to zarówno wrogich pojazdów, jak i stworów epickich.

1 - Typy miast | Faza cywilizacji | Spore - Spore - poradnik do gry